"חקלאי ישראל הם החקלאים הטובים בעולם וחקלאי הערבה דוגמא לכך"

שר החקלאות אורי אריאל בתערוכה החקלאית במו"פ ערבה תיכונה וצפונית:

 

"חקלאי ישראל הם החקלאים הטובים בעולם וחקלאי הערבה דוגמא לכך וחובתנו שתמשיך להיות כאן חקלאות ומחקר חקלאי מתקדמים ונמשיך לפעול להמשך פיתוח החקלאות לדורות הבאים ולעידוד כניסת חקלאים צעירים לענף"

פרסום

 

השר נטע עץ לרגל ט"ו בשבט וציין בנוסף: "בשנה האחרונה הורדנו את המיסוי על העובדים הזרים ואת מחיר המים לחקלאות ובשלב זה הסרנו את הקיצוץ במים לשנת 2018 ואנו ממשיכים לפעול לחקיקת חוק עידוד השקעות הון בחקלאות שיסייע ליצואנים ולחקלאי הערבה המייצאים 85% מהיצוא החקלאי בישראל ולמען המשך הובלתה של ישראל כיצואנית עולמית".

 

 

שר החקלאות אורי אריאל הגיע ליומה השני של התערוכה ולרגל ט"ו בשבט, נטע עם ילדי יישובי המועצה האזורית ערבה תיכונה, שתילי עצי שיטים, שטיפחו במהלך השנתיים האחרונות בפרויקט "מחזירים השיטים לטבע", שיקום מיוחד של עצי השיטה והחזרתם לאדמת המדבר, פרויקט המתבצע ביזמת מועצה אזורית ערבה תיכונה, קרן קיימת לישראל וקהילת יהודי אוסטרליה. מידי שנה נוטעים בערבה כ- 1,000 עצי שיטה, כחלק מהפרויקט לשיקום מספר עצי השיטה, הנמצאים בסכנת הכחדה בסביבתם הטבעית במדבר.

בנוסף, ביקר השר גם בתערוכה החקלאית והתרשם משלל החידושים פורצי הדרך שהוצגו בתערוכה, טעם מהעגבנייה הקטנה בעולם והעגבנייה המתוקה בעולם שפותחו על ידי חוקרי המו"פ וחקלאי חברת קדמה ממושב עידן. שר החקלאות אורי אריאל ציין: "חקלאי ישראל הם החקלאים הטובים בעולם וחקלאי הערבה, שמצטיינים בהפיכת תנאי האקלים מחיסרון ליתרון, הם הדוגמא לכך. אנחנו רואים פה את החקלאות בעוצמתה. לפני שישים שנה לא היה פה כלום והיום חקלאי הערבה הם יצואנים מובילים שעושים למדינת ישראל שם בכל העולם. החקלאות וההתיישבות הולכות יד ביד ואנחנו מאמינים, כי גיוון התוצרת החקלאית וחדירה לענפים חקלאיים חדשים, יבטיח את חיזוק ההתיישבות והחקלאות בערבה. החקלאות היא ערך וחובתנו שתמשיך להיות כאן, במדינת ישראל, חקלאות מתקדמת ומחקר חקלאי מהמובילים בעולם ונמשיך לחזק את החקלאות ואת המחקר. הדור הצעיר לנגד עינינו ולשם כך אנחנו מעמידים 160 מיליון ₪ לקידום טכנולוגיות חדשות ועידוד כניסת חקלאים חדשים ולצעירים לענף". עוד הוסיף אריאל: "למדינת ישראלי אכפת מהחקלאים שלה ובשנה האחרונה הורדנו את המיסוי על העובדים הזרים, הורדנו את מחיר המים השפירים לחקלאות בלמעלה מ- 20% ובשלב זה הסרנו את האיום בנוגע לקיצוץ במים לשנת 2018 ואנחנו ממשיכים לפעול עם רשות המים והאוצר להוזלת מחיר המים ולהשגת הסדר הולם עבור אספקת מים לחקלאות, שיבטיח המשך פיתוח החקלאות גם לדורות הבאים. במסגרת דיוני התקציב, השגנו תקציב ייעודי למתן ביטוח לחקלאים ולמיגור הטרור החקלאי והמשרד ממשיך לפעול עם משרד המשפטים והמשרד לביטחון פנים להחמרת הענישה ולהשבת הביטחון לחקלאים ואנו ממשיכים לפעול לחקיקת חוק עידוד השקעות הון שייתן ליצואנים בתחום החקלאות זכויות כמו בכל ענף אחר, למען המשך הובלתה של ישראל כיצואנית עולמית".

 

אייל בלום, ראש מועצה אזורית ערבה תיכונה אמר: "חקלאי הערבה ממשיכים להצעיד את הקדמה והחדשנות ברמה העולמית. השנה התערוכה לזכרו של בועז הורוביץ ז"ל שהיה מנהל המו"פ עד לפני מספר חודשים, הוא קידם את המחקר החקלאי ופעילות המו"פ והוא חסר לנו מאוד. התערוכה נפתחה בכנס פוד טק המאפיין את הפעילות שלנו, להתאים את החקלאות בערבה צעד אחד קדימה לעבר העתיד. גידול קנאביס אולי לא יחליף את הפלפל אבל יכול להקים משקים נוספים ולהפוך לתעשייה של ממש כמו גם גידולים חדשניים נוספים וייחודיים המעניקים יתרון כלכלי לחקלאי הערבה בשווקים הבינלאומיים".

מאיר צור, מזכ"ל תנועת המושבים הוסיף: "זהו יום חג לערבה, האזור החקלאי הכי משמעותי בישראל. זהו האזור היחיד עם רוב של אנשים המתפרנסים מחקלאות, האזור שללא חקלאות לא יהיה ועל כך צריך לעזור ולפתח את החקלאות בארץ. אני מברך את ראש המועצה, ד"ר אייל בלום על פעילותו ופועלו למען הערבה".

 

עמי אוליאל, מנהל מרחב דרום בקק"ל, ציין: "קק"ל לוקחת חלק בפעילות מרכזי המחקר והפיתוח בדרום בשל החשיבות העצומה שלהם לחקלאות בנגב ובישראל. מו"פ ערבה מאפשר לחקלאים לשמור על שיטות גידול רלוונטיות ועדכניות המאפשרות תחרות למול השווקים בעולם ומספק ידע חקלאי יישומי הבא לידי ביטוי בתוצרת ישראלית איכותית במהלך כל ימות השנה".

 

פרסום

במהלך התערוכה התקיים  כנס מקצועי לקידום החקלאות תחת הכותרת "פוד טק חדשנות וחקלאות" בערבה, בהשתתפות שרים, חברי כנסת, ראשי רשויות, ראשי ארגונים חקלאיים ועוד ובראשות ראש המועצה האזורית ערבה תיכונה אייל בלום וראש המועצה האזורית תמר דב ליטבינוף.

 

במסגרת התערוכה החקלאית הגדולה בישראל במו"פ ערבה תיכונה וצפונית, במשך יומיים הוצגו גידולים והחידושים בתחום החקלאות: העגבנייה הקטנה בעולם, העגבנייה המתוקה בעולם, חציל שלא סופח שמן, פרי חיי הנצח-מומורדיקה, פלפל בצבע שוקולד, פטל בשיא החורף, לימון ללא גרעינים, עגבנייה שמתקלפת, גידולי דגים  וסרטים לנוי ועוד.

 

בין המבקרים בתערוכה: מזכ"ל תנועת המושבים מאיר צור, מזכ"ל התנועה הקיבוצית ניר מאיר, ח"כ איתן ברושי, ח"כ חיים ילין, מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל אבו וילן, משלחות מחו"ל, שגרירים, ראשי רשויות, מנכ"לי החברות המציגות, חקלאים וקהל רב.

כ- 35 אלף מבקרים השתתפו בשני ימי התערוכה החקלאית הגדולה בישראל, שהתקיימה בתחנת "יאיר", מו"פ (מחקר ופיתוח) ערבה תיכונה וצפונית. התערוכה שהתקיימה זו השנה ה- 27, נערכת מידי שנה בט"ו בשבט ומשתרעת על פני 20 דונם, למשך יומיים, בתחנת המחקר "יאיר" בחצבה, בה הציגו 250 חברות מהארץ והעולם את החידושים העדכניים ביותר בתחום החקלאות, הרכב והמיכון, החשמל הסולארי, שיטות חיסכון במים ועוד.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

שיא בהיקף הפיצויים למגדלי אגוזי האדמה: קנט פיצתה את המגדלים בכ-15 מיליון ש"...

4 באפריל 2024

בשלוש השנים האחרונות פיצתה קנט את מגדלי האבוקדו בקרוב ל-100 מיליון ש"ח

3 באפריל 2024

קנט פיצתה את מגדלי ההדרים בלמעלה מ-54 מיליון ש"ח במהלך שלוש שנים האחרונות –...

3 באפריל 2024

לקראת חג הפסח, מפקחי משרד החקלאות החלו לתגבר את פעילותם במעברי הגבול וסיכלו...

3 באפריל 2024

נחתם הסכם בין קרן הפיצויים במס רכוש ומשרד החקלאות למגדלי ירקות בבתי צמיחה

3 באפריל 2024

תחרות הצילום המסורתית "הגלריה החקלאית" של קנט תעמוד השנה בסימן הצדעה למתנדב...

20 במרץ 2024

שיא בהיקף הפיצויים למגדלי אגוזי האדמה: קנט פיצתה את המגדלים בכ-15 מיליון ש"...

4 באפריל 2024

בשלוש השנים האחרונות פיצתה קנט את מגדלי האבוקדו בקרוב ל-100 מיליון ש"ח

3 באפריל 2024

קנט פיצתה את מגדלי ההדרים בלמעלה מ-54 מיליון ש"ח במהלך שלוש שנים האחרונות –...

3 באפריל 2024

לקראת חג הפסח, מפקחי משרד החקלאות החלו לתגבר את פעילותם במעברי הגבול וסיכלו...

3 באפריל 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים