לאור ההצלחה – משרד החקלאות ישקיע 30 מיליון ₪ בשתי תמיכות לחקלאים לעידוד רכישת טכנולוגיות חדשניות למשקם

 

מעצמת אגרו-טק:

 

פרסום

לאור ההצלחה – משרד החקלאות ישקיע 30 מיליון ₪ בשתי תמיכות לחקלאים לעידוד רכישת טכנולוגיות חדשניות למשקם

 

המטרה: ייעול עבודת המשק, העלאת הפריון והתפוקות

 

עודד פורר, שר החקלאות ופיתוח הכפר: "חדשנות היא הפתרון למיצוי הפוטנציאל החקלאי בישראל בעזרת פתרונות ישראליים. פתרונות חדשניים וכאלו שבשימוש כבר היום, מאפשרים לחקלאי להגדיל את היבול לכל דונם ולחסוך בהוצאותיו. אנו במשרד החקלאות, רואים חשיבות רבה בהגדלת התוצרת החקלאית ובקידום החקלאי. תמיכה זו מהווה צעד נוסף לקידום ענף חקלאות משגשג בישראל, שביכולותיו לדאוג לביטחון מזון לכולנו"

 

כחלק משורה של תמיכות בחקלאי הישראלי, משרד החקלאות ופיתוח הכפר ישקיע השנה 30 מיליון ₪ במסגרת שתי תמיכות שונות: הראשונה תכנית להאצה כוללת בהיקף של 20 מיליון ₪ ומטרתה לעודד הטמעה של טכנולוגיות משוכללות וחדשניות, בדגש כאלו שאינן מוכרות, והן הומצאו או יובאו לארץ בשלוש השנים האחרונות. התמיכה השנייה, בהיקף של 10 מיליון ₪ ומטרתה לעודד חקלאים לרכוש מיכון, אוטומציה וטכנולוגיות שיוטמעו במשקם. התמיכות החדשות הינן חלק מתוכנית רחבה שמקדם שר החקלאות ופיתוח הכפר, עודד פורר, להשקעה בחדשנות ומו"פ לקידום החקלאות הישראלית וחיזוק החקלאים המקומיים, שיהוו מנוע צמיחה לכלל המשק, כחלק מהמאמץ לייצר ביטחון מזון לתושבי המדינה, על בסיס חקלאות ישראלית.

 

נוהל ההאצה מיועד להטמעה של טכנולוגיות חדשניות ביותר שאינן מוכרות והן הומצאו או יובאו לארץ בשלוש השנים האחרונות, ועברו את שלב הפיתוח והוכחת ההיתכנות המסחרית בהצלחה. תוכנית דומה שהיתה בשנת 2021 קצרה הצלחה גדולה ובמסגרתה חולקו 75 מיליון ₪ למעלה מ-300 חקלאים בגין הטמעת טכנולוגיות במשקם. כאשר אחת הטכנולוגיות המרכזיות הייתה השקעה בקיר פירותי – טכנולוגיה שמאפשרת גידול ורטיקלי של פירות, המאפשרת הן חיסכון בעלויות הייצור, והן הגדלת היבול והאיכות של הפרי.

הטכנולוגיות שיקבלו אישור למענק לחקלאים במסגרת התוכנית יהיו מתעשיית האגרו-טק המציעה פתרונות לחקלאים על בסיס טכנולוגיות מתחום הבינה המלאכותית (AI), עיבוד תמונה (IoT), ריבוי נתונים (Big Data) ורובוטיקה, כמו גם מערכות חומרה או תוכנה. תעשייה, כדוגמת: שירותי מידע הכוללים צילומי לוויין מפוענחים, צילום רחפנים לרבות פיענוח או חיישנים משדרים המשמשים לבקרת השקיה, דישון, ריסוס וצימוח. כל אלו ביכולתם להעלות את איכות וכמות התוצר החקלאי במשקים בישראל.

פרסום

 

על פי המתווה, המשרד יסבסד עד 50% מסך ההשקעה המאושרת כאשר גובה התמיכה יקבע על ידי צוות מומחים של משרד החקלאות, שינקד את הבקשות על פי פרמטרים של יישום ראשוני בישראל, רמת חדשנות המוצר, פוטנציאל הטמעה במשק הישראלי, תמורה להעלאת התוצר החקלאי ופוטנציאל לייצוא הטכנולוגיה לחו"ל. כמו כן, רכישה של פיתוח ישראלי תזכה את מגיש הבקשה בתוספת של 5% מימון, זאת בכדי לעודד בחירה במוצר פיתוח מהשוק הישראלי. לאחר בדיקת המומחים, יבחנו הבקשות המתאימות על ידי ועדת התמיכות בחדשנות טכנולוגית של משרד החקלאות ופיתוח הכפר, שתקבע זכאות למימון ואת גובה התמיכה למבקש הבקשה.

 

התמיכה השנייה תינתן למבקש הבקשה, בתנאי שאמצעי המיכון פותח או יובא לישראל בעשור האחרון וכמו כן, עבר את שלב הפיתוח והוכחת תפקודן. מתווה התוכנית מעודד רכישה של כלי מיכון שתומכים בממשקי שימור קרקע ומהווים חיסכון בכוח אדם כדוגמת: מכונות קטיף ואסיף, מכונות שתילה, מערכות בקרת אקלים, מערכות לחסכון באנרגיה, מערכות הידרופוניות, כלי עיבוד אדמה ומערכי מיון בבתי אריזה.

במסגרת התוכנית, המשרד יסבסד עד 25% בגין רכישת אמצעים טכנולוגים, מגיש בקשה שירכוש טכנולוגיה שיוצרה בישראל, יזכה לתוספת של 5% לשיעור המענק, זאת בכדי לעודד תוצרת ופיתוח מקומיים.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

תמיכה בצעירים בענף החקלאות

7 ביולי 2024

מגדלי הירקות ממשיכים לסבול מנזקי משבר האקלים

7 ביולי 2024

תמיכה ישירה על סך של כ- 40 מיליון ₪ במגדלי עצי זית לשמן

7 ביולי 2024

ארגון מגדלי הפירות בישראל קיים סיור חירום במטעי צפון רמת הגולן ובחברת השיוו...

3 ביולי 2024

קנט, הקרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות: שיא בהיקף נזקי החום הישירים לגידולים החק...

3 ביולי 2024

קרן "פועלים לתקומה" של בנק הפועלים תקים בית ספר חקלאי של רשת בתי הספר ״אדם ...

26 ביוני 2024

תמיכה בצעירים בענף החקלאות

7 ביולי 2024

מגדלי הירקות ממשיכים לסבול מנזקי משבר האקלים

7 ביולי 2024

תמיכה ישירה על סך של כ- 40 מיליון ₪ במגדלי עצי זית לשמן

7 ביולי 2024

ארגון מגדלי הפירות בישראל קיים סיור חירום במטעי צפון רמת הגולן ובחברת השיוו...

3 ביולי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים