כנס בינלאומי – SunnySide APV SUMMIT 2023 – מפגש בין חקלאות ואנרגיה סולארית

במקביל לאישור תכניות המתאר של משרדי האנרגיה והחקלאות

להקמת כ-130 חלקות ניסוי למתקנים אגרו-וולטאי, המשלבים גידול חקלאי וייצור חשמל

עם טכנולוגיות סולאריות – מקיימים מכון המחקר מיגל מישראל ומכון Fraunhofer מגרמניה

פרסום

כנס בינלאומי – SunnySide APV SUMMIT 2023

 

בשיתוף משרדי האנרגיה, החקלאות, הכלכלה, הגנ"ס, המדע

פורום האקלים של בית הנשיא ומשרד האנרגיה מגרמניה

 

בכנס שיתקיים יומיים 1-2 במרץ 2023, בגליל העליון תיערך ישיבת העבודה הראשונה של הצוות

הבין משרדי של משרדי האנרגיה הישראלי והגרמני, מכון המחקר מיגל מישראל, ומכון המחקר פראונהופר מגרמניה- במסגרת שיתוף הפעולה בתחום האנרגיה בין המדינות, עליו הוחלט בוועידת האו"ם האחרונה לשינויי אקלים.

היבט מרכזי בשיתוף הפעולה הינו המפגש בין חקלאות ואנרגיה סולארית, כאשר תכנית הפעולה תתמקד ב-יעילות אנרגטית, אבטחה וקיימות. ישראל תלמד מהמומחיות של גרמניה באנרגיה מתחדשת תוך שיתוף בידע בתחום החקלאות. פסגת SunnySide APV 2023 הקרובה, הכנס יכלול פאנל בינלאומי בנושא חקלאות, שירכז נציגים ממשרדי האנרגיה של שתי המדינות, גרמניה וישראל- כמו גם חברות אנרגיה בת קיימא בינלאומיות.

 

אופיר אקוניס, שר החדשנות המדע והטכנולוגיה: אומר "אני רואה בפעילות מכון המחקר מיגל חשיבות כפולה ומכופלת: עצם מיקומה, בקרית שמונה המשמשת כמרכז ידע לגליל העליון כולו, ופועלה המרשים במחקרים פורצי דרך בחדשנות ופיתוח האנרגיות מתחדשות והשת״פ הבינלאומי הוא אבן יסוד משמעותי בצמיחתו של מיגל ובהרחבת פעילותו בארץ ובעולם".

 

בכנס ישתתפו- קובעי מדיניות ואסטרטגיה ממשרדי הממשלה והרשויות הרלוונטיות, כולל נציגי משרד האנרגיה הגרמני, חברות אנרגיה בינלאומיות, חוקרים, יזמים וחקלאים, יוצגו מחקרים, חדשנות, טכנולוגיה מתקדמת ומיזמים פורצי דרך בתחום האגרו-וולטאי. מטרת הכנס היא להציג את התקדמות התחום בארץ ולדון ביישום מערכות סולאריות בשטחים החקלאיים ברחבי העולם. בנוסף יתקיימו שולחנות עגולים, בשיתוף פורום האקלים של בית הנשיא, לדיון באתגרים העיקריים לקידום התחום בארץ, במטרה ליצור התקדמות משמעותית כבר בשנה זו.

 

בישראל, מדינה עשירה בשמש, חשופים הגידולים לעודפי קרינה, הפוגעות באיכות היבול וגורמות לנזקים במיליארדי שקלים. עם ההתחממות הגלובלית ואירועי האקלים הקיצוניים ההשפעות הולכות וגדלות. תחום האגרו וולטאי החל להתפתח בעולם בשנים האחרונות על ידי גופי מחקר, ונמצאו הוכחות כי שימוש זה יכול לשפר את התנובה החקלאית והן את תצרוכת המים של הגידולים.

 

פרסום

בימים אלה, אושרה להפקדה תכנית מתאר, בקידום משרד האנרגיה, הכוללת יותר מ-130 חלקות ניסוי לשילוב חקלאות וייצור חשמל מהשמש. בחלקות מגוון רחב של סוגי גידולים, אזורי אקלים, וטכנולוגיות סולאריות, שבהבשלתן יביאו את ישראל להוביל את התחום בעולם.

במסגרת הקול הקורא של משרד האנרגיה ומשרד החקלאות להקמת פיילוטים אגרו וולטאיים, חברו במכון המחקר מיגל לחברות האנרגיה, היזמים, המגדלים והמשקים, על מנת להוביל את המחקר לבחינה והטמעה של טכנולוגיות אגרו-פוטווולטאיות ב-50 אתרים שונים בארץ!

 

מכון המחקר מיגל למחקר יישומי-מדעי בגליל-  MIGAL – Galilee Research Institute, המוביל את הכנס הבינלאומי, הקים את מרכז הידע בתחום ה-APV המהווה מוקד מחקרי וגיבוש הידע לטובת החקלאים, בעלי הקרקע, חברות האנרגיה והטכנולוגיה, היזמים והרשויות.

 

SunySide APV SUMMIT 2023 יתקיים במשך יומיים 1-2 במרץ במלון גליליון.

להרשמה- https://apv.forms-wizard.biz/

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

תמיכה בצעירים בענף החקלאות

7 ביולי 2024

מגדלי הירקות ממשיכים לסבול מנזקי משבר האקלים

7 ביולי 2024

תמיכה ישירה על סך של כ- 40 מיליון ₪ במגדלי עצי זית לשמן

7 ביולי 2024

ארגון מגדלי הפירות בישראל קיים סיור חירום במטעי צפון רמת הגולן ובחברת השיוו...

3 ביולי 2024

קנט, הקרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות: שיא בהיקף נזקי החום הישירים לגידולים החק...

3 ביולי 2024

קרן "פועלים לתקומה" של בנק הפועלים תקים בית ספר חקלאי של רשת בתי הספר ״אדם ...

26 ביוני 2024

תמיכה בצעירים בענף החקלאות

7 ביולי 2024

מגדלי הירקות ממשיכים לסבול מנזקי משבר האקלים

7 ביולי 2024

תמיכה ישירה על סך של כ- 40 מיליון ₪ במגדלי עצי זית לשמן

7 ביולי 2024

ארגון מגדלי הפירות בישראל קיים סיור חירום במטעי צפון רמת הגולן ובחברת השיוו...

3 ביולי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים