למעלה מ- 1000 חקלאים הפגינו היום ברחבי המדינה

התאחדות חקלאי ישראל: "על ממשלת ישראל להתעשת ולגלות אחריות לאומית על החקלאות, לתמוך ולטפל בכלל בעיות החקלאים"

ההפגנה התקיימה בעקבות המדיניות החד צדדית של הממשלה בכל הנוגע לפתיחת ייבוא פרוע וחופשי, מחירי המים הגבוהים לחקלאים, פערי התיווך ועוד *** בהתאחדות חקלאי ישראל דורשים מהממשלה לטפל במידי וללא כל דיחוי בכלל הנושאים החקלאים הבוערים אחת ולתמיד ***

בצומת יוקנעם המפגינים הגיעו בשיירות איטיות של טרקטורים מכל רחבי הצפון אל הצומת, חלקם עם סוסים, חסמו כבישים זרקו חציר ושפכו חלב, באגמון החולה גם הגיעו בשיירות של טרקטורים ורכבים כבדים ושפכו סחורה חקלאית בכבישים, בערבה וביוטבתה הסבירו לעוברים ושבים מאילת על מצב החקלאים ובצומת חפר העמידו טרקטורים על הכביש ושפכו חלב ***

התאחדות חקלאי ישראל: "מדובר ביריית הפתיחה. על ממשלת ישראל להציב את החקלאות על סדר יומה הלאומי"

פרסום

למעלה מ- 1000 חקלאים הפגינו היום בחמישה צמתים ברחבי המדינה זאת בעקבות המדיניות החד צדדית של הממשלה בכל הנוגע לפתיחת ייבוא פרוע וחופשי, מחירי המים הגבוהים לחקלאים, פערי התיווך ועוד.

בהתאחדות חקלאי ישראל דורשים מהממשלה לטפל במידי וללא כל דיחוי בכלל הנושאים החקלאים הבוערים אחת ולתמיד. המפגינים החזיקו שלטים: "החקלאות מתייבשת – ישראל מתביישת", "מדינה אוכלת חקלאיה", "העם דורש פרי ישראלי", "עגבניות ישראליות א לא להיות".

כ- 500 מפגינים הגיעו לצומת יוקנעם בשיירות איטיות של טרקטורים מכל רחבי הצפון ישירות אל הצומת, חלקם עם סוסים, חסמו כבישים, שפכו חציר ושפכו חלב.

כ- 600 מפגינים באגמון החולה הגיעו אף הם בשיירות של טרקטורים ורכבים כבדים ושפכו סחורה חקלאית על הכבישים. כ- 200 חקלאים הפגינו בצומת חפר בעודם מעמידים טרקטורים על הכביש ושופכים חלב. למעלה מ- 150 מפגינים הפגינו בצומת עין יהב שבערבה ובצומת יוטבתה והסבירו לעוברים ושבים מאילת על מצב החקלאים.

כזכור, החקלאות מצויה מזה מספר שנים במשבר קשה אשר הולך ומחריף כאשר משקים חקלאיים נמצאים בסכנה קיומית ומוחשית וחקלאים רבים איבדו את חדוות היצירה בשל חוסר רווחיות, בירוקרטיות, בשל מיסים מיותרים המושתים עליהם ובשל שחיקה במעמדם וחלקם אף מוצאים עצמם סוגרים את מפעל חייהם.

בשנה וחצי האחרונות ניהלה התאחדות חקלאי ישראל מו"מ עם משרד האוצר והחקלאות על תכנית אסטרטגית ל- 15 שנה על כלל נושאי החקלאות. המו"מ הגיע לידי מבוי סתום לאחר שמשרד החקלאות והאוצר הודיעו כי הוא מתנה את כל ההסכם בפתיחת ייבוא פרוע ובביטול התכנון בענפי ההטלה והחלב.

בהתאחדות חקלאי ישראל מביעים התנגדות: "על הממשלה להתעשת, להציב את החקלאות על סדר היום הלאומי ולהכריע מידית את כלל הנושאים החקלאיים
העומדים על הפרק עד לסוף שנת 2016, ללא כל דיחוי".

ראשי התאחדות חקלאי ישראל דורשים ממשרד האוצר והחקלאות לטפל באופן מידי בבעיות החקלאות לרבות: הורדת מחירי המים וביטול הלאמת אגודות המים החקלאיות, עצירת הייבוא הפרוע, טיפול בפערי התיווך זאת לצד בניית שוק סיטונאי חדש, טיפול בכל סוגיית העובדים הזרים, תמיכה בייצוא החקלאי, הסדר בענף ההטלה, הסדר בקרן הביטוח של החקלאים – קנט ומנהלת השקעות.

מזכ"ל תנועת המושבים ויו"ר התאחדות חקלאי ישראל, מאיר צור: ״היום זו יריית הפתיחה של המאבק שלנו. אנחנו נמצאים כאן היום, מאות חקלאים, כדי לומר לממשלה – די! עד כאן!
על ממשלת ישראל להתעשת ולגלות אחריות לאומית על החקלאות, לתמוך ולטפל בכלל בעיות החקלאים – הייבוא הפרוע מאיכות גרועה על חשבון החקלאים, מחירי המים הגבוהים, פערי התיווך, בעיית העובדים הזרים ותמיכה בייצוא החקלאי.

על המדינה להבין שסכנת הקיום של החקלאות תשפיע באופן ישיר על הצרכנים ועל ביטחון המזון במדינה".

מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל, אבשלום (אבו) וילן: "חקלאי ישראל דורשים צדק חברתי. אנו רוצים להתחרות עם מדינות המערב ביצוא בתנאים שווים. חקלאות ישראל מתייבשת ואם הממשלה לא תרתם לעזרה אנחנו בסכנת הישרדות. בנוסף קיים צורך דחוף בצעדים בוני אמון בין הממשלה לחקלאים ועיקרם הפסקת הפתיחה הגורפת ליבוא של מוצרי חקלאות מאיכות ירודה והגעה מידית להסכם על הורדת מחיר מי מקורות השפירים לחקלאות.

נשיא התאחדות האיכרים, דובי אמיתי: "החקלאות הישראלית בסכנת הכחדה! הגיע הזמן שנציגי הממשלה ינחתו מהרחפנים, יוציאו את הראש מהצוללות ויתעוררו לפני שיהיה מאוחר מדי ותוקם ועדת חקירה על היעלמות החקלאות. הכתובת זועקת על הקיר ומאות החקלאים שיצאו לצמתים הבוקר באו להזכיר ליושבים בירושלים כי מדינת ישראל זקוקה לחקלאות כמו אויר לנשימה".

מזכ"ל התנועה הקיבוצית, ניר מאיר: "אני מציע למקבלי ההחלטות בישראל להפיק את הלקח הנכון מן הברקזיט ומבחירתו של טראמפ. עידן הניאוליברליזם הקיצוני חולף מן העולם. הבריטים האמריקאים וגם הרוסים מאותתים לממשלותיהם כי התחרות והוזלת המחירים איננה חזות הכל ולא תוכל לבוא במקום כושר היצור המקומי והכבוד הלאומי. מוטב לאבירי האוצר להפנים את הלקח הזה בטרם יקבלו אותו לפנים כפי שקורה בעולם שמסביבנו".

ח״כ איתן ברושי ויו"ר הלובי החקלאי בכנסת: "החקלאות הגיעה לנקודת זמן בה היא חייבת להיות מאוחדת ונחושה על מנת להיאבק על המשך קיומה.

זהו יעד לאומי ואינטרס קיומי למדינה. אנחנו נמצאים ערב אישור תקציב דו-שנתי, והמשימה היא להבטיח מדיניות ברורה, ודאות ויציבות לחקלאים ולחקלאות כולה. אם לא נקבל תשובות מספקות, תוך ימים, לשאלות המרכזיות נצטרך לנקוט בצעדים חסרי תקדים – כולל השבתת מזון".

ראש המועצה האזורית מגידו, איציק חולבסקי: ״הפגנת החקלאים היום מבטאת נחישות ורצינות במאבק קריטי על עתיד החקלאות והחקלאים במדינת ישראל.

ההתיישבות קבעה את גבולות המדינה והחקלאות יצרה את אחד הבסיסים החשובים לקיומה ולכלכלתה! אני קורא לממשלת ישראל לשנות את סדר העדיפויות שלה ולקבוע מדיניות העדפה תמיכה וסבסוד החקלאות והחקלאים.

אנו נמשיך להיאבק כתף אל כתף עם החקלאים בארץ בכלל וביישובי המועצה בפרט. . לא נהסס בהמשך המאבק לחסום צמתים, לעצור אספקת מזון ולשבש מערכות במדינה עד שממשלת ישראל תתמוך מאסיבית בחקלאים".

ראש המועצה אזורית עמק יזרעאל, אייל בצר: "החקלאות היא נכס כלכלי ואסטרטגי בכל מדינה. אספקת מזון טרי וזמין היא בעלת חשיבות מיוחדת בעיקר בישראל. 120 שנים של פיתוח, מיומנות והישגים המוכרים בכל העולם, עלולים לרדת לטמיון בגלל מדיניות ממשלתית צרת אופקים וקצרת רואי ובורות.

פגיעה בחקלאות היא פגיעה בתשתית האקולוגית של המדינה. ייקור מחירי המים יגרום להרס החקלאות. חקלאי עמק יזרעאל, דור חמישי לחקלאים, קוראים לממשלה להימנע מפגיעה בחקלאים ובחקלאות למען כלל אזרחי המדינה ולמען הדורות הבאים.

עובד נור, ראש המועצה האזורית הגלבוע: "זהו לא מאבק רק למען הצלת החקלאות, זהו מאבק להצלת ההתיישבות בישראל. בראש מעיינינו עומדת הדאגה לחקלאים ולתושבי הפריפריה. אלפי אנשים המנסים לשרוד בתנאים קשים.

פרסום

אלו הם אנשים מופלאים, ציונים, חרוצים ויצירתיים, שהפכו למטרה של מדיניות שיטתית, מסוכנת ומטעה המובילה את החקלאות וההתיישבות בעקבותיה- לכיליון! לא נרשה זאת, ולא נרשה לפקידי האוצר להמשיך במדיניות שטחית ומסיתה.

אי אפשר לגדוע את הקשר הישיר שבין קיום החקלאות ובין ההתיישבות שבפריפריה! החקלאות היא אמצעי יצור מרכזי, וכל פגיעה בה משמעותה פגיעה מהותית בפרנסה, ביישובים, במפעל הציוני ובתושבים".

יורם קרין ראש המועצה האזורית עמק המעיינות אומר: "אנו מוחים היום יחד עם כל חקלאי ישראל על היחס לחקלאות. העלאת מחירי המים תחסל את החקלאות כולה. אנו דורשים מממשלת ישראל להחזיר את החקלאות למקומה הטבעי ולתת לחקלאים את הכלים להתפרנס בכבוד מעבודתם . חקלאי עמק המעיינות שמרו כל השנים על גבולותיה המזרחיים של המדינה, הם ימשיכו במשימתם החשובה ויצאו כל בוקר לשטחים החקלאים לעבד את האדמה ולשמור עליה".%d7%97%d7%a7%d7%9c%d7%90%d7%99%d7%9d-%d7%94%d7%a4%d7%92%d7%99%d7%a0%d7%95-%d7%94%d7%99%d7%95%d7%9d-%d7%91%d7%a8%d7%97%d7%91%d7%99-%d7%94%d7%9e%d7%93%d7%99%d7%a0%d7%94 %d7%97%d7%a7%d7%9c%d7%90%d7%99%d7%9d-%d7%94%d7%a4%d7%92%d7%99%d7%a0%d7%95-%d7%94%d7%99%d7%95%d7%9d-%d7%91%d7%a8%d7%97%d7%91%d7%99-%d7%94%d7%9e%d7%93%d7%99%d7%a0%d7%94

ראש המועצה האזורית מבואות החרמון, בני בן מובחר: "החקלאות היא חלק מתכנית חיזוק הגליל, לא ניתן להתעלם מהעובדה שהיא ענף חשוב, מוביל לפחות כמו נושא התעסוקה בגליל.

אנו דורשים מהממשלה לקחת את התכנית שהגשנו ראשי הרשויות בגולן ולהביא מנועי צמיחה כמו שהתחיל בקריית גת והמשיך בבאר שבע. זהו חבל ארץ שיכול להביא שינוי לכל מדינת ישראל להביא משפחות צעירות ולהשאיר את הבנים שלנו כאן"

חקלאי ויו"ר הועדה החקלאית בערבה התיכונה, חמי ברקן: ״החיים במושב אינם סתם חיים, זו דרך חיים מיוחדת רצופה גם אכזבות ועבודה קשה וגם קרני אור רבות. אנחנו יודעים להתמודד עם החושך אבל מהמדינה שלנו, אשר נבנתה בידי החקלאים, אנחנו מצפים לקבל רק אור״.

חקלאי ורכז חקלאי העמק, איתם בירגר: ״כבר שנים שאנו החקלאים, עובדי האדמה נרמסים תחת מדיניות ממשלתית מרושעת ונבזית שמנסה למחוק אותנו ולחזק טייקונים ומונופולים. היום בהתייצבות מרשימה וגדולה של חקלאים עם רוח קרב, מכל המגזרים ומכל הענפים אנו אומרים עד כאן ומתחילים מאבק נחוש להחזרת השפיות לממשלה ולעתיד החקלאות״.

מנהל הועדה החקלאית בגולן, גיל סופר: ״על מדינת ישראל לפתח ולחזק את החקלאות. את הידע ואת הטכנולוגיה החקלאית באמצעות תמיכה ולא לחסל אותנו. בכל העולם מכירים ומוקירים את החקלאות שלנו, חוץ מבמדינת ישראל״.

יו"ר אגף המשק של תנועת המושבים, פלג אוריון: ״את הייצור העצמי, הביטחון התזונתי ואספקת מזון טרי ואיכותי אנו מספקים לצרכנים מתוך תחושת שליחות ואהבה לאדמה. כיום נפלנו לתוך הריק שהותירה אחריה הממשלה אשר מובילה מדיניות שפותחת את שערי המדינה לייבוא פרוע ומביאה לצרכנים תוצרת שאינה איכותית ובטיחותית ואף גם לא זולה. אנחנו מפגינים היום מתוך דאגה לפרנסתנו ולעתידנו. על הממשלה להפסיק להוליך שולל את הציבור בכל הקשור למדיניות החקלאית, פערי התיווך והמחיר לצרכן״.

חקלאי ומרכז הועדה החקלאית במטה אשר, רן שוסטרמן: "חקלאות ישראלית זה הביטחון שלי ובביטחון אני סומך רק על עצמי ועל התוצרת המקומית"

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

תמיכה בצעירים בענף החקלאות

7 ביולי 2024

מגדלי הירקות ממשיכים לסבול מנזקי משבר האקלים

7 ביולי 2024

תמיכה ישירה על סך של כ- 40 מיליון ₪ במגדלי עצי זית לשמן

7 ביולי 2024

ארגון מגדלי הפירות בישראל קיים סיור חירום במטעי צפון רמת הגולן ובחברת השיוו...

3 ביולי 2024

קנט, הקרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות: שיא בהיקף נזקי החום הישירים לגידולים החק...

3 ביולי 2024

קרן "פועלים לתקומה" של בנק הפועלים תקים בית ספר חקלאי של רשת בתי הספר ״אדם ...

26 ביוני 2024

תמיכה בצעירים בענף החקלאות

7 ביולי 2024

מגדלי הירקות ממשיכים לסבול מנזקי משבר האקלים

7 ביולי 2024

תמיכה ישירה על סך של כ- 40 מיליון ₪ במגדלי עצי זית לשמן

7 ביולי 2024

ארגון מגדלי הפירות בישראל קיים סיור חירום במטעי צפון רמת הגולן ובחברת השיוו...

3 ביולי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים