"מחאת החקלאים": החקלאים דורשים לעצור את השמדת הירקות

ברק אומגה, ממובילי המאבק למען עתיד החקלאות ולמען צרכנות הוגנת בישראל יצא למאבק נגד השמדת הירקות הנובעת מייבוא הירקות. אומגה פנה לשר החקלאות אורי אריאל "במקום לעזור, אתה נותן יד להרס החקלאים … פוגע בבריאות התושבים ומאפשר לכמה טייקונים להתעשר עוד יותר. המחירים לא יירדו!", אמר. אומגה פרסם בחג סרטון שזכה כבר בלמעלה מ-100,000 צפיות ו-1,400 שיתופים ופתח גם עצומה, עליה חתמו כבר למעלה מ-1,600 איש, בה הוא קורא לציבור לחתום על הדרישה לעצור את יבוא הירקות שמוביל להשמדת התוצרת המקומית ומעמיק את משבר החקלאות הישראלית, שגם ככה כבר סובלת מהבצורת ושינויי מזג האויר

מאבק החקלאים החדש שמוביל ברק אומגה בא בתגובה להודעת משרד החקלאות על חלוקת רישיונות לייבוא ירקות, כלומר פתיחת השוק ליבוא לקראת חג הפסח.

בעצומה כותב אומגה: "בעקבות היבוא המסיבי וחסר האחריות מצד אורי אריאל וכחלון, חקלאי ישראל נאלצים להשמיד מזון. הורדת המכס על יבוא פירות וירקות פוגעת בחקלאים ובביטחון התזונתי של מדינת ישראל ולא מורידה את מחיר המדף לצרכן. משרד החקלאות בראשות אורי אריאל מציע גזר דין לחקלאות המקומית, ופוגע בתוצר שהישראלים מקבלים."

פרסום

"מי מרוויח מכל היבוא הזה? מתווכים, שמנצלים את המלחמה ביוקר המחייה, רומסים אותנו: גם את החקלאים, וגם את הצרכנים. כחלון ואורי אריאל יודעים זאת אך בוחרים לשתוק".

"אסור לפגוע בחקלאים המתפרנסים מיגיע כפיהם! הייבוא אינו גורם להורדת מחירים! הייבוא מיטיב עם, המתעשרים על חשבון הציבור ותוך רמיסת החקלאים!

כחלון ואריאל רוצים להוריד מחירים? באפשרותכם להוריד כ-35% מעלויות היצור!

כחלון ואריאל, כהרגלם, בוחרים בדרך של אחיזת עיניים!

פרסום

לא נאפשר שיירמסו ברגל גסה את החקלאות הישראלית, שהיא חלק בלתי נפרד מחוסננו הלאומי", מזהיר אומגה.

"שר החקלאות חייב לבטל את הייבוא של הפירות והירקות, עד שתתבצע בדיקה מקיפה האם באמת יש חוסר שמצדיק יבוא, ולפעול ליצירת סטנדרטים מחמירים לייבוא לארץ. חתמו על העצומה שלנו ואמרו לשר החקלאות ושר האוצר – לא לפגיעה בחוסנה של מדינת ישראל!" כתב אומגה בעצומה.

ברק אומגה הוא חקלאי ממושב פארן, ממובילי מחאת הפלפלים ומי שנמצא בחזית המאבק למען עתיד החקלאות ולמען צרכנות הוגנת בישראל בארבע השנים האחרונות. ברק אומגה משתתף בתוכנית יוזמים שינוי של ארגון הברית הישראלית – רשת אזרחית הפועלת למען ישראל טובה יותר וקוראת לפעילים אזרחיים, קהילות ומגזרים לפעול בשיתוף פעולה כדי להחזיר את הכוח לידי האזרחים. באמצעות מגוון כלי תמיכה, אנושיים וטכנולוגיים, יחד עם מסלול הכשרה מנהיגותי, הברית הישראלית תומכת במנהיגים אזרחיים הנאבקים למען סביבתם ויוצרים ברית אזרחית משותפת. מטרת הברית הישראלית היא לרתום את רוח המחאה החברתית ליצירת גל השפעה שישנה את המציאות בישראל – למען חברה יותר דמוקרטית, שיוויונית וצודקת, ברוח מגילת העצמאות.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

תמיכה בצעירים בענף החקלאות

7 ביולי 2024

מגדלי הירקות ממשיכים לסבול מנזקי משבר האקלים

7 ביולי 2024

תמיכה ישירה על סך של כ- 40 מיליון ₪ במגדלי עצי זית לשמן

7 ביולי 2024

ארגון מגדלי הפירות בישראל קיים סיור חירום במטעי צפון רמת הגולן ובחברת השיוו...

3 ביולי 2024

קנט, הקרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות: שיא בהיקף נזקי החום הישירים לגידולים החק...

3 ביולי 2024

קרן "פועלים לתקומה" של בנק הפועלים תקים בית ספר חקלאי של רשת בתי הספר ״אדם ...

26 ביוני 2024

תמיכה בצעירים בענף החקלאות

7 ביולי 2024

מגדלי הירקות ממשיכים לסבול מנזקי משבר האקלים

7 ביולי 2024

תמיכה ישירה על סך של כ- 40 מיליון ₪ במגדלי עצי זית לשמן

7 ביולי 2024

ארגון מגדלי הפירות בישראל קיים סיור חירום במטעי צפון רמת הגולן ובחברת השיוו...

3 ביולי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים