מגוון חידושים חקלאיים מוצגים בתערוכה החקלאית בערבה

רגע לפי ט"ו בשבט, נפתחה במו"פ (מחקר ופיתוח) ערבה תיכונה וצפונית בתחנת "יאיר" בחצבה, התערוכה החקלאית הגדולה בישראל שתסתיים מחר. במסגרת התערוכה מוצגים פיתוחים חדשים של חוקרי המו"פ המחפשים במהלך השנה מוצרים חדשים אשר יענו על הקריטריונים של התאמה לביקוש לשווקי היצוא מישראל.

התחרות בשווקי העולם בענפי הירקות, הפרחים והתבלינים ותנאי הפתיחה של ישראל בתחרות זו, מחייבת מאמץ להכנסת מוצרים חדשים ואטרקטיביים, שיבטיחו יתרון יחסי כלכלי ושיווקי, בעיקר בעונות החורף בארצות המערביות ואבטחת רווחיות החקלאים בערבה, בתנאי הכלכלה החדשים. השנה התמודדו חקלאי הערבה עם משבר הפלפלים, שאילץ לא מעט מהם לחפש אפיק גידולים חדש.

כאשר העולם נמצא בעונת החורף (בחודשים אלו), מייצאים מהערבה התיכונה ירקות במיליוני דולרים, (התורמים כמובן גם לקופת המדינה) המוטסים או נשלחים בספינות, מידי יום, לשווקים המובילים, לבורסאות באירופה ולרשתות שיווק נבחרות. הירקות המובחרים עומדים בכל הסטנדרטים הגבוהים של תקנון האיחוד האירופי המוקפד וכוללים פרמטרים של איכות, בריאות, צורה מושלמת, גודל, אריזה בתנאי סניטציה מוקפדים ומוכתבים ועוד.

פרסום

השנה נמשכת מגמה שהחלה כבר לפני שנתיים, בעקבות טרנד כלל עולמי לצריכת מזון טרי ובריא.

כן נראים יותר ויותר חיבורים (הכלאות) טיפוחיים בין זנים לשם השבחתם, תוספת ויטמינים, טעם ארומה ומתיקות טבעית ומקסום חיי מדף (חיי מדף ארוכים יותר לירקות) ותכונות שהופכות את התוצרת למסחרית ואטרקטיבית, כאשר כל מדינה מכתיבה את תנאי השוק שלה.

 

להלן לקט מהחידושים האחרונים המוצגים במסגרת התערוכה החקלאית הגדולה בישראל:

 

שעועית תאילנדית- ללא גזים

חקלאי עין יהב החלו בגידול זן חדש של שעועית תאילנדית שתרמיליה גדולים במיוחד וטעמה מתוק מהשעועית הרגילה. השעועית התאילנדית אינה יוצרת גזים במערכת העיכול וכך פותרת את אחת הבעיות המציקות לחובבי השעועית ולסביבתם.
לדברי איתי גל חקלאי מעין יהב, גידול השעועית התאילנדית נעשה בשיטה של הדליה (תליית שיח גבוה ככל האפשר לכיפת החממה בכדי לנצל את כמות האור הארוכה במיוחד באזור המדבר) כדי שהתרמיל הגדול, שאורכו מגיע עד ל- 30 ס"מ, יקבל מראה משופר וימנעו סימני שפשוף וצלקות הנוצרים מגידול צמוד קרקע. צריכת הירק כשהוא טרי מונעת איבוד ערכים תזונתיים בתהליכי שימור או השריה וכך אפשר ליהנות מתכולת החלבונים והוויטמינים. אגב, חקלאי עין יהב שניסו את השעועית דיווחו על לילה שקט לאחר הארוחה.

 

חטיפי מלפפוניםmla5

חטיף נשנוש חדש מטופח לראשונה במושב עין יהב בערבה התיכונה, בחממה של איתי גל. מדובר במלפפון מיני קטן במיוחד, הזוכה גם לשם 'חטיף מלפפון' ומגיע לגודל של כ- 20 גרם בלבד ליחידה!. המלפפון בעל קריספיות וטעמו משובח במיוחד. בנוסף, שיטת הגידול הינה בהדליה, גידול המנותק מהקרקע.

מיועד לשווקים לקהל הרחב, מסייע בחינוך לצריכת ירקות ירוקים ולמטבחים המקצועיים לעיצוב סלטים בריאים.

 

מלפפון הולנדי אורגני ענק mla1

מלפפון גידול חדש וייחודי בערבה. מדובר בזן הולנדי של מלפפון אורגני גדול במיוחד המיועד לייצוא.

 

בשווקי העולם קיים ביקוש רב למלפפונים אורגניים בכלל ולזן ההולנדי בפרט. בחודשי החורף קיים חוסר בשווקים אלו וגידולו בערבה מעניק מענה לחוסר זה.

מלבד הערכים הידועים הקיימים במזון אורגני ומלבד גודלו העצום של המלפפון, זן מלפפונים זה מאופיין בטעם ייחודי ועסיסיות גבוהה במיוחד. גידול זן זה מתבצע במספר חממות אורגניות בערבה כשבמו"פ (מחקר ופיתוח) ערבה נערכים בימים אלו ניסויים בזנים נוספים במטרה לבחון את התאמתם לגידול בערבה.

 

בצל סבוליטו הספרדי היחיד בארץ!

את בצל הסבוליטו מגדלים בארץ רק במקום אחד- במושב פראן שבערבה. מדובר בגידול חדש בערבה, בצל ספרדי מיוחד, הנראה כמעין שילוב של בצל ירוק והבצל הרגיל. בצל גדול יחסית, בצבע לבן שמקורו מקטלוניה שבספרד. טעמו של הבצל מתקתק יותר מהבצל הרגיל והעלים חריפים וארומתיים יותר מהבצל הירוק. לאחר שהושלם שלב הניסיון שהוכתר כמוצלח והתברר, כי החום בערבה ושעות השמש הממושכות מסייעות לארומה של הבצל, החל העונה הגידול המסחרי בפארן.

 

מומורדיקה – צמח האינסולין טופח במו"פ בערבה ויוצג בתערוכה החקלאית

במו"פ ערבה, הצליחו לגדל את צמח המומורדיקה (מלון מר, Bitter melon, Momordica charantia) השייך למשפחת הדלועיים וגדל בדרך כלל באזורים טרופיים בעולם אך לא בישראל. הפרי פותח במספר זנים ויועבר לחקלאים לגידול שיווקי בשנה הבאה.mla2

למלון המר, היסטוריה ארוכה בשימוש כנגד סכרת באסיה, אפריקה ואמריקה הלטינית והוא משמש כצמח חשוב לטיפול בחולי סוכרת במזרח הרחוק ולכן גם נקרא צמח האינסולין. הצמח מכיל מספר רכיבים המייצרים חלבון טבעי דמוי אינסולין, אותו הורמון האחראי על החדרת הגלוקוז לתאים. למעשה צמח המומורדיקה  מחקה במידה מסוימת את פעולת האינסולין הטבעי. הפרי ירוק ודומה בצורתו למלפפון, עם ההבשלה צבעו הופך כתום-צהוב. הפרי והעלים נאכלים במגוון תבשילים. לצמח תכונות רפואיות כנגד סכרת ומהווה מקור מרכזי לתרופות במזרח.mmmm1

לפי מחקרים במזרח, בצמח נמצאו מספר מרכיבים חשובים:

  • חלבון בעל תכונות אנטי ויראליות. ישנן עובדות המראות פעילות כנגד HIV.
  • אינסולין – משפר הזנת בעלי חיים וגדילה.
  • חומרים אנטי אוקסידנטים ואנטי דלקתיים.
  • אנטי בקטריאלי.
  • חומרים התורמים להורדת רמת הכולסטרול והטרי-גליצרידים.
  • חומרים אנטי סרטניים.

המומורדיקה משמשת כצמח עיקרי לטיפול בחולי סוכרת במזרח הרחוק. נמצאה גם פעילות נגד פגעי נוף וקרקע שונים, דבר שיעזור לכל ענף החקלאות בארץ! הגידול מהווה פריצת דרך בענף החקלאות בארץ, דבר המהווה בסיס להמשך מחקר חקלאי וביוכימי-רפואי ובניית תשתית מחקרית ליצירת גידול חקלאי נוסף ממשפחת הדלועיים בערבה. במו"פ ערבה תיכונה וצפונית מייעדים את המומורדיקה לשיווק, ליצוא ולשוק המקומי כמקור צמחי להפקת חומרים טבעיים כנגד מחלות בחי ובצומח.mmo3

 

לראשונה – תות תלוי בשיווק מסחרי

רונן שלכט חקלאי מעין יהב, שעסק במהלך 15 השנים האחרונות בגידול פלפלים בעין יהב, הפך את עשרת הדונמים במשק שלו לבית גידול לתות תלוי בטכנולוגיה המתקדמת ביותר.

בחודש נובמבר השנה, עשה שלכט היסטוריה והיה לראשון החקלאים בערבה שמגדל ומשווק את התוצר התלוי למכירה מסחרית, בשיווק זה נמכרו 7 טון תותים.mla4

מדובר בצורת גידול שהגיעה מהולנד, התות התלוי מוגן מפני מזיקים ונטול חומרי הדברה. כמו כן המשק הינו מתקדם במיוחד ובו בקרי השקיה, דישון, PH, מילוי מי מטפיל, אקלים ולחות המשדרים התרעות מידי שעה למחשב. בנוסף, רונן מתמודד עם בעיית המים בערבה באמצעות התפלה ומערכת לאיסוף המים על מנת לבצע בהם שימוש נוסף.

 

המשמש והנקטרינה חוזרים לאחר 30 שנהv4

מזה 30 שנה שבערבה אין גידולי מטעים נשירים. בתחילת דרכם של הישובים היה ניסיון כושל לגידול נשירים במדבר. באמצעות מחקר במו"פ (מחקר ופיתוח) ערבה תיכונה, גילו החוקרים מהי הכמות המדויקת של מנות הקור להן זקוקים עצי הפרי הנשירים (משמש, אפרסק, שסק, נקטרינה) ואיתרו את המקום הספציפי בערבה, בו יוכלו פירות מסוג זה לגדול: מושב פארן בשל המיקום של פארן ורמת הקור שבמושב (4-5 מעלות פחות ממקומות אחרים בערבה) ועליית החום המתונה מאפשרת גידול של פירות מסוג זה.

היתרון בגידול בערבה הינו משמעותי. לראשונה יהיה ניתן לשווק פירות מסוג זה כבר בתחילת חודש אפריל  (כשלושה שבועות עד חודש מוקדם יותר).

פרסום

 

חוזרים לתנ"ך והשורשים תרתי משמע – לאחר עשרות שנים צמח המור התנכ"י חוזר לערבה

בתורה מוזכר צמח המור כאחד ממרכיבי שמן הקודש, בגמרא כראש כל הבשמים ואפילו ביוון ורומא העתיקה השתמשו במור כבושם מיוחד. עכשיו, לאחר שנים רבות וכשהצמח גדל רק בשני מקומות נוספים בעולם, בסומליה ואתיופיה, כעת, בערבה מנסים להחיות מחדש את גידולו.mor

צמח המור, הינו עץ קטן המגיע לגובה של עד שני מטרים, מתפתח היטב בתנאים קיצוניים המשלבים יובש וטמפרטורה גבוהה. הצמח מפריש בעקבות פציעתו שרף אשר בתחילת ההפרשה מופק כנוזל שקוף המתאדה במהירות רבה ולאחר מכן מופרש חומר צמיגי לבן שלאחר זמן הופך לשרף בצבע חום. הצמח מכיל חומרים בעלי תכונות רפואיות מגוונות שבעתיד יוכלו לטפל בבעיות עור, בחומרים אשר יגנו על העור מפני קרינת השמש ובנוסף, ניתן להפיק מהמור בושם משובח.

על פי הערכות, לפני שנים רבות, המור שמאוזכר גם בכתבי הקודש, גדל באזור הערבה וים המלח אך מאז נעלם ולא גדל בארץ כלל. כעת מתקיימות עבודות מחקר במו"פ (מחקר ופיתוח) ערבה תיכונית וצפונית, תוך שיתוף פעולה עם המו"פ המדעי עין גדי מתוך רצון להצליח ולגדל מחדש את המור באזור הערבה ולעשות בכך שימוש לצרכי רפואה.

 

אמרנטוס – Amaranthus – עשב בר – (שם עברי ירבוז )

צמח עשבוני, תפרחת אדומה דמוית שיבולת, המכילה כמות רבה של ביטאציאנינים המקנים לו את צבעו האדום המגיע מהטבע והבר,  אך משמש כצמח תועלת, מקור מזון (בעיקר עלים וזרעים), צמחי מרפא ומקור לצבע בתרבויות עתיקות.mra

הפלאחים הערביים נהגו לצרוך את העלים והגבעולים למאכלים טריים או מבושלים. עדיין נפוץ למאכל במזרח הרחוק. מקור טוב לוויטמינים ומינראליים. בחלק מארצות המגרב נטחנים הזרעים לקמח שאינו מכיל גלוטן. התפרחת מכילה ביטלאן (שנמצא גם בסלק). האינדיאנים השתמשו בצמח זה להפקת צבע אדום.

משמש כצמח מרפא אלטרנטיבי, מכיל אשלגן וחנקן ומשרה של עלים יבשים וטחונים כתרופה לפצעים, זירוז מחזור חודשי, הורדת חום ונגד ברונכיטיס. במו"פ ערבה תיכונה וצפונית אקלמו את צמח הבר לשתילה בגינות נוי ועציצים.

 

פלפל הצלף

חברת "הזרע", המייצרת ומשווקת זרעי מכלוא של ירקות וגידולי שדה תציג בתערוכה החקלאית בחצבהm

זן זרע פלפל שפותח לאחרונה, הזוכה לשם "צלף". פיתוח המותאם לתנאי האקלים הייחודיים בארץ ולצרכים של המגדלים. היתרון של הזן החדש הינו בהתאמתו למזג האוויר בארץ בצורה המאפשרת תנובת יבול גבוה מאוד וכן זן בעל איכות גבוהה. איציק עזרא, מנהל שוק ישראל בחברת הזרע: "חיפשנו פתרון שייטיב עם המגדלים ויאפשר להם ליהנות מיבול גבוה ואיכותי. פלפל "צלף" מותאם לגידול גם במים מליחים. הפלפלים שומרים על גודלם לכל אורך הגידול, דרישה זו חשובה לשוק היצוא, רמת היבול של "צלף" גבוהה ומשתווה לזנים הגדולים. הפרי אסתטי ויפה ומתאים מאוד לייצוא לשווקים האירופאים".

 

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

זני פירות הדר חדשים

18 בפברואר 2024

"מנגו ננסי" והפרי העשיר ביותר בארץ בוויטמין סי!
זנים מסחריים שיאריכו את עונת הדובדבן
גדילן מצוי marianum Silybum משפחת המורכבים Asteraceae
תפוח אדמה.. אלה מה
מיני פלפל לממולאים ובישול
זני פירות הדר חדשים

18 בפברואר 2024

"מנגו ננסי" והפרי העשיר ביותר בארץ בוויטמין סי!
זנים מסחריים שיאריכו את עונת הדובדבן
גדילן מצוי marianum Silybum משפחת המורכבים Asteraceae
תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים