משמש אדום – הסוף לצבע הכתום?

הצגת זני פטנט של מו"פ צפון, החברה לפיתוח הגליל וקק"ל, התקיימה היום בחוות המטעים בגליל העליון, למרות השרב הגדול. הבשורה מגיעה מענף המשמש, משמש חדש בצבע אדום. מגוון הזנים יגדל משמעותית ועונת הקטיף תוארך מחודש לארבעה חודשים!

 

למרות השרב הכבד, בטמפרטורה של 43 מעלות, התקיימה הבוקר (שני 03.07), תצוגה

פרסום

של 36 זנים חדשים של משמש, נקטרינה ודובדבנים, בחוות  המטעים של מו"פ צפון, החברה לפיתוח הגליל ומועצה אזורית גליל עליון. מדובר בזנים שאוקלמו ופותחו על ידי מו"פ צפון, החברה לפיתוח הגליל וקק"ל, לאורך שנים של מחקר ולאחר 10-12 שנים של בחינות מעמיקות, במהלכם נפסלו מאות זנים, הוצגו היום הזנים המובחרים לחקלאים שיוכלו לגדלם. את הזנים החדשים תפגשו בשווקים בעוד כשלוש שנים.

 

"הבשורה הגדולה מגיעה מענף המשמש", אומר אלקנה בן ישר מנכ"ל מו"פ (מחקר ופיתוח) צפון, "אם בעבר השוק היה מבוסס על זן בודד שהחזיק כחודש ימים, היום אנחנו מציגים זנים רבים נוספים וייחודיים שיאריכו את עונת המשמש לארבעה חודשים, אין ספק שזו בשורה של ממש לחקלאים, המעניקה להם יתרון שיווקי בארץ ובעולם" אומר בן ישר.

 

בין זני המשמש החדשים שהוצגו, זן ייחודי 'וורטיג', המשנה באופן מהותי את מראה הפרי כפי שהכרנו בצבע אדום! צבעו אדום, דומה בצורתו יותר לאפרסק. גדול יחסית וטעמו מתוק. תקופת ההבשלה הינה מיוני ועד יולי. הזן נמצא כמתאים במיוחד לאזורים הגבוהים ובעל חיי מדף ארוכים וטובים. זן חדש נוסף שהוצג היום לחקלאים הינו ה'מאליס', הנחשב למשמש בוטיק, קטן במיוחד בעל טעם מתוק במיוחד.

 

בתחום השזיף, הזן החדש שהוצג הינו ה"בלאק ספלנדר", צבעו סגול כהה, הפרי גדול במיוחד, מקדים את העונה במספר שבועות ועסיסי מאוד. כמו כן מבדיקות שבוצעו בפרי עולה, כי הוא עשיר במיוחד באנטי אוקסידנטים (נוגד חמצון).

 

פרסום

שמעון זית, מנהל תחום נשירים במו"פ צפון ציין, כי מדובר בזני הפירות המובחרים ביותר שעברו בחינות רבות ומגוונות, לרבות אזורי גידול שונים מבחינת גובה וטמפרטורה. לדבריו, בעונה הבאה צפויים חקלאים רבים להסב את שטחי הגידול לזנים חדשים אלו.

 

עמוס לוין, סמנכ"ל חקלאות בחברה לפיתוח הגליל אמר: "במציאות המשתנה של החקלאות בארץ, פיתוח זנים חדשים המעניק לחקלאי הגליל יתרון מבחינת איכות ואורך העונה, הינו מטרה מרכזית וחשובה

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

זני פירות הדר חדשים

18 בפברואר 2024

"מנגו ננסי" והפרי העשיר ביותר בארץ בוויטמין סי!
זנים מסחריים שיאריכו את עונת הדובדבן
גדילן מצוי marianum Silybum משפחת המורכבים Asteraceae
תפוח אדמה.. אלה מה
מיני פלפל לממולאים ובישול
זני פירות הדר חדשים

18 בפברואר 2024

"מנגו ננסי" והפרי העשיר ביותר בארץ בוויטמין סי!
זנים מסחריים שיאריכו את עונת הדובדבן
גדילן מצוי marianum Silybum משפחת המורכבים Asteraceae
תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים