דף הבית / חדשות בחקלאות / מים לישראל" בקריאה דחופה לממשלה היוצאת לא להעלות את מחירי המים לחקלאות ולעצור כל דיון בנושא.

מים לישראל" בקריאה דחופה לממשלה היוצאת לא להעלות את מחירי המים לחקלאות ולעצור כל דיון בנושא.

אינדקס חברות וספקים

בימים האחרונים מתקיימים דיונים במשרד האוצר וברשות המים בנושא העלאת מחירי המים בכלל ומחירי המים לחקלאות בפרט. "מים לישראל", אגודת המים המאגדת את מרבית אגודות המים במרחב הכפרי בכל רחבי הארץ  הובילה בשנה האחרונה מאבק רצוף בעזרת גורמים נוספים לרבות מתוך הממשלה ומנעה את העלאת מחירי המים לחקלאות.

פרסום

חקלאות ישראל והחקלאים סבלו בשנה האחרונה ממהלכים שפגעו ביכולת הקיום  של החקלאים ועמידה ביעדים הלאומיים של החקלאות . המים בחקלאות הם אמצעי ולא המטרה ומרכיב המים הוא רכיב חשוב בקיום חקלאות מתקדמת בישראל.

יו"ר מים לישראל איתן ברושי בפניה מיוחדת לחברי הכנסת ה 25  במפלגות שמרכיבות את הממשלה הבאה, ולקראת ניסוח קווי היסוד הציג תוכנית לחקלאות ולמים  שבמרכזה הקפאת מחיר המים השפירים לחקלאות והוזלת מי קולחין על מנת לעודד את הצריכה של מי קולחין .

לדברי ברושי, במסגרת חוק  הסדרים ותקציב 2023 יש לחוקק את חוק החקלאות חוק שיבטיח וודאות ויציבות לחקלאים ולחקלאות. אחרי 75 שנה הגיע הזמן שהמדינה תגדיר יעדים לחקלאות הישראלית שתאפשר ביטחון מזון ותזונתי ושמירת השטחים הפתוחים והירוקים ומימוש הריבונות.

 

פרסום

יו"ר מים לישראל איתן ברושי: "הממשלה המסתמנת לשנים קדימה יכולה לתקן עוולות היסטוריות ולחזק את החקלאות שהיא חלק מהציונות. מה שיבטיח ביטחון וחוסן חברתי ויפתח דף חדש במערכת היחסים בין החקלאות, החקלאים והממשלה. החקלאות כמו הביטחון והחינוך צריכים ודאות ויציבות לשנים ורק חקיקה יכולה להבטיח זאת.

חשוב לזכור כי בלי פתרונות של מי קולחין לא ניתן להמשיך בתנופת הבנייה והעיור.

הממשלה שתקום שמדגישה את יישוב הארץ ההתיישבות והציונות חייבת לשים בעדיפות גבוהה את הבטחת עתיד החקלאות וההתיישבות".

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של אגרונט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל אגרונט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל אגרונט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום החקלאות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר/ כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל:[email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר