משרד החקלאות בוועדה המיוחדת לעובדים זרים בכנסת: פועלים להגדלת מכסות העובדים הזרים לענפים העונתיים במדינת ישראל

מנכ"ל המשרד, אורן לביא: "יעד המשרד הוא להגיע ל-70,000 עובדים זרים ללא מודל הקצאה"

 

לנוכח מלחמת "חרבות ברזל", החקלאות בישראל נכנסה למשבר כוח האדם הגדול ביותר שידעה מאז קום המדינה. לפי נתוני המשרד, טרום המלחמה עבדו 29,900 עובדים זרים בחקלאות שרובם מתאילנד. מתחילת הלחימה עזבו כ-10,000 עובדים זרים ושבו למדינתם, וזאת לצד כ-20,000-10,000 עובדים משטחי הרשות הפלשתינאית (תלוי עונה) עליהם מוטל סגר ואינם יכולים להגיע לעבודתם. עד היום שבו חזרה לישראל 3,329 עובדים זרים, רובם מתאילנד.

פרסום

במסגרת זאת, סגן שר החקלאות, ח"כ משה אבוטבול, ומנכ"ל משרד החקלאות אורן לביא השתתפו היום (שני, 25.12) בדיון בוועדה המיוחדת לעובדים זרים של הכנסת. הדיון עסק בתמונת מצב ומדיניות לעניין העסקת עובדים פלשתינאים בישראל בשעות שגרה וחירום.

 

במהלך הדיון, יו"ר הוועדה, ח"כ אליהו רביבו ציין כי ענף החקלאות הוא ענף שמורגל וזקוק לעובדים פלשתינאים וכי כעת העונה היא עונת ההדרים ויש לפעול בנושא. סגן שר החקלאות, ח"כ משה אבוטבול, הזכיר את מאמצי המשרד להבאת עובדים קבועים לתחום החקלאות ולהוריד הסתמכות על מתנדבים יחד עם משרדי הפנים, החוץ, רשות האוכלוסין וההגירה והוועדה המיוחדת לעובדים זרים לחתימת הסכמים שנעשו וייעשו עם מדינות שונות ברחבי העולם.

 

פרסום

מנכ"ל משרד החקלאות, אורן לביא, ציין בתחילת דבריו את האתגרים בתחום החקלאות ואת שיטת ההעסקה הפגומה שהייתה עד היום והיעדר הסכמים בילטראליים שהיו בתחילת כהונתו במשרד.

במסגרת שיחות משותפות עם ח"כ רביבו, לביא הודיע על הקצאת 1,000 היתרים נוספים להבאת עובדים זרים לענפים עונתיים, כמו ענף ההדרים, שעונתם מתחילה כעת. ח"כ רביבו ציין כי מדובר בבשורה ענקית בתחום זה והודה למנכ"ל ולשר ח"כ אבי דיכטר.

בנוסף, המנכ"ל לביא הודיע על קידום הצעת מחליטים נוספת להגדיל ב-15,000 עובדים זרים נוספים לחקלאות. לביא ציין כי הוא מעוניין להגיע ל-70,000 עובדים זרים ללא מודל הקצאה. "זה היעד של השר, סגן השר והמשרד", הוסיף.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

קול קורא לחקלאים שציודם החקלאי נפגע ב 7-באוקטובר

11 ביוני 2024

עשרות אלפי דונם של שטחי מרעה נשרפו בגולן ובגליל כתוצאה מהשריפות שנוצרו מיר...

4 ביוני 2024

הודעת המדינה שאומרת למספר קיבוצים מהנגב המערבי כי עליהם לחזור הביתה מהמקום ...

1 ביוני 2024

תמיכה במתנדבים בחקלאות ביישובים כפריים

28 במאי 2024

מה החליטו שר החקלאות, חה"כ אבי דיכטר, שנפגש עם שר העבודה התאילנדי בקשר להבא...

28 במאי 2024

בגבול הצפון לא ייקטף חלק מהפרי עקב המלחמה

26 במאי 2024

קול קורא לחקלאים שציודם החקלאי נפגע ב 7-באוקטובר

11 ביוני 2024

עשרות אלפי דונם של שטחי מרעה נשרפו בגולן ובגליל כתוצאה מהשריפות שנוצרו מיר...

4 ביוני 2024

הודעת המדינה שאומרת למספר קיבוצים מהנגב המערבי כי עליהם לחזור הביתה מהמקום ...

1 ביוני 2024

תמיכה במתנדבים בחקלאות ביישובים כפריים

28 במאי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים