מהדרין מקימה חברה במרוקו לגידול אבוקדו

מהדרין מקימה חברה במרוקו לגידול אבוקדו והרחבת פעילותה הבינלאומית

בשלב הראשון, התפוקה המקסימלית במטע במרוקו צפויה להיות כ- 10 אלפי טון אבוקדו בשנה שישווקו לאירופה

החברה נערכת להמשך הגדלת פעילותה הבינלאומית הן מישראל והן באמצעות גידולים במקורות חקלאיים חדשים

פרסום

היקף המכירות הנוכחי (1.3 מיליארד ש"ח) מבוסס כיום בעיקר על החקלאות הישראלית

חברת מהדרין, תאגיד העיבוד החקלאי ויצואנית הפרי הגדולה בישראל, תגדל לראשונה פרי גם מחוץ לישראל: מהדרין חתמה על הסכם להקמת חברה משותפת בשליטתה לגידול אבוקדו במרוקו שיאפשר להגדיל את פעילותה הבינלאומית של מהדרין, להגדיל את כמויות הפרי, הנחשב לאחד ממנועי הצמיחה המרכזיים של החברה, ולהרחיב את אספקת הפרי ללקוחותיה הגדולים באירופה.

על פי ההסכם, התקשרה מהדרין עם חברה פרטית המאוגדת במרוקו בהסכם בעלי מניות להקמת חברה משותפת, בה היא תחזיק 51% מהון המניות, לצורך גידול אבוקדו במרוקו. החברה המשותפת תפעל לחכירת קרקע בשטח שלא יפחת מכ- 5,000 דונם ותבצע השקעותיה בקרקע לאורך תקופה בת שלוש שנים. תחילת הפעילות כפופה לקבלת האישורים הרגולטוריים הנדרשים להקמת החברה המשותפת ולחכירת המטע מממשלת מרוקו.

יכולת התפוקה המקסימלית של המטע צפויה להיות עד כ- 10 אלפי טון אבוקדו בשנה. הצדדים התחייבו, כי בתקופה של 12 חודשים ממועד חתימת ההסכם הם יפעלו להעמיד לחברת הגידול מימון לשלוש שנות הפעילות הראשונות, בהיקף כולל של כ- 80 מיליון דירהם מרוקאי (כ- 29 מיליון ש"ח), בהתאם לחלקם היחסי בחברת הגידול ובכפוף להעמדת בטוחות מתאימות על ידי השותף המקומי.

הפרי שיופק על ידי חברת הגידול באיכות יצוא ישווק על ידי מהדרין לאירופה, בעוד פרי שלא יהיה בסטנדרט מתאים לייצוא ישווק על ידי חברת הגידול בשוק המקומי. ההסכם מסדיר את מנגנון הניהול המשותף של חברת הגידול וכולל הוראות כמקובל ביחס לזכויות הצדדים במקרה של העברת מניותיה של חברת הגידול. ההסכם יעמוד בתוקף למשך 40 שנים בהתאם לתקופת חכירת המטע ויוארך אוטומטית לתקופות נוספות בנות 5 שנים.

פרסום

עבור מהדרין מדובר בשיתוף פעולה ראשון מסוגו, שתואם את האסטרטגיה של החברה שהינה בין היתר להיות מגדל פרי גם מחוץ לישראל, באופן המאפשר לחברה להגדיל את היקפי הפרי שהיא משווקת וכן לסייע לחברה לספק ביקושים הקיימים בשווקים מחוץ לעונת הפרי בישראל. היכולת הנבנית לשרת לקוחות בחו"ל 12 חודשים בשנה, תחזק את יכולתה של מהדרין למכור את מלוא התוצרת הישראלית.

התוכנית האסטרטגית החדשה במהדרין הותוותה במענה להתפתחויות בשווקים לכל אורך שרשרת הערך בהם פועלת החברה. בהתאם לאסטרטגיה זו, מהדרין תמצה את כל הכמות של פרי ישראלי שהיא יכולה למכור, תוך הגדלת פעילותה הבינלאומית בפרי ממקורות אחרים. הגדלת הפעילות צפויה להיעשות הן בסחר של פרי והן כמגדל בחו"ל. בכוונת החברה יהיה לשים דגש על הגדלת הכמויות מאזור חצי הכדור הדרומי על מנת להרחיב את חלונות הזמן בהם היא משווקת ללקוחותיה. מהדרין תוכל בדרך זו לשרת יותר לקוחות, בהיקפים גדולים יותר, וברמת שירות גבוהה יותר ותהיה ערוכה לגידולים הצפויים להגיע מהמקורות החקלאיים החדשים שלה.

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

סטארטאפ חדשני יצמצם אובדן יבול באמצעים ידידותיים לסביבה 

7 ביולי 2024

מצע גידול חדשני מציל את יבול המלפפונים ממחלת הפוזריום

30 ביוני 2024

התחלת עונת הפיטאיה בישראל

28 במאי 2024

חברת סטארט אפ האגריטק Edete מכפילה פי ארבעה את שטחי האבקת הפיסטוקים שלה בקל...

20 באפריל 2024

קומפקטוס עין החורש מציגה : סטנדרט חדש בתחום חקלאות אורבנית

17 במרץ 2024

בי-יו דבש חוברת למכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT) לפיתוח טכנולוגיה הרותמת ת...

29 בפברואר 2024

סטארטאפ חדשני יצמצם אובדן יבול באמצעים ידידותיים לסביבה 

7 ביולי 2024

מצע גידול חדשני מציל את יבול המלפפונים ממחלת הפוזריום

30 ביוני 2024

התחלת עונת הפיטאיה בישראל

28 במאי 2024

חברת סטארט אפ האגריטק Edete מכפילה פי ארבעה את שטחי האבקת הפיסטוקים שלה בקל...

20 באפריל 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים