מיני פלפל לממולאים ובישול

פלפל קטן במשקל 100-120 גרם המותאם למילוי ובישול פותח בחברת אפעל אגרי. המיני פלפל אמור להיות שימושי במיוחד בקרב הבשלנים והבשלניות בישראל ובאזור הבלקן, שם אחד המאכלים הפופולריים הוא פלפל ממולא.
משקלו של הפלפל הסטנדרטי הוא 300 גרם בממוצע ליחידה אחת, וברוב המקרים הוא גדול מדי ומתפרק במהלך הבישול, מה שלא קורה עם הפלפל הזה.
פלפל מקיים – טוב למגדל וטוב לכדור הארץ
ענף הפלפלים בארץ סובל ממחסור קבוע בכוח אדם, ובעקבות כך גם נוצרת עלייה מתמשכת במחירי הגידול. חוקרים בצוות המחקר והפיתוח של חברת א.ב. זרעים הצליחו לטפח זן פלפל חדש החוסך משאבים – גם למגדל וגם לכדור הארץ. הפלפל החדש מסוגל לווסת את מספר הפלפלים על כל שיח, והוא מאופיין בכך שכ-95% מהפרי מתאים לייצוא (בהשוואה לזנים אחרים בהם מתקבל רק כ-70%-85% פרי מתאים).
את הפלפל הזה קל לקטוף כי הוא מתנתק בקלות מהצמח, מה שמאפשר קצב קטיף ומיון מהירים, והתאמה לגודל האריזות – כל הפלפלים בגודל אחיד. הזן החדש מביא ליבול מירבי כך שלא נוצר יבול מיותר שנזרק לפח, כך נמנעים משאבי גידול מיותרים שמושקעים בפלפלים עודפים.
Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

זני פירות הדר חדשים

18 בפברואר 2024

"מנגו ננסי" והפרי העשיר ביותר בארץ בוויטמין סי!
זנים מסחריים שיאריכו את עונת הדובדבן
גדילן מצוי marianum Silybum משפחת המורכבים Asteraceae
תפוח אדמה.. אלה מה
מיני פלפל לממולאים ובישול
זני פירות הדר חדשים

18 בפברואר 2024

"מנגו ננסי" והפרי העשיר ביותר בארץ בוויטמין סי!
זנים מסחריים שיאריכו את עונת הדובדבן
גדילן מצוי marianum Silybum משפחת המורכבים Asteraceae
תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים