מפקחי יחידת הפיצו"ח במשרד החקלאות סיכלו, בסוף השבוע, הברחה של 10 טון מלונים, שמקורם ברשות הפלסטינית

חקלאי הבקעה עובדים במרץ כדי להביא את המלונים הישראליים לשווקים • הקפידו לרכוש במקומות מוסדרים, לחפש את הסימן שזה מכאן ולעודד צריכה של תוצרת חקלאית ישראלית!

אחד מהסממנים לקיץ הוא ללא ספק המלון המתוק והטעים. את המלונים כבר ניתן למצוא בחנויות, אבל צריכתם ללא ספק, אינה שווה את זה בכל מחיר. מלונים איכותיים וישראלים שאספו חקלאי הבקעה, מחכים כבר בחנויות ובירקניות.

מפקחי היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות (פיצו"ח) במשרד החקלאות, בשיתוף רשות המעברים של משרד הביטחון, סיכלו, בסוף השבוע, ניסיון הברחה של כ-10 טון מלונים וניסיון נוסף להברחה של כחצי טון ענבים. על פי הממצאים, עולה כי כל התוצרת החקלאי גודלה ברשות הפלסטינית, ללא כל פיקוח אודות איכות מי ההשקיה, סוג תכשירי ההדברה בהם נעשה שימוש וחומרי הדישון.

המקרה הראשון בו חשפו המפקחים את הברחת המלונים אירע במעבר הבקעה, כאשר משאית סחורה ניסתה להעביר את התוצרת עם תעודת משלוח מזויפת. הנהג, ישראלי בן 25, טען שהמשלוח הועמס בחצבה בערבה, אולם במסגרת חקירתו, הודה כי הסחורה הוברחה מהכפר הפלסטיני ברדלה. המלונים יועדו לשיווק ככל הנראה בדרום הארץ, אולם אלו נעצרו במעבר. לנוכח הסכנה הממשית לבריאות הציבור, כל הסחורה הושמדה, ונגד הנהג נפתחו הליכים משפטיים.

פרסום

במקרה נוסף, מפקחי משרד החקלאות תפסו כחצי טון ענבים שהוברחו ברכב מסחרי במחסום חוצה שומרון. נהג הרכב, אזרח ישראלי, תושב הצפון בן 30, הציג גם הוא תעודת משלוח מזויפת. אך לאחר בדיקה וחקירה ראשוניות,  הודה הנהג כי הסחורה הוברחה מכפר טובס שבשטחים. הענבים יועדו לשיווק בצפון הארץ. הסחורה הושמדה, ונגד הנהג נפתחו הליכים משפטיים.

במשרד החקלאות מדגישים כי מעבר לסכנה הממשית לבריאות הצרכנים בצריכת תוצרת חקלאית זו, ישנה גם סכנה ממשית לחקלאות הישראלית. כיוון שתוצרת צמחית הנכנסת לישראל באופן מוסדר, עוברת פיקוח וביקורת במעברי הגבול על ידי מפקחי משרד החקלאות. כל זאת, במטרה לוודא שלא יכנסו מזיקים ונגעים שמסוגלים להרוס ענפי חקלאות רבים.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

תמיכה בצעירים בענף החקלאות

7 ביולי 2024

מגדלי הירקות ממשיכים לסבול מנזקי משבר האקלים

7 ביולי 2024

תמיכה ישירה על סך של כ- 40 מיליון ₪ במגדלי עצי זית לשמן

7 ביולי 2024

ארגון מגדלי הפירות בישראל קיים סיור חירום במטעי צפון רמת הגולן ובחברת השיוו...

3 ביולי 2024

קנט, הקרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות: שיא בהיקף נזקי החום הישירים לגידולים החק...

3 ביולי 2024

קרן "פועלים לתקומה" של בנק הפועלים תקים בית ספר חקלאי של רשת בתי הספר ״אדם ...

26 ביוני 2024

תמיכה בצעירים בענף החקלאות

7 ביולי 2024

מגדלי הירקות ממשיכים לסבול מנזקי משבר האקלים

7 ביולי 2024

תמיכה ישירה על סך של כ- 40 מיליון ₪ במגדלי עצי זית לשמן

7 ביולי 2024

ארגון מגדלי הפירות בישראל קיים סיור חירום במטעי צפון רמת הגולן ובחברת השיוו...

3 ביולי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים