ח"כ זאב אלקין, מברך את המנהל האזרחי על הפעולה הנחושה והמהירה בשטח B להפסקת פעילות המפחמות

השר להגנת הסביבה, ח"כ זאב אלקין, מברך את המנהל האזרחי על הפעולה הנחושה והמהירה בשטח B להפסקת פעילות המפחמות: "נמשיך לנקוט בפעולות פיקוח ואכיפה ולפעול להפסקת מפגע סביבתי זה. לא נסכים לאפשר פעילותן של מפחמות בלתי חוקיות המזהמות את האוויר ופוגעות בסביבה!"

המשרד להגנת הסביבה פועל יחד עם המנהל האזרחי להפסקת פעילות המפחמות, אשר מהווה מפגע סביבתי חמור.

בשנה האחרונה מוביל המשרד להגנת הסביבה, בראשות המנכ"ל ישראל דנציגר, תוכנית בינמשרדית מקיפה לטיפול במפגע המפחמות – מתקני שריפת פחם פיראטיים לייצור פחמים הגורמים לזיהום אוויר ולמפגע עשן בישובים באזור.

פרסום

תוכנית הטיפול הרב שלבית במפחמות בשיתוף משרד החקלאות, כוללת אסדרת שינוע העצים הנכרתים לאתרים מורשים בלבד וברישוי מותנה לפי צו; הסמכת פקחים ייעודיים לאכיפה על יישום האסדרה;

תמיכה מידית בשינוע של גדמים לאתרים ייעודיים; הקמת שטחי קליטה לתקופת הביניים עד יישום פתרונות קצה מלאים לגדמים; מתן תמרוץ לחקלאים על כל טון המובא לאתר מוסדר; הגברה מידית של הפיקוח על איסור העברת חומר הגלם לשטחי יהודה ושומרון באמצעות עיבוי צוות הפיקוח של יחידת "דוד", יחידת פיקוח המעברים; וכן תמיכה במפעלים לייצור דלק ירוק מגזם (כופתיות ביומסה) מגדמי העצים בעלות כוללת של 27 מיליון שקל למתקנים שקמים בימים אלה.

יחידת הפיקוח של המנהל האזרחי נקטה במספר פעולות אכיפה בכפר יעבד בחודשים האחרונים, שנמצא בתחום האחריות האזרחית של הרשות הפלסטינית.

בימים האחרונים התרבו תלונות האזרחים הגרים באזור חדרה, פרדס חנה וישובי אזור רמת מנשה על התחדשות ריח העשן. בתגובה, ולבקשת המשרד להגנת הסביבה,  במהלך הלילה פעלה יחידת הפיקוח של המנהל האזרחי לכיבוי שלוש מפחמות בלתי חוקיות בכפר יעבד שבצפון השומרון.

פרסום

המשרד להגנת הסביבה ימשיך לפעול בנחישות להסרת המפגע.

(צילומים: דוברות מתפ"ש)

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

הישראלי הממוצע צורך כ-40 ק"ג תפוחי אדמה בשנה

23 במאי 2024

דוח מבקר המדינה בחקלאות

21 במאי 2024

93.3% מהדגימות של דוח שאריות חומרי ההדברה עמדו בתקן הישראלי, שהוא מהמחמירים...

20 במאי 2024

פרופסור בני חפץ נכנס  הבוקר לתפקיד ראש מינהל המחקר החקלאי- מכון וולקני

19 במאי 2024

מחקרים חדשים פורצי דרך הוצגו בכנס מיגל ה-19 ע"ש יעקב ארזי ז"ל

15 במאי 2024

חתימה על הצהרת כוונות עם רומניה לאספקת חיטה לישראל בעת חירום

12 במאי 2024

הישראלי הממוצע צורך כ-40 ק"ג תפוחי אדמה בשנה

23 במאי 2024

דוח מבקר המדינה בחקלאות

21 במאי 2024

93.3% מהדגימות של דוח שאריות חומרי ההדברה עמדו בתקן הישראלי, שהוא מהמחמירים...

20 במאי 2024

פרופסור בני חפץ נכנס  הבוקר לתפקיד ראש מינהל המחקר החקלאי- מכון וולקני

19 במאי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים