מקווים ש"בצוק איתן" זה לא יהיה כמו ב"עמוד ענן"

מ

פעלי הדרום נאלצו לאחר "עמוד ענן" לשלם מיליוני שקלים למאכרים שייצגו אותם מול המדינה 
10-8-14

מנכ"ל איגוד התעשייה הקיבוצית, אודי אורנשטיין:

פרסום

הפקידים מתייחסים למפעלים שעל קו החזית בחוסר אמון ומטרטרים אותם –

הם סופגים מכה נוספת מהבית אחרי כל הטילים

למנהלי מפעלים בדרום יש זיכרונות קשים ממבצע "עמוד ענן" ולא רק בגלל ירי הטילים. לאחר המבצע החל תהליך מייגע של מו"מ עם אנשי רשות המיסים והמפעלים נאלצו לשכור שירותי מאכרים כדי לקדם את הדיונים וזאת בעלות יקרה של 15-20 אחוזים מגובה הפיצויים שקיבל המפעל. הכספים שקיבלו המאכרים הסתכמו במיליוני שקלים שנגרעו מקופת המפעל שנפגע.

תהליך הדיונים השאיר אצל חלק מהמנהלים טעם מר. אחד המנהלים מעיד שהקשר היה "מגעיל" והתייחסו אליהם כאל שקרנים. במידה וב"צוק איתן" לא יגרמו נזקים דרמטיים הוא הודיע שיוותר על הפיצויים שמגיעים לו כדי לא להתחיל שוב את מלחמת ההתשה עם הפקידות "מבחינה זו הפקידים עשו היטב את מלאכתם וחוסכים כסף למדינה כי אין רצון לפנות אליהם," הוא אומר.

פרסום

חלק ממנהלי המפעלים הצביעו על כשלים במנגנון קביעת הפיצויים שמסתמך על השוואה למכירות בשנה קודמת. לעיתים יש סיבה נקודתית לכך שבשנה קודמת המכירות באותו חודש המכירות היו נמוכות ואנשי רשות המיסים סרבו לקחת זאת בחשבון. לאחר תהליך התשה נוהגים אנשי רשות המיסים להציע "פשרה" והמנהלים נאלצים להסכים להפחית בפיצויים שמגיעים להם לפי הנוסחה שקבעה המדינה כדי להביא את התהליך לסיומו.

מנכ"ל איגוד התעשייה הקיבוצית, אודי אורנשטיין, פנה לשר האוצר, יאיר לפיד ולראשי רשות המיסים וקרא להם לדאוג לכך שתהליך מתן הפיצויים כעת יהיה שונה מאשר בעבר: "אין שום סיבה שמפעל יאלץ לשלם חמישית מהנזקים שנגרמו לו לגורמי תיווך שיפעלו מול ממשלת ישראל. לאחר שהם מתמודדים שבועות וחודשים עם מצב בטחוני בלתי אפשרי הם סופגים מכה ועלבון מבית בגישה חסרת האמון של הפקידים. אפשר להבין שאנשי רשות המיסים צריכים להתמודד עם פניות רבות, אבל יש לעשות זאת בדרך מכובדת ומהירה ותוך התחשבות מקסימלית במי שספגו נזקים כבדים במבצע. אם יש התלבטות, מוטב שיבחרו בצד המקל על מי שספגו נזקים יותר מכולנו. "

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

האם העגבניות באיטליה טעימות יותר מהעגבניות בישראל

16 ביולי 2024

"החקלאות וביטחון המזון": השם החדש למשרד של דיכטר

1 ביולי 2024

מהם סוגי הפירות מיוחדים שניתן למצוא בתאילנד

28 ביוני 2024

השיטות החקלאיות השונות לגידול זיתים

26 ביוני 2024

הנתונים המעודדים בחקלאות של שנת 2023 למרות המלחמה

29 במאי 2024

פוג'יטסו לוקח את החקלאות לרמות חדשות

28 במאי 2024

האם העגבניות באיטליה טעימות יותר מהעגבניות בישראל

16 ביולי 2024

"החקלאות וביטחון המזון": השם החדש למשרד של דיכטר

1 ביולי 2024

מהם סוגי הפירות מיוחדים שניתן למצוא בתאילנד

28 ביוני 2024

השיטות החקלאיות השונות לגידול זיתים

26 ביוני 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים