"מחירי תוצרת הארץ" – סקר מחירי פירות וירקות יומי

האפליקציה שתשאיר אותך מעודכן כל הזמן במחירי הפירות והירקות הסיטוניים, ותבטיח לחקלאים תמורה הוגנת ליבולם

 

שר החקלאות, אורי אריאל: "סקר המחירים החדש שיוצא לדרך הוא בשורה חשובה ומבורכת בעידן של מודעות צרכנית עולה. הסקר יאפשר לחקלאים, לסיטונאים, לרשתות השיווק ולצרכנים להישאר מעודכנים כל העת במסחר שנעשה בשוק הסיטוני ולהבין את הגורמים שמשפיעים עליו ועל מחירי הפירות והירקות. סקר המחירים החדש יקדם שקיפות בענף החקלאות, ותהיה לכך השפעה ישירה על הכיס של אזרחי ישראל"

פרסום

 

משרד החקלאות משיק את "מחירי תוצרת הארץ" – סקר מחירים יומי של מחירי פירות וירקות סיטוניים. הסקר יהיה נגיש לציבור הרחב, חקלאים וצרכנים, באפליקציה חינמית ובאתר אינטרנט, ויאפשר יותר שקיפות במחירי התוצרת החקלאית, ויוכל לסייע לחקלאים בקבלת תמורה הוגנת ליבולם. להערכת המשרד, השקיפות במחירים תגביר את התחרות ובכך תסייע בהבטחת מחירים מאוזנים והוגנים יותר לאורך שרשרת השיווק.

הסקר, שנעשה בשיתוף חברת "תוצרת הארץ – שוק סיטוני לישראל בע"מ", (חברה ממשלתית בבעלות משרדי החקלאות והאוצר), מעדכן בכל יום את המחירים הסיטוניים של כ- 160 פירות וירקות בשתי רמות איכות. הסקר, שיהיה נגיש באפליקציה ובאתר הינו חלק מאסטרטגיית המשרד להגברת השקיפות, גם בתחום מחירי העסקאות לפירות וירקות טריים, מתבסס על שיטה סטטיסטית שנבנתה על ידי חברת "דיאלוג" בהובלת הפרופ' קמיל פוקס, ונבחנה ואושרה על ידי מומחי משרד החקלאות מהחטיבה למחקר, כלכלה ואסטרטגיה. הסקר יחד עם מעקב המשרד אחר מחירי הצרכן (באמצעות סטורנקסט) נותן מדד להערכת פער התיווך הקמעוני.

"מחירי תוצרת הארץ" זמינה הן באפליקציה לטלפון הנייד בחנות האפליקציות לאנדרואיד, לאייפון, והן באתר האינטרנט של חברת "תוצרת הארץ – שוק סיטוני לישראל בע"מ". האפליקציה מאפשרת למשתמש לחפש בעזרת מנוע חיפוש את המחירים הרלוונטיים, לסנן ולמיין את הנדרש, לעקוב אחר עליות וירידות המחירים באמצעות גרפים סטטיסטיים. הנתונים מתעדכנים מידי יום החל מהשעה 06:00 בבוקר במקטע הסיטוני, ומתבססים על כ-600 תצפיות מידי יום, שנעשות בשיתוף פעולה עם כ- 85% מהסיטונאים בשוק הסיטוני בצריפין. בנוסף, האפליקציה החדשה תסייע במתן התראות עבור שינויים במחירי הפירות והירקות הטריים אותם יבחר המשתמש כמשמעותיים עבורו.

הנתונים והמידע, הזמינים ומעודכנים באפליקציה ובאתר, מתבססים על סקירה הכוללת תשאול בעל פה של הסיטונאים בשוק, לצד מערך משוכלל של תיקוף ובקרת איכות, בין היתר, באמצעות בחינת קבלות של עסקאות המבוצעות בפועל בשוק הסיטוני, ובכך תייעל ותשכלל את בדיקת המחירים הסיטוניים באופן יומיומי ומדויק.

מהלך זה מצטרף למהלכים אחרונים של המשרד לטיפול במקטעים השונים בשרשרת מחירי הפירות והירקות בישראל. לאחרונה חתם שר החקלאות, אורי אריאל, על צו המחייב את רשתות השיווק והסיטונאים למסור דו"חות כספיים המפרטים את נתוני רכישה ומכירה של פירות וירקות. במסגרת הצו יידרשו רשתות השיווק והסיטונאים הגדולים לדווח בפרקי זמן קבועים הן על קביעת מחירי הפירות והירקות בשוק והן על הרווח מהמכירות, כחלק מהמעקב והפיקוח שרוצה המשרד להכיל על רשתות השיווק, במטרה להפחית את ההוצאות של הצרכן על ירקות ופירות טריים, לצד חיזוק החקלאים לקבל מחיר הוגן לעמלם.

אורי צוק בר, סמנכ"ל החטיבה למחקר, כלכלה ואסטרטגיה במשרד החקלאות: "האפליקציה והאתר החדשים הינם חלק משמעותי ונוסף מהמהלך הכולל להגברת השקיפות במשרדינו. האפליקציה והאתר החדשים יעשו סדר בין כל "המחירונים" הקיימים בשוק, ויהוו סקר רשמי ומתוקף של המדינה למחירי פירות וירקות במקטע הסיטוני".

פרסום

רונן עזר, מנכ"ל חברת "תוצרת הארץ – שוק סיטוני לישראל בע"מ": "סקר המחירים החדש מהווה מעבר מהעולם הישן לעולם חדש לחלוטין. לחקלאים, לסיטונאים ולקמעונאים מגיעה מערכת משוכללת הנותנת את מלוא היקפי המחירים בסחר הירקות והפירות הטריים במקטע הסיטוני, באמצעות סקר חדשני, אמין, בלתי תלוי, ישים ונגיש".

 

האפליקציה זמינה להורדה בחינם, בחנות האפליקציות של אפל ואנדרואיד – חפשו עכשיו בחנויות האפליקציות "מחירי תוצרת הארץ": (App Store, Google Play, ובאתר "תוצרת הארץ".

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

מחלוקת על אספקת מים בערבה: חברת מקורות מאיימת בהפסקת אספקת מים לחקלאים עקב ...

21 ביולי 2024

יובל ליפקין מונה לראש מִנהל ביטחון המזון במשרד החקלאות

21 ביולי 2024

מלון שגדל על המים - ניסוי חקלאי מרגש: מלון על מים באוויר

18 ביולי 2024

דבוראים מצפון הארץ וקו העימות השתתפו בכנס מקצועי שדן בהתמודדות עם אתגרי המ...

15 ביולי 2024

מלגות הצטיינות ע"ש משפחת דין מפנסלבניה ארה"ב לטובת הקמת פרויקטים חקלאיים מ...

15 ביולי 2024

משרד החקלאות וביטחון המזון ישקיע 10 מיליון ש"ח לחיזוק החקלאות והתשתיות החקל...

14 ביולי 2024

מחלוקת על אספקת מים בערבה: חברת מקורות מאיימת בהפסקת אספקת מים לחקלאים עקב ...

21 ביולי 2024

יובל ליפקין מונה לראש מִנהל ביטחון המזון במשרד החקלאות

21 ביולי 2024

מלון שגדל על המים - ניסוי חקלאי מרגש: מלון על מים באוויר

18 ביולי 2024

דבוראים מצפון הארץ וקו העימות השתתפו בכנס מקצועי שדן בהתמודדות עם אתגרי המ...

15 ביולי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים