כנס ההתנעה של הפרויקט: "מעקב דיגיטלי אחר איכות המזון באמצעות בלוקצ'יין"

כנס ההתנעה (Kick-off) של הפרויקט, שעוסק בתמיכה בקהילה וברשתות מזון בדרום מזרח אירופה.   הפרויקט מציע פתרונות דיגיטליים למעקב אחר איכות מזון באמצעות בלוקצ'יין. לפרויקט מימון של SmartAgriHubs באמצעות Horizon 2020. הכנס התקיים במתכונת היברידית, ב-8 ביוני 2022 באוסייק (Osijek) קרואטיה. חלק מהמבקרים, יחד עם שותפי הפרויקט, השתתפו פיזית באירוע במתחם TERA TEHNOPOLIS d.o.o והשאר עקבו אחר הכנס באופן וירטואלי דרך פלטפורמת f2f.dih.green. בסך הכל, השתתפו באירוע כ-60 משתתפים המתעניינים בחידושים טכנולוגיים בתחום המזון החקלאי.

את הכנס פתחה מנהלת TERA TEHNOPOLIS d.o.o., אנה שריץ', אשר בירכה את המשתתפים והציגה בקצרה את שותפי הפרויקט:

 • GreeneDIH- רומניה,
 • הדס בר – ישראל,
 • Smart Village- בוסניה והרצגובינה,
 • Tera Tehnopolis- קרואטיה,
 • Centar Kompetencija– קרואטיה
 • ו-CUSPIS – קרואטיה.

נציגי השותפים הציגו את ארגוניהם ותפקידם בפרויקט.

פרסום

רכז הפרויקט Iulian Stoleriu (Green eDIH), יחד עם Vinko Kojundžić (CUSPIS), הסבירו לקהל את החשיבות של מעקב אחר איכות המזון להפחתת זיהום וסיכון למחלות ואת החשיבות של זיהוי בעיות לפני שהמוצר מגיע לצרכן הסופי. במקביל הוצג נושא הפרויקט ומטרתו: הגדלת ההשתתפות של מרכזי חדשנות דיגיטלית (DIH) מדרום מזרח אירופה בטרנספורמציה הדיגיטלית של שרשרת האספקה החקלאית, בדגש על מעקב אחר איכות המזון באמצעות טכנולוגיות בלוקצ'יין. הפרויקט יפתור בעיה זו באמצעות השירותים הבאים:

 • השלמת הניתוח הראשוני של הסביבה ואפשרויות המידע.
 • פיתוח מפת דרכים ויצירת אבטיפוס של אחסון המידע והצגתו באמצעות בלוקצ'יין.
 • שיתוף הידע בין בעלי ענין כחלק מן הדיון.
 • קידום והפצת תוצאות הפרויקט.
 • פיתוח מתקני מעבדה ותמיכה במודלים עסקיים חדשניים.

השותפים בפרויקט בחרו מוצרים ספציפיים להתמקד בהם במהלך הפרויקט: ביצים, חזירים סלאבים שחורים, תפוחים, יין ואבוקדו.  כל שותף בחר מוצר שעליו ייושמו כל מרכיבי התוכנית הטכנולוגית, אשר יראו היתכנות ויתרונות עבור כל בעל עניין. באמצעות הפרויקט יינתנו לשותפים שירותים דיגיטליים חדשים, אותם הם יעבירו בהמשך לבעלי העניין שלהם, והם יוכלו להשתמש בכל הידע החדש שנרכש בהמשך פעילותם.

עמוד השדרה של הפרויקט הוא טכנולוגיית הבלוקצ'יין. היא הוצגה לקהל על ידי מייסדCUSPIS d.o.o. Vinko Kojundžić. הוא הציג את התפתחות טכנולוגיית הבלוקצ'יין וחשיבותה עבור מגזר המזון החקלאי, ובעיקר עבור יצרנים וצרכנים. מהמצגת ברור כי על ידי פיתוח הכלי הנכון ניתן לאסוף מידע לאורך שרשרת האספקה ​​ולהציג אותו בצורה פשוטה ללקוח הקצה, אשר יוכל לראות את ההיסטוריה של כל מוצר מזון ולהיות בטוח באמינות המידע.

הכנס הסתיים בדיון פתוח, שבו לכל המשתתפים הייתה הזדמנות לשאול שאלות וללמוד עוד על בעיות והזדמנויות ספציפיות. לאחר החלק הרשמי של הכנס, קיימו שותפי הפרויקט פגישה כדי לדון בשלבים ובמשימות הבאות של הפרויקט.

הפרויקט מיושם ממאי עד ספטמבר 2022 ומיועד ליצרני מזון, צרכנים, רשויות חקיקה ונציגי עמותות להגנת הצרכן. אנו מזמינים בזאת את כל המעוניינים במידע נוסף והשתתפות בפרויקט ליצור עמנו קשר.

פרטי יצירת קשר:

אינטרנט: www.hadasbar.com

דוא"ל: [email protected]

פרסום

פייסבוק: https://www.facebook.com/hadasbarsaas/

***

על SmartAgriHubs:

SmartAgriHubs הוא פרויקט הממומן על ידי האיחוד האירופי באמצעות מכשיר המימון Horizon 2020 המאגד קונסורציום של למעלה מ-164 שותפים במגזר המזון החקלאי האירופי. SmartAgriHub שואפת לבצע דיגיטציה של החקלאות האירופית על ידי קידום מערכת אקולוגית של חדשנות חקלאית המוקדשת למצוינות, קיימות והצלחה. פרויקט SmartAgriHubs משמש כזרז לחדשנות בחקלאות חכמה. על ידי אימוץ וקידום החדשנות האירופית בחקלאות וב-IT, SmartAgriHubs מרחיבה את הפתרונות הדיגיטליים במגזר המזון החקלאי ומסייעת לחקלאים ולעסקיהם להשיג תוצאות ממשיות וניתנות להשגה

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

סטארטאפ חדשני יצמצם אובדן יבול באמצעים ידידותיים לסביבה 

7 ביולי 2024

מצע גידול חדשני מציל את יבול המלפפונים ממחלת הפוזריום

30 ביוני 2024

התחלת עונת הפיטאיה בישראל

28 במאי 2024

חברת סטארט אפ האגריטק Edete מכפילה פי ארבעה את שטחי האבקת הפיסטוקים שלה בקל...

20 באפריל 2024

קומפקטוס עין החורש מציגה : סטנדרט חדש בתחום חקלאות אורבנית

17 במרץ 2024

בי-יו דבש חוברת למכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT) לפיתוח טכנולוגיה הרותמת ת...

29 בפברואר 2024

סטארטאפ חדשני יצמצם אובדן יבול באמצעים ידידותיים לסביבה 

7 ביולי 2024

מצע גידול חדשני מציל את יבול המלפפונים ממחלת הפוזריום

30 ביוני 2024

התחלת עונת הפיטאיה בישראל

28 במאי 2024

חברת סטארט אפ האגריטק Edete מכפילה פי ארבעה את שטחי האבקת הפיסטוקים שלה בקל...

20 באפריל 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים