לראשונה בישראל: כנס לחקלאות מחדשת

הכנס הראשון לחקלאות מחדשת בישראל התקיים ביום שלישי, 06.12, במרכז הכנסים החדש של המועצה האזורית דרום השרון, במעמד המדענית הראשית של משרד החקלאות ופיתוח הכפר ד"ר מיכל לוי, ראשת המועצה האזורית דרום השרון גב׳ אושרת גונן ומר' אנדרו ג'ייקובס מארה"ב התומך ומסייע לעמותה מיום הקמתה. את האירוע יזמה וארגנה העמותה לקידום חקלאות מחדשת ואגרופורסטרי.

 

לכנס הגיעו כ-500 אנשים מתחום החקלאות החל מהחקלאים, דרך יזמים, נציגי משרדים ממשלתיים ואנשי אקדמיה כדי לקיים דיון פתוח ולהציף את האתגרים שבפניהם אנחנו ניצבים ביניהם חוסר ידע ומחקר בתחום, הצורך בהעלאת חשיבות הנושא בקרב מקבלי ההחלטות והציבור הרחב, חיזוק שיתופי הפעולה עם משרדי הממשלה, גיוס תקציבים ועוד. מטרה נוספת של הכנס הייתה להפגיש בין אנשים ממגוון תחומים כדי ליצור קשרים חדשים שיובלו לפריצות דרך ופתרונות.

פרסום

 

במהלך הכנס דנו על התועלות הפוטנציאליות והאתגרים במעבר לחקלאות מחדשת, האנשים שצריך לרתום לתהליך, ההתמודדות של חקלאות מחדשת עם משבר האקלים ועוד. כמו כן, התקיים פאנל של חקלאים המיישמים את השיטה בפועל שסיפרו על הצלחות ואתגרים במהלך הדרך והוצגו הפתרונות נמצאים כרגע בשוק.

 

המדענית הראשית של משרד החקלאות ד"ר מיכל לוי בירכה את העמותה לקידום חקלאות מחדשת ואגרופורסטרי על עבודתם החשובה וקידום הנושא.

 

ראשת המועצה האזורית דרום השרון גב׳ אושרת גונן שהייתה גם היא בין המברכים, הוקירה את פעילות העמותה וציינה כי המועצה בחרה את הגב' סהר שמעון לפעילה סביבתית מצטיינת בוועידת האקלים בשרון שהתקיימה לפני מספר שבועות.

 

יו"ר העמותה עו"ד אלון בדיחי הודה למשתתפים הרבים שבחרו לקחת חלק באירוע והדגיש את מחויבות העמותה לקדם את תחום החקלאות המחדשת בישראל.

 

פרסום

סהר שמעון, מנכ"לית העמותה לקידום חקלאות מחדשת ואגרופורסטרי, הודתה לכל הנוכחים וסיכמה: "זהו יום היסטורי מרגש. החקלאות המחדשת עלתה לראשונה לסדר היום הציבורי. במהלך היום התמודדנו עם שאלות שעל חלקן יש לנו תשובות ואת חלקן נצטרך לגלות ולחקור בהמשך. הדרך הזו היא מסע של כולנו כלפי כדור הארץ, הצורך בשינוי הוא עצום והכנס הוא רק תחילת הדרך. אני מקווה שמחר בבוקר כל אחד ואחת יצאו לפעולה בעולמות שלהם ויקדמו את החקלאות המחדשת."

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

תמיכה בצעירים בענף החקלאות

7 ביולי 2024

מגדלי הירקות ממשיכים לסבול מנזקי משבר האקלים

7 ביולי 2024

תמיכה ישירה על סך של כ- 40 מיליון ₪ במגדלי עצי זית לשמן

7 ביולי 2024

ארגון מגדלי הפירות בישראל קיים סיור חירום במטעי צפון רמת הגולן ובחברת השיוו...

3 ביולי 2024

קנט, הקרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות: שיא בהיקף נזקי החום הישירים לגידולים החק...

3 ביולי 2024

קרן "פועלים לתקומה" של בנק הפועלים תקים בית ספר חקלאי של רשת בתי הספר ״אדם ...

26 ביוני 2024

תמיכה בצעירים בענף החקלאות

7 ביולי 2024

מגדלי הירקות ממשיכים לסבול מנזקי משבר האקלים

7 ביולי 2024

תמיכה ישירה על סך של כ- 40 מיליון ₪ במגדלי עצי זית לשמן

7 ביולי 2024

ארגון מגדלי הפירות בישראל קיים סיור חירום במטעי צפון רמת הגולן ובחברת השיוו...

3 ביולי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים