להתאים לכל מגדל את הזן המתאים לו – יום פתוח של זרעים גדרה בפארן

חברת זרעים גדרה סינג'נטה קיימה יום פתוח לחקלאי מושב פארן בו חשפה את זני הפלפל המובילים שלה. במרכז היום הפתוח עמדה התפיסה כי לכל מגדל יש להתאים בייחודיות את הזן המתאים לו, הזן שיביא לחקלאי את התוצאות הטובות ביותר. לכל הפרטים, היכנסו

זן ואומנות גידול הפלפל

ברפואה, בטכנולוגיה, באופנה ובמזון, העולם לומד להתאים

לכל לקוח באופן אישי את סוג הטיפול, המוצר או השירות.

פרסום

בחקלאות, חברת זרעים גדרה-סינג'נטה מיישמת את אותה תפיסה

שהתאמה של הזן לתנאים הייחודיים של כל מגדל תביא לתוצאות טובות יותר.

קפצנו "ליום הפתוח" במושב פארן להבין איך זה עובד

כתב: יואב שני (שפר)

בדרך המובילה לחממות התנוססו דגלים, במרווח בין שתי חממות נפרשו שולחנות, כסאות ושמשיות, הרמקולים השמיעו מוזיקה מעולה והמזנון התמלא בעוד ועוד מנות משובחות. מרחוק אפשר היה לחשוב שמדובר באירוע משפחתי, למרות הלוקיישן הלא שגרתי, אבל הדוכן בכניסה והדיילת שחילקה שקית ובתוכה קטלוג זנים (ומחמם צוואר מפנק) הבהירה את התמונה. מדובר ב"יום פתוח" של חברת זרעים גדרה-סינג'נטה שנועד לחשוף את זני הפלפל המובילים של החברה.

להתאים לכל מגדל את הזן הנכון לו

המפגש שהתקיים בחודש נובמבר בערבה היה במושב פארן ויועד לחקלאי המושב בלבד. לשאלה האם במקום אירוע ל- 70 חקלאים, לא עדיף לחברה לקיים מפגש אחד לכל חקלאי הערבה, לתמיר בסון, מנהל פעילות השיווק של החברה, יש תשובה נחרצת:

"ברור שיכולנו לעשות יום אחד לכולם, אבל אז היינו מפספסים את המטרה. התפיסה המקצועית שלנו היא שלא רק לכל אזור בארץ כמו הערבה, לכיש או עמק המעיינות למשל, יש את המאפיינים, הצרכים והאתגרים שייחודיים לו, אלא שגם באותו אזור יש שונות בין היישובים בגלל סיבות כמו אקלים, סוג האדמה וסוג המבנה."

"ויותר מזה, גם בין המגדלים עצמם באותו יישוב, תמצא לפעמים שהם מתמודדים עם בעיות שונות. כך שהמוטו שלנו הוא להתאים לכל מגדל את הזן שהכי מתאים לצרכים שלו. וזאת הסיבה שאת הימים הפתוחים להצגת הזנים אנחנו מקיימים ברמה המושבית".

היום הפתוח כולו בנוי לפי אותה תפיסה שרואה את החקלאי והצרכים שלו לפני הכל. במקום הרצאה עם שקפים באולם ממוזג, המפגש מתקיים בחממה של אחד המגדלים, איפה שקורים הדברים. כל מגדל מגיע בזמן שלו ובקצב שלו. נכנס לחממה, מסייר בין השורות, מקבל הסברים מקיפים מאנשי החברה, ויכול להתרשם מקרוב מהאיכויות של כל זן פלפל, ועל השיטות לפתור בעיות מקומיות.

 

קוטפים את פירות הטיפוח

פרסום

זרעים גדרה-סינג'נטה היא מהחברות הוותיקות בארץ העוסקות בפיתוח והתאמת זני ירקות לגידול בישראל. לאורך כל השנים אנשי החברה והחוקרים במעבדות פועלים בשורה אחת עם המגדלים בשטח, כדי לטפח ולפתח את הזנים המתאימים להם ביותר.

ביום הפתוח שהתקיים בפארן בחממה המטופחת להפליא של עודד בארי וערן פורת, הוצגו 3 זני פלפל בלוקי אדום שגדלים בה: 'קנון' הוותיק, 'בוטארוס' שמגלה עמידות גבוהה לווירוסים ו'מרכבה' שאנשי החברה צופים לו גדולות לאור היבול הגבוה, הפירות היפים והאחידים והצמיחה המרשימה.

לדברי בארי, אנשי החברה מלווים כל חקלאי באופן צמוד בכל שלבי הגידול. לחקלאי שרוצה לגדל זן חדש שאין לו בו הרבה ניסיון, הליווי האישי משמעותי ביותר ונוסך ביטחון, בוודאי בשנות הגידול הראשונות.

אם "היום הפתוח" הוא מדד לחשיבות שמייחסת זרעים גדרה-סינג'נטה לקשר האישי והמקצועי עם החקלאים הרי שהוא בהחלט ניכר. לאורך כל השנה החברה משקיעה משאבים רבים במספר מישורים: בליווי החקלאים, במעקב אחר זנים שבפיתוח, בלימוד האתגרים ויצירת פתרונות ובבניית הנחיות גידול לזני הפלפלים השונים .

החקלאים שאלו שאלות, סיימו לאכול והתחילו להתפזר. בכל זאת, יש פלפל שצריך למיין ולארוז.

השנה זרעים גדרה-סינג'נטה תקיים ימים פתוחים במספר יישובים בערבה. רוצים לדעת על מועדי האירועים הבאים? היכנסו לאתר החברה בכתובת: https://www.zeraim.com

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

סטארטאפ חדשני יצמצם אובדן יבול באמצעים ידידותיים לסביבה 

7 ביולי 2024

מצע גידול חדשני מציל את יבול המלפפונים ממחלת הפוזריום

30 ביוני 2024

התחלת עונת הפיטאיה בישראל

28 במאי 2024

חברת סטארט אפ האגריטק Edete מכפילה פי ארבעה את שטחי האבקת הפיסטוקים שלה בקל...

20 באפריל 2024

קומפקטוס עין החורש מציגה : סטנדרט חדש בתחום חקלאות אורבנית

17 במרץ 2024

בי-יו דבש חוברת למכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT) לפיתוח טכנולוגיה הרותמת ת...

29 בפברואר 2024

סטארטאפ חדשני יצמצם אובדן יבול באמצעים ידידותיים לסביבה 

7 ביולי 2024

מצע גידול חדשני מציל את יבול המלפפונים ממחלת הפוזריום

30 ביוני 2024

התחלת עונת הפיטאיה בישראל

28 במאי 2024

חברת סטארט אפ האגריטק Edete מכפילה פי ארבעה את שטחי האבקת הפיסטוקים שלה בקל...

20 באפריל 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים