חלוצת ה"קנאביס טק" הישראלית גמאסרט חודרת לשוק הסיני בשת"פ מפתיע לזיהוי יעילות צמחי מרפא

אחד המקלות המשמעותיים בגלגלי המאמץ המרוכז של סין לקדם את הרפואה הסינית המסורתית המבוססת על צמחי מרפא, הוא ההבדל הגדול בריכוזי חומרים פעילים בין צמח לצמח מאותו זן (עקב נסיבות גידול שונות). כעת, הטכנולוגיה הישראלית של גמאסרט, שפותחה לזיהוי חומרים פעילים בקנאביס, צפויה לתת את הפיתרון לבעיה זו המפריעה לשוק של למעלה מ-120 מיליארד דולר

חברת גמאסרט – GemmaCert – הישראלית מרעננה, אשר פיתחה טכנולוגיה ייחודית למדידת החומרים הפעילים בקנאביס עם מכשיר נייד קטן, נכנסת לשיתוף פעולה מפתיע מול תחום הרפואה הסינית המסורתית, במטרה לרתום את הטכנולוגיה הישראלית החדשנית לזיהוי חומרים פעילים בצמח ללא השמדת הדגימה גם לצמחי מרפא של הרפואה הסינית.

 

פרסום

במסגרת המגעים המתקדמים בין גמאסרט לסינים על שת"פ חשוב זה, משלחת סינית ביקרה השבוע במשרדי גמאסרט בארץ, ובמסגרת זו נחתם אמש (ב) מסמך עקרונות ראשוני לביצוע השת"פ עם מר גונינג זאנג (Guoning Zhang) מנכ"ל חברת שאנדונג ביוטכנולוגיה (Shandong ACV Biotech Co. Ltd). החוזה הסופי צפוי להיחתם בסוף יוני, במסגרת ביקורו בישראל של ראש עיריית ג'ינאן, מרכז חשוב של סקטור הרפואה הסינית המסורתית בסין ועיר הבירה של מחוז שאנדונג. המשלחת תכלול את חברי עיריית ג'ינאן, השותף האסטרטגי של גמאסרט, "שאנדונג Ekway ביוטכנולוגיה בע"מ" המתמחה במחקר ופיתוח בתחום הרפואי ובביולוגיה מולקולרית, ואת אינוניישן (nnonationI) – קבוצת השקעות פרטית ישראלית-סינית מובילה.

 

הרפואה הסינית המסורתית מבוססת על שימוש באלפי צמחי מרפא. כמו קנביס, צמחים אלה מאופיינים בתמהילים מורכבים של חומרים פעילים רבים בשלל וריאציות עם הבדלים רבים בין שתילים שונים של אותו סוג צמח, שכל אחד מהם משפיע על יעילות הטיפול. לדוגמה, סוג של צמח שגדל במערב סין עובד אחרת מאשר צמח עם גנטיקה זהה שגדל במזרח המדינה, בגלל ההבדלים בתנאי הגידול, ולכן ההשפעות שלהם על אותו חולה יהיו שונות.

 

ברפואה מבוססת צמחי מרפא, זהו אתגר גדול, המייצר מצב של חוסר אמון משמעותי בין מגדלים, יצרנים, מטפלים ומטופלים בתחום הרפואה הסינית המסורתית בסין בסוגיות איכות המוצר והתמחור שלו, מבחינת ההרכב המדוייק של חומרים פעילים בעלי תועלת רפואית.

 

בימים אלו, קברניטי סקטור הרפואה הסינית המסורתית בסין מקיימים מאמץ מרוכז במטרה להביא את הרפואה הסינית המסורתית לעמדת מפתח עולמית בנושאי בריאות רבים, החל ממניעת מחלות ועד טיפול במצבים רפואיים משמעותיים – בסין וברחבי העולם. מתוך צורך זה, נוצר קשר בין מובילי תחום הרפואה הסינית המסורתית בסין לחברת גמאסרט הישראלית, במטרה לשתף פעולה בבדיקת האפשרות להתאים את הטכנולוגיה של GemmaCert לניתוח ריכוז החומרים הפעילים בקנאביס ללא השמדת המוצר הנבדק, גם לצמחי המרפא הרבים המשמשים ברפואה הסינית המסורתית.

 

סקטור הרפואה הסינית המסורתית מוערך בשווי של מעל 120 מיליארד דולר, כמעט פי 30 מאשר שווי השוק הזה לפני 20 שנה, ומהווה שליש מכלל תעשיית התרופות בסין. ישנם מעל 3,200 בתי חולים ברחבי סין המוקדש לטיפול לפי הרפואה הסינית המסורתית. הוועד המרכזי של המפלגה הקומוניסטית הסינית ומועצת המפלגה מעריכים, במסגרת תכנית הבריאות של סין 2030, שערך השוק של הרפואה הסינית המסורתית צפוי להגיע ל כ -740 מיליארד דולר עד שנת 2030.

פרסום

 

"מדובר על הזדמנות ענקית עבור גמאסרט אשר תרתום את הטכנולוגיה של החברה לטובת שוק עצום בגודלו אשר כלל לא היה "על הכוונת" של החברה מבחינת התיכנון העיסקי שהתמקד בשיווק המוצר לשווקי הקנאביס החוקי. זהו פוטנציאל לרווחי עתק נוספים, ולצד המכירות הראשונות של המוצר ברחבי העולם וסבב גיוס השקעות נוסף שבינתיים מתנהל עם תוצאות מצויינות, אנחנו בהחלט מרוצים. גמאסרט כבר אוחזת במוצר מתפקד והיא ממשיכה בגיוס השקעות ומשאים ומתנים עם שותפים אסטרטגיים ברחבי העולם."  אומר ד"ר גיא סיטון, מנכ"ל גמאסרט ואחד ממייסדי החברה.

 

גמאסרט הוקמה ב-2015 בידי ד"ר גיא סיטון, פרופסור עודד שוסאיוב וד"ר דנה ירדן. המכשיר שפיתחה גמאסרט מיועד למגדלי קנאביס, למעבדות, ליצרנים שמפיקים שמנים רפואיים ותרופות מקנאביס, למשווקי הקנאביס הרפואי, לרשתות הפארמה ולחולים המשתמשים בקנאביס רפואי. הבדיקה מודדת את רמת ה-THC – כמות החומר הפסיכואקטיבי הפעיל, ואת רמת ה-CBD – כמות החומר משכך-הכאבים בכל פרח קנאביס, מופעלת בעזרת אפליקציה שניתן להפעיל מטלפון נייד ומתבצעת תוך דקות ספורות. בניגוד לבדיקות אחרות שקיימות כיום בשוק, זוהי הבדיקה היחידה שמשלבת ניידות (המכשיר ניתן להפעלה והטענה גם בשדה הגידול ובתנאי שטח) והפעלה פשוטה, בדיקה פרטנית של כל פרח קנאביס בנפרד וכל זה מבלי לפגוע בפרחי הקנאביס. המדידה מתבצעת בידי סורק מולקולרי מתקדם שמשתמש במודלים מעולם למידת המכונה והביג-דאטה לטובת מדידת ערכים כימיים ומולקולריים בצמחים

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

קומפקטוס עין החורש מציגה : סטנדרט חדש בתחום חקלאות אורבנית

17 במרץ 2024

בי-יו דבש חוברת למכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT) לפיתוח טכנולוגיה הרותמת ת...

29 בפברואר 2024

מיזם חדש: "החווה השיתופית" תוריד את מחירי הקנאביס הרפואי למטופלים

29 בפברואר 2024

פיתוח פירות וירקות המתייבשים באופן עצמאי על הצמח

21 בינואר 2024

מלגות בסכום כולל של מעל רבע מיליון שקלים לסטודנטים מצטיינים לחקלאות שיתנדבו...

18 בדצמבר 2023

מוצר חדש: תי-קו-מיקס - מערכת ייצור תה קומפוסט לחידוש פוריות קרקע בשטחים קטנ...
קומפקטוס עין החורש מציגה : סטנדרט חדש בתחום חקלאות אורבנית

17 במרץ 2024

בי-יו דבש חוברת למכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT) לפיתוח טכנולוגיה הרותמת ת...

29 בפברואר 2024

מיזם חדש: "החווה השיתופית" תוריד את מחירי הקנאביס הרפואי למטופלים

29 בפברואר 2024

פיתוח פירות וירקות המתייבשים באופן עצמאי על הצמח

21 בינואר 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים