לביא ביו מדווחת על תוצאות מוצלחות בתכניות הפיתוח שלה למוצרים קוטלי פטריות ביולוגיים

בשנת 2022 הושגו תוצאות חיוביות עבור LAV311 ו-LAV321 בסדרה של ניסויי שדה לבדיקות הגנה מפני ריקבון פירות, כשותית ומחלות עלים

 

לביא ביו בע"מ, חברה בת של אבוג'ן בע"מ (נאסד"ק: EVGN, בורסה: EVGN) וחברה מובילה בתחום האג-ביולוג'יקלס, המתמקדת בשיפור איכות המזון, קיימות ופריון חקלאי באמצעות מוצרים מבוססי מיקרוביום, הודיעה היום על התקדמות בתכניות פיתוח המוצרים שלה לקוטלי פטריות ביולוגיים, LAV311 ו-LAV321, בהתבסס על תוצאות מוצלחות מניסויי שדה, שנערכו בשנת 2022.

פרסום

 

המאמצים הנוכחיים להגן על יבולים מפני מחלות פטרייתיות תלויים במידה רבה בשימוש  בכימיקלים, כאשר המכירות הגלובליות של קוטלי פטריות מוערכות בכ-21 מיליארד דולר בשנת 2022 וצפויות לגדול בקצב צמיחה של 6.4% בשנים הקרובות. כתוצאה מהעליה בעמידות הפטריות לכימיקלים הקיימים כיום, ומהעניין הציבורי בפרקטיקות ידידותיות יותר לסביבה, קיים ביקוש הולך וגובר לפתרונות חדשים, יעילים יותר וברי קיימא לטווח ארוך בכדי לצמצם את השימוש בכימיקלים.

קוטלי הפטריות הביולוגיים בפיתוח של לביא ביו, LAV311 ו-LAV321, פותחו תוך שימוש בפלטפורמת ה- BDD שלה, שמשתמשת במנוע הטכנולוגי שפותח ע"י אבוג'ן, MicroBoost AI, הממנף ביג-דאטה ואלגוריתמים מתקדמים של בינה מלאכותית (AI).

 

קוטל הפטריות הביולוגי LAV311 של לביא ביו מבוסס על זן מיקרוביאלי ממקור טבעי המתחרה עם פטריות מזיקות על מרחב וחומרי הזנה של הצמח. הוא מכוון למחלות ריקבון פירות כמו בוטריטיס וקימחונות, המשפיעות על מגוון רחב של צמחים, כולל פירות וירקות, ובמיוחד על גפנים, והמובילות לפגיעה משמעותית ביבול. נמצא כי הביצועים של LAV311 סיפקו הגנה משופרת מפני מחלות אלו, ביעילות ובעקביות טובות יותר מאשר מוצרים ביולוגיים מסחריים דומים קיימים. בחלק מהניסויים LAV311 אף היה תחרותי בהשוואה למוצרים כימים מסחרים.

תוצאות חיוביות אלו מספקות תמיכה נוספת לתוכנית של לביא ביו למסחר את LAV311 לשימוש בפירות וירקות בשנת 2024 (בהנחה של קבלת אישור מהסוכנות להגנת הסביבה האמריקאית (EPA), בעקבות הבקשה שהוגשה על ידי לביא ביו בסוף 2022).

קוטל הפטריות הביולוגי LAV321 של לביא ביו מכוון למחלות מקבוצת ה-Oomycetes, ובעיקר לכשותית. הכשותית היא מחלה פטרייתית, המתפשטת במהירות וגורמת לנזק משמעותי ולהפחתת היבול. היעילות של LAV321 נובעת מיצור תרכובות פעילות המיוצרות על ידו בעלות פעילות ישירה על הפטריה.

במהלך 2022 בוצעו ניסויים שונים כדי לבדוק את ההגנה שנותן המוצר בגפנים מפני כשותית, ובתפוחי אדמה ועגבניות מפני כימשון. תוצאות ראשוניות הראו בדרך כלל יעילות משופרת בהשוואה למוצרים ביולוגיים מקבילים. בשנת 2023 אנו מתכוונים להרחיב את מספר ניסויי השדה למוצר בפיתוח זה.

פרסום

 

דור קסטכר, סמנכ"ל פיתוח עסקי בלביא ביו: "אנו מרוצים מאוד מההתקדמות של תוכניות קוטלי הפטריות הפנימיות שלנו, המתמקדות במתן פתרונות ביולוגיים למחלות מפתח בפירות וירקות. התוצאות החיוביות של LAV311 ביחס לבוטריטיס וקימחונות בגפנים, עשויות לפתוח בפנינו שוק פוטנציאלי משמעותי בארה"ב ובאירופה. המוצר שלנו מספק למגדלים כלי חדש להפחתת שאריות כימיקלים בתוכנית הריסוס, ובכך גם מפחית את ההשפעה השלילית על הסביבה, תוך שהוא מספק להם יעילות גבוהה, הדומה לזו של הכימיקלים הקיימים כיום. בשנה הקרובה, אנו מתכננים להרחיב את השימושים הפוטנציאליים עבור LAV311, על ידי הרחבת היישום שלו לגידולים נוספים, תוך המשך שיפור פעילות המוצר ועלויות הייצור."

 

"ל-LAV321 פוטנציאל לספק פיתרון לאתגר שבשנים האחרונות הופך למשמעותי עבור המגדלים, שכן השימוש בכימיקלים המסורתיים בחקלאות נגד כשותית מוגבל יותר ויותר ברחבי העולם. תוצאות הניסויים בשנת 2022 מראות שאנו במסלול הנכון להרחבת המוצר לשימוש לגידולים נוספים וכנגד מחלות נוספות, כגון הכימשון."

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

פיתוח פירות וירקות המתייבשים באופן עצמאי על הצמח

21 בינואר 2024

מלגות בסכום כולל של מעל רבע מיליון שקלים לסטודנטים מצטיינים לחקלאות שיתנדבו...

18 בדצמבר 2023

מוצר חדש: תי-קו-מיקס - מערכת ייצור תה קומפוסט לחידוש פוריות קרקע בשטחים קטנ...

20 בספטמבר 2023

פטנט ישראלי: 70 ירקות ועשבי תיבול - בחבית אחת!
קנט פיצתה את מגדלי הירקות בכ-255 מיליון ש"ח בשלוש העונות האחרונות
אלרגיה לבוטנים ? בשורה לבעלי אלרגיה לבוטנים:
פיתוח פירות וירקות המתייבשים באופן עצמאי על הצמח

21 בינואר 2024

מלגות בסכום כולל של מעל רבע מיליון שקלים לסטודנטים מצטיינים לחקלאות שיתנדבו...

18 בדצמבר 2023

מוצר חדש: תי-קו-מיקס - מערכת ייצור תה קומפוסט לחידוש פוריות קרקע בשטחים קטנ...

20 בספטמבר 2023

פטנט ישראלי: 70 ירקות ועשבי תיבול - בחבית אחת!
תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום

כדי להיות תמיד מעודכנים