מחקרים חדשים פורצי דרך הוצגו בכנס ה-17 ע"ש יעקב ארזי ז"ל במכון המחקר מיגל

בהשתתפות 200 חוקרים וסטודנטים לתארים מתקדמים

 

מכון המחקר מיגל קיים את כנס 'מיגל ה-17 ע"ש יעקב ארזי ז"ל', מנכ"ל מכון המחקר מיגל לשעבר, במלון גלעדי, בהשתתפות מעל 200 חוקרים בכירים, מסטראנטים וסטודנטים לתארים מתקדמים החברים בקבוצות המחקר של מיגל. את הכנס החגיגי פתחו בברכות ובדברי הוקרה ליעקב ארזי ז"ל, דוד זיגדון מנכ"ל מיגל, פרופ' דן לבנון מנהל מדעי במיגל, פרופ' אליעזר שלו נשיא המכללה האקדמית תל-חי ופרופ' גידי גרוס ראש המעבדה לאימונולוגיה במיגל.

פרסום

 

פרופ' דן לבנון בירך את קהל המשתתפים ואמר: "כנס מיגל נערך לזכרו של יעקב ארזי ז"ל, שכיהן כמנכ"ל מיגל במשך 19 שנים, משנת 1990 ועד 2009, במהלכן יזם רעיונות חדשניים ללא הרף ומיצב את מיגל כמכון מחקר מוביל ובעל שם ומוניטין בינלאומיים. ארזי היה אדם בעל מסירות יוצאת דופן, אשר גם בשנתו האחרונה, בה התמודד עם מחלה, התעקש להישאר בעבודה ולהמשיך את פועלו למען מיגל, בטענה שיש דברים חשובים לעשות".

 

מארגן הכנס, פרופ' מרטין גולדווי, ראש המחלקה למדעי הצמח במיגל וראש המסלול לחקלאות בחוג לביוטכנולוגיה במכללה האקדמית תל-חי, אמר: "זהו יום חג עבורנו המפגיש בין חברי המחלקות השונות, העסוקים במהלך השנה כל אחד בתחומו ומציג בפניהם את העשייה הענפה של המכון, מאפשר לקיים דיונים, להעלות ביקורת בונה והצעות וכן להציע שיתופי פעולה. כמו כן, רוב המציגים הינם סטודנטים, הנהנים מהזדמנות ייחודית לרכוש ניסיון בהצגת ממצאי המחקרים שלהם בכנס מדעי".

 

בכנס התקיימו מספר מושבים בעברית ואנגלית, בהם הוצגו 40 המחקרים וההישגים האחרונים של מכון המחקר מיגל, על ידי החוקרים הבכירים המובילים וסטודנטים לתואר שני, שלישי ופוסט דוקטורט בתחומי מדעי הצמח, ביוטכנולוגיה, בריאות, תזונה, מדעי הסביבה, חקלאות מדייקת ועוד, שממצאיהם עתידים להתפרסם בכתבי-עת מדעיים ולהיות מיושמים בפרויקטים בתחומי הביו-טק והאגרי-טק.

בין המחקרים שהוצגו:

פרסום

פרופ' יעקב פיטקובסקי ראש המעבדה לווירולוגיה ופיתוח תרכיבי חיסון במיגל וד"ר אהוד שחר מנהל הקבוצה האימונולוגית הציגו את פיתוח החיסון האוראלי נגד קורונה של חברת הסטראט-אפ Migvax שעבר בהצלחה את הניסויים הפרה-קליניים לשימוש בחיסון כ'בוסטר' בתצורה של טיפות וטבליות;

פרופ' עופר שיר ראש קבוצת המחקר לאינטליגנציה חישובית במיגל וד"ר דני גמרסני חוקר ראשי במרכז לחדשנות פוסט-הארבסט על שימוש פורץ דרך בבינה מלאכותית ליצירת פרוטוקולים לשמירת חיי מדף וצמצום הפחת של פירות לאחר הקטיף, אשר נוסה בהצלחה עם מלפפונים;

רון שוייצר בהנחיית פרופ' סולימן חטיב וד"ר מאיר שליסל הציגו את מחקר שיפור תכונותיו הפרמקולוגיות של היין באמצעות טיפולים מבוקרים להגברת ריכוז תרכובות צמחיות מסוג טריטרפנואידים ופיטואלקסינים, באמצעות חשיפת ענבי היין לאוזון, עקה חמצונית המשפיעה על מסלולים מטבוליים שונים;

סיון קליימן בהנחיית פרופ' סולימן חטיב וד"ר קארן ג'קסון, על בחינת השימוש בקנאביס כטיפול אפשרי לחרדה וסטרס, הגורמים בין השאר לפגיעה ברמת התפקוד ובמערכת החיסונית על ידי חקר ההשפעה של פיטוכימיקלים מצמח הקנאביס על תגובת הסטרס בלרוות של דגי זברה; טובי בן מרדכי בהנחיית ד"ר איתי אופטובסקי וד"ר רואי גוטמן, על בחינת השפעת גידול זבוב החייל השחור בדיאטה המורכבת מפסולות חקלאיות על מחזור החיים וההרכב התזונתי, במטרה שישמש כפתרון זול ואקולוגי לטיפול בפסולת חקלאית בתעשייה וכמקור אלטרנטיבי לחלבון.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

תמיכה בצעירים בענף החקלאות

7 ביולי 2024

מגדלי הירקות ממשיכים לסבול מנזקי משבר האקלים

7 ביולי 2024

תמיכה ישירה על סך של כ- 40 מיליון ₪ במגדלי עצי זית לשמן

7 ביולי 2024

ארגון מגדלי הפירות בישראל קיים סיור חירום במטעי צפון רמת הגולן ובחברת השיוו...

3 ביולי 2024

קנט, הקרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות: שיא בהיקף נזקי החום הישירים לגידולים החק...

3 ביולי 2024

קרן "פועלים לתקומה" של בנק הפועלים תקים בית ספר חקלאי של רשת בתי הספר ״אדם ...

26 ביוני 2024

תמיכה בצעירים בענף החקלאות

7 ביולי 2024

מגדלי הירקות ממשיכים לסבול מנזקי משבר האקלים

7 ביולי 2024

תמיכה ישירה על סך של כ- 40 מיליון ₪ במגדלי עצי זית לשמן

7 ביולי 2024

ארגון מגדלי הפירות בישראל קיים סיור חירום במטעי צפון רמת הגולן ובחברת השיוו...

3 ביולי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים