משרד האוצר דחה את הצעת משרד החקלאות להשוות בין המענקים לחקלאות לבין המענקים לתעשייה

מכתב שהגיע מאגף תקציבים למשרד החקלאות ציין כי לצורך קידום תזכיר החוק שגיבשו משרד החקלאות והתאחדות החקלאים נדרשת גם הסכמת משרד האוצר

בתקופה האחרונה פועל משרד החקלאות יחד עם התאחדות חקלאי ישראל להשוות את המענקים והטבות המס בין התעשייה והחקלאות, זאת על ידי תיקון החוק לעידוד השקעות ההון בחקלאות ולהתאימו לתעשייה. החוק אשר קיים משנת 1980, לא הותאם לרבות השנים וצפוי להסתיים בינואר 2017.

התאחדות חקלאי ישראל טוענת כי יש להשוואת את הקריטריונים למתן עזרה בהשקעות לחקלאים הנמצאים באזורי עדיפות לאומית לאלה של התעשייה. תזכיר החוק שהופץ על ידי משרד החקלאות בנושא נדחה על ידי אגף תקציבים במשרד האוצר שציין, כי אינו מקובל עליו, וכי לצורך השינוי נדרשת הסכמה של שני המרדים, אוצר וחקלאות.

פרסום

בהתאחדות החקלאים הוסיפו, כי אגף התקציבים במשרד האוצר מתכוון לא להאריך מינואר 2017 את החוק שתוקפו יפוג באותו מועד. לדבריהם, אם זה יקרה, המשמעות היא שהמענקים והטבות המס ירדו משמעותית באזורי הפיתוח א' ו- ב' לעומת אלה של התעשייה. כך, באזורי הפיתוח א' ההטבות צפויות לרדת מ-25% ל-20% ובאזור פיתוח ב' מ-20% ל-10%.

אבשלום וילן
אבשלום וילןתומר אפלבאום

"המשמעות היא, שמפעלים תעשייתיים ימשיכו לקבל הטבות מס ומענקים לעומת המפעלים החקלאיים כאשר ההשלכות ברורות – פגיעה חמורה בחקלאות ובייצוא החקלאי", ציינו בהתאחדות החקלאים.

מזכ"ל תנועת המושבים ויו"ר התאחדות חקלאי ישראל, מאיר צור אמר, כי "במקום שהמדינה תחזק את הפעילות החקלאית ואת הייצוא, היא גורמת להיחלשותו. משמעות עמדת האוצר היא פגיעה חמורה בחקלאות ופגיעה בייצוא החקלאי שירד משמעותית בשנים האחרונות. אני קורא למשרד האוצר להתעשת ולהשוות בין המענקים לחקלאות לבין המענקים לתעשייה, זאת למען חיזוק החקלאות ותרומתה לתעשייה ולכלכלה הישראלית".

מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל, אבשלום וילן אמר, כי "אני רואה בזה כפגיעה חמורה בחקלאות לעומת התעשייה והתיירות וקורא לאגף התקציבים להתחיל לפעול לפי נורמות ממשלתיות ראויות ולא לפי גחמות שבינן לבין מדיניות כלכלית אין דבר ושום דבר. נראה כי מישהו באגף התקציבים מנסה להוציא גט כריתות לחקלאות הישראלית. אנו נעשה הכל כדי שהחוק ימשיך להתקיים בצורה הוגנת וראויה כפי שהיה קיים ב- 50 השנים האחרונות".

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

תמיכה בצעירים בענף החקלאות

7 ביולי 2024

מגדלי הירקות ממשיכים לסבול מנזקי משבר האקלים

7 ביולי 2024

תמיכה ישירה על סך של כ- 40 מיליון ₪ במגדלי עצי זית לשמן

7 ביולי 2024

ארגון מגדלי הפירות בישראל קיים סיור חירום במטעי צפון רמת הגולן ובחברת השיוו...

3 ביולי 2024

קנט, הקרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות: שיא בהיקף נזקי החום הישירים לגידולים החק...

3 ביולי 2024

קרן "פועלים לתקומה" של בנק הפועלים תקים בית ספר חקלאי של רשת בתי הספר ״אדם ...

26 ביוני 2024

תמיכה בצעירים בענף החקלאות

7 ביולי 2024

מגדלי הירקות ממשיכים לסבול מנזקי משבר האקלים

7 ביולי 2024

תמיכה ישירה על סך של כ- 40 מיליון ₪ במגדלי עצי זית לשמן

7 ביולי 2024

ארגון מגדלי הפירות בישראל קיים סיור חירום במטעי צפון רמת הגולן ובחברת השיוו...

3 ביולי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים