מגוון זני קנאביס רפואי מותאמים לכל מחלה

הסטארט-אפ RCK השלים את קטלוג זני הקנאביס הראשון בישראל המכסה את כל ההתוויות הרפואיות המאושרות ע"י משרד הבריאות

 

מגדלי קנאביס יוכלו לבחור ולרכוש עתה מבין עשרות זני קנאביס המתאימים במדויק לטיפול בעשרות מחלות ומצבים רפואיים ואישיים, ובכללם: סרטן, כאבים, פוסט טראומה, אוטיזם ועוד

פרסום

 

חברת הסטארט-אפ RCK מקיבוץ רוחמה, המתמחה בטכנולוגיות גנטיות וטיפוח זנים חדשים וזרעי-מכלוא של קנאביס, הודיעה היום על השלמת קטלוג זני הקנאביס הראשון בישראל שמכסה את כל ההתוויות הרפואיות של משרד הבריאות.

 

בשנים האחרונות הצליחה RCK לפצח את הגנטיקה של צמח הקנאביס ולשלוט באופן מלא במרכיבים הכימיים שלו. על בסיס זה פיתחה RCK טכנולוגיות לפיתוח זנים חדשים וזרעי-מכלוא מיוצבים של קנאביס באיכות גבוהה ובתקנים רפואיים מחמירים שמותאמים באופן מדויק לצרכים רפואיים שונים. היכולות הללו אפשרו לחברה להשלים עתה את קטלוג זני הקנאביס הראשון בישראל המכסה את כל  ההתוויות הרפואיות של היחידה לקנאביס רפואי (יק"ר) של משרד הבריאות.

 

עבור כל התוויה רפואית ניתן להתאים זן בעל הרכב קנבינואידים (החומר הפעיל בצמח הקנאביס) ספציפי, המוגדר על פי היחס בין מרכיב ה-THC (בעל ההשפעה הפסיכו-אקטיבית) לבין מרכיב ה-CBD (בעל ההשפעה התרפויטית). עתה, כאמור, RCK השלימה את הפיתוח של זני הקנאביס המכסים את כל  ההתוויות הרפואיות של משרד הבריאות ונפתחה הדרך לשיווקם ההמוני למגדלי הקנאביס. המגדלים יוכלו לבחור מקטלוג הכולל עשרות זנים שלאחר גידולם ישמשו לטיפול במחלות ומצבים רפואיים ואישיים, וביניהם: סרטן, כאבים, פוסט טראומה, אוטיזם והתוויות רבות נוספות – הן לטיפול יום והן לטיפול לילה.

 

כמו כן מציעה RCK למגדלים אשר מעוניינים לייצר מותג פרטי משלהם את האפשרות לטפח זנים על בסיס איפיון צרכים של כל מגדל או  לרכוש מ RCK זנים שפותחו על ידה לטובת גידול בבלעדיות. בקבוצת זנים זו ל-RCK זנים עשירים ב-THC, זנים מאוזנים וזנים עשירים ב-CBD.

 

בנוסף RCK החלה בחודשים האחרונים בניסוי לגידול זרעי מכלוא שפיתחה בשלושת השנים האחרונות, בסיום הפיילוט תתחיל החברה לייצר באופן מסחרי זרעי מכלוא מ-5 זנים שונים (3 זני High THC ושני זני High CBD). ברבעון השלישי השנה מתוכננים מבחני שדה לזנים חדשים נוספים.

 

שי בר-יוסף, מייסד משותף וסמנכ"ל פיתוח עסקי ושיווק ב-RCK, מסר: "פיצוח הגנטיקה של צמח הקנאביס סולל את הדרך למהפכה התעשייתית של גידול הקנאביס. קטלוג זני הקנאביס המלא שלנו לצרכים רפואיים יאפשר עתה לכל מגדל קנאביס לרכוש שתילים או צמחי אם המתאימים למחלות ולמצבים רפואיים שונים ולהתחרות באקו-סיסטם החדש שנוצר. למעשה, פתחנו את האפשרות בפני שוק המגדלים לגדל ולייצר תפרחות קנאביס מתואמות לכל מחלה.  זו היא גם בשורה גדולה למיליונים בישראל וברחבי העולם שמחכים להקלת סבלם באמצעות התוצרים הרפואיים של הקנאביס. אנו ממשיכים לפתח זנים חדשים נוספים הן לצרכים רפואיים והן לצרכים מסחריים ויש באפשרותנו להציע גם פיתוח זנים בלעדיים למגדלים".

פרסום

 

בימים אלה החלה RCK בסבב גיוס הון ממשקיעים לצורך הרחבת פיתוח בנק הזנים ושיווקו  ברחבי העולם.

 

RCK כבר חתמה על הסכמים לייצוא זני קנאביס וזרעי מכלוא למגדלים ומשווקים במספר מדינות בעולם וכן בישראל. לאחרונה חתמה RCK על הסכם עם החברה ההולנדית SeedTech שבמסגרתו היא תטפח עבורה זני-מכלוא ייחודיים ומיוצבים של קנאביס. במסגרת ההסכם בנתה RCK תוכנית טיפוח ייעודית והיא תטפח עבור SeedTech זנים ייחודיים לשימושים רפואיים ולשימושים תעשייתיים דוגמת תוספי מזון וקוסמטיקה. היקפו הכספי של ההסכם מוערך במיליוני דולרים עבור שירותי הטיפוח וצפוי לגדול בשנים הקרובות בעקבות תמלוגים קבועים שתקבל RCK הישראלית ממכירות הזנים במשך 22 שנים, לכל אורך חיי הזן.

 

הסטארט אפ RCK, הממוקם בקיבוץ רוחמה, מפעיל מעבדה משוכללת, חדרי גידול וחממת שתילים מסחרית. כיום, RCK מחזיקה בבנק הגנטי שלה עשרות זנים חדשים וזרעים שפותחו במתקן המו"פ של החברה, אשר חלקם כבר משווקים למטופלים בבתי המרקחת. זנים חדשים נמצאים בפיתוח מואץ באופן שוטף. מגדלי קנאביס מכל רחבי העולם כבר מתעניינים ברכישת הזרעים החדשים ובפיתוח זנים חדשים לצרכים שונים.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

תגובה אחת

  1. איך יכול להיות? הרי לכל אדם יש מערכת אנדוקנבינואידית שונה ולא בהכרח מותאמת למחלה. אי אפשר להתאים זן קנאביס למחלה, בעיקר אם לא כתבתם מילה על פרופיל טרפנים ופלבנואידים. צריך להתאים זני קנאביס לכל אדם בהתאם למצבו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

סטארטאפ חדשני יצמצם אובדן יבול באמצעים ידידותיים לסביבה 

7 ביולי 2024

מצע גידול חדשני מציל את יבול המלפפונים ממחלת הפוזריום

30 ביוני 2024

התחלת עונת הפיטאיה בישראל

28 במאי 2024

חברת סטארט אפ האגריטק Edete מכפילה פי ארבעה את שטחי האבקת הפיסטוקים שלה בקל...

20 באפריל 2024

קומפקטוס עין החורש מציגה : סטנדרט חדש בתחום חקלאות אורבנית

17 במרץ 2024

בי-יו דבש חוברת למכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT) לפיתוח טכנולוגיה הרותמת ת...

29 בפברואר 2024

סטארטאפ חדשני יצמצם אובדן יבול באמצעים ידידותיים לסביבה 

7 ביולי 2024

מצע גידול חדשני מציל את יבול המלפפונים ממחלת הפוזריום

30 ביוני 2024

התחלת עונת הפיטאיה בישראל

28 במאי 2024

חברת סטארט אפ האגריטק Edete מכפילה פי ארבעה את שטחי האבקת הפיסטוקים שלה בקל...

20 באפריל 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים