דף הבית / חדשות בחקלאות / מברכים את ממשלת ישראל על קבלת החלטתה היום (27.01) לפתוח את יצוא הקנאביס הרפואי מישראל

מברכים את ממשלת ישראל על קבלת החלטתה היום (27.01) לפתוח את יצוא הקנאביס הרפואי מישראל

ראש מועצה אזורית הערבה התיכונה: אנו מברכים את ממשלת ישראל על קבלת החלטתה היום (27.01)

לפתוח את יצוא הקנאביס הרפואי מישראל

 

פרסום

ראש מועצה אזורית הערבה התיכונה ד”ר אייל בלום, מברך את הממשלה על קבלת ההחלטה  היום (27.01) לפתוח את יצוא הקנאביס הרפואי מישראל.

בלום אומר, כי ההחלטה החשובה, תסייע לחקלאי הערבה בקידום גידול הקנאביס הרפואי לייצוא, בחוות הגידול שננטשו לאחר משבר הפלפל וכי חקלאים רבים כבר הכשירו את חממות הגידול והמתינו לאישור הממשלה, בכדי להתחיל בגידול הקנאביס הרפואי לייצוא.

 

“ההחלטה היום של ממשלת ישראל, הינה חשובה ומכרעת לקידום כלכלת החקלאות בפריפריה הרחוקה. הערבה מייצאת ירקות לשווקי אירופה ועומדת בכל התקנים המחמירים של השוק האירופאי ולכן אין מתאים מאזור הערבה התיכונה לגדל קנביס לייצוא, בשווקי העולם, עקב רמת המוצרים הגבוהה המטופחים בערבה והכרת מרכיבי הרגולציה בכל המדינות. אין ספק שהייצוא של ענף זה יתרום גם לכלכת מדינה ישראל ולקופת המדינה” אומר בלום.

 

“יש לציין, כי מועצה אזורית ערבה תיכונה הייתה חלוצה בקידום נושא זה בממשלה, עקב משבר ענף הפלפלים בערבה. המועצה השקיעה בהכנת מידע ומחקרים לטובת החקלאים, שירצו לפנות לגידול ענף הקנאביס הרפואי לייצוא. אנו רואים בערבה את חוד החנית של החקלאות בישראל ושמחים שכל חקלאי ישראל ייהנו מפירות העבודה הקשה של האזור בשלושת השנים האחרונות לקידום נושא זה” מוסיף בלום.

פרסום

 

בשנת 2015 הוקמה שדולה למציאת פתרונות למשבר החקלאות בערבה. במסגרת הלובי החקלאי הוצגה על ידי שתי יזמיות, תושבות הערבה התיכונה, נועה בראל ודנה מלצר, אלטרנטיבה חקלאית של ענף הקנאביס הרפואי ליצוא. באותה העת השוק הישראלי היה מצומצם וסגור בפני מגדלים חדשים.

חה”כ ממפלגת יש עתיד ניצב בדימוס מיקי לוי האמין ברעיון ונרתם למשימה. מועצה אזורית ערבה תיכונה החליטה לגבות את המהלך והשקיעה בבניית חוברת למחליטים עם גורמים מקצועיים באמצעות מחקר רוחב מעמיק בו נסקרה היתכנות כלכלית, השוק בארץ ובעולם וחסמים רגולטוריים.

הישג נוסף של האזור בתחום הקנאביס הרפואי הינו אישור הקנאביס בתור ענף חקלאי על כל המשתמע מכך.

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של אגרונט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל אגרונט

מערכת פורטל אגרונט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום החקלאות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

עמק הירדן בדרך להפוך למרכז אגרו-טק בינ”ל מוביל

במכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן נפתח השבוע (חמישי 14/2)  מרכז החדשנות kinneret-innovation, פרי שיתופם של …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *