מבצע אכיפה כנגד החקלאות הבלתי חוקית בנגב

מבצע אכיפה כנגד החקלאות הבלתי חוקית בנגב: פלישות חקלאיות לאדמות המדינה בשטח של כ- 570 דונם נתפסו וטופלו

במסגרת מבצע אכיפה מרוכז, כחלק מפעילות האכיפה המוגברת נגד פלישות לאדמות המדינה, תפסו מפקחי רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) והסיירת הירוקה, בליווי שוטרי יחידת יואב ממשטרת ישראל, שטחים בהיקף של כ-570 דונם באזור רהט. השטחים נזרעו על ידי מסיגי גבול שפלשו ללא היתר לאדמות מדינה באזור רהט. בתגובה לכך חרשו מפקחי רמ"י את השדות כדי להסיר את הגידולים.

בנוסף, הניבה פעילות האכיפה פינוי עצמי של 7 פלישות לאדמות המדינה ברחבי הנגב

מפקחי רשות מקרקעי ישראל והסיירת הירוקה, בליווי כוחות של שוטרי יחידת יואב ממשטרת ישראל, ביצעו השבוע מבצע אכיפה מרוכז נגד החקלאות הבלתי חוקית בנגב, באזור רהט, במסגרתו פונו כ-570 דונם של אדמות מדינה.

מפקחי רמ"י והסיירת הירוקה, בסיוע יחידת יואב של משטרת ישראל, תפסו את הקרקע, הסירו את הגידולים באמצעים חקלאיים, והחזירו את הקרקע, המיועדת לחקלאות, למאגר הקרקעות הציבורי.

פרסום

כעת יחל ברשות, בסיוע פרקליטות המדינה, הליך היערכות פנימי במטרה לגבש תביעה נגד הפולשים, בגין החזר העלויות שנגרמו למדינה בעקבות פלישתם, לרבות שכר המפקחים והשוטרים ועלויות הציוד ההנדסי ששימש לפינוי הפלישות וכן גביית עלות דמי השימוש בקרקע.

במקביל, נערכו מפקחי הרשות לבצע מבצע לפינוי בנייה בלתי חוקית על אדמות מדינה בנגב, אך המבצע בוטל לאחר שהסתבר למפקחים כי ב- 9 מתוך המקרים שתוכננו לפינוי ברחבי הנגב (2 צווים של הרשות ו- 7 צווים של הועדה המחוזית) פינו הפולשים את הקרקע בעצמם, כדי להימנע מתביעות כספיות המוגשות ע"י הרשות כנגד פולשים אשר לא נשמעים לאזהרות המפקחים ולא מפנים את הקרקע.

אילן ישורון, מנהל מרחב דרום בחטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל, אומר: " הפולשים יכלו לקבל את הקרקעות במחיר מגוחך של 3 ש"ח לדונם ל-9 חודשים, עלות ההשכרה העונתית של קרקעות חקלאיות בנגב, לו הגישו בקשה לקבל את הקרקע לשכירות עונתית. במקום זאת הם העדיפו לעבור על החוק. פעולות הפינויים החקלאיים בנגב נועדו להחזיר לציבור את קרקעותיו ובה בעת להעביר את המסר שהפשע אינו משתלם, וכל הפולש לאדמות מדינה יראה את עבודתו יורדת לטימיון, כאשר כל העיבודים הבלתי חוקיים יעקרו".

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

יוצבו עוד כ-300 מיגוניות נוספות לביטחון החקלאים בצפון

22 ביולי 2024

מחלוקת על אספקת מים בערבה: חברת מקורות מאיימת בהפסקת אספקת מים לחקלאים עקב ...

21 ביולי 2024

יובל ליפקין מונה לראש מִנהל ביטחון המזון במשרד החקלאות

21 ביולי 2024

מלון שגדל על המים - ניסוי חקלאי מרגש: מלון על מים באוויר

18 ביולי 2024

דבוראים מצפון הארץ וקו העימות השתתפו בכנס מקצועי שדן בהתמודדות עם אתגרי המ...

15 ביולי 2024

מלגות הצטיינות ע"ש משפחת דין מפנסלבניה ארה"ב לטובת הקמת פרויקטים חקלאיים מ...

15 ביולי 2024

יוצבו עוד כ-300 מיגוניות נוספות לביטחון החקלאים בצפון

22 ביולי 2024

מחלוקת על אספקת מים בערבה: חברת מקורות מאיימת בהפסקת אספקת מים לחקלאים עקב ...

21 ביולי 2024

יובל ליפקין מונה לראש מִנהל ביטחון המזון במשרד החקלאות

21 ביולי 2024

מלון שגדל על המים - ניסוי חקלאי מרגש: מלון על מים באוויר

18 ביולי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים