ח"כ איתן ברושי ומזכ"ל התנועה הקיבוצית ניר מאיר קראו לארגוני החקלאים לאחד כוחות .

כוחות עם התאחדות התעשיינים וההסתדרות למניעת מהלכים חד צדדיים הרסניים של האוצר כנגד חקלאי ישראל

 

בכנס הארגונים הכלכליים הקיבוציים שהתקיים בקיבוץ כפר גלעדי

פרסום

 

בהמשך להחלטת שר האוצר שהקפיא לשבוע החתימה על צווים להסרת מכסים על מוצרי חקלאות, ויקיים "שימוע" עם ארגוני החקלאים בנושא הגורלי לעתיד החקלאות.  אמרו ראשי הארגונים הכלכליים של הקיבוצים  בכנס שהתקיים השבוע בקיבוץ כפר גלעדי כי יאבקו יחדיו עם כלל המגזרים והארגונים החקלאיים כנגד החלטתו ההרסנית של שר האוצר.

כנס התאחדות ארגונים הכלכליים הקיבוציים נערך בשיתוף החברה לפיתוח הגליל (משקי גליל עליון) בהשתתפות ראשי רשויות באזור.

 

ח"כ איתן ברושי ומזכ"ל התנועה הקיבוצית ניר מאיר השתתפו בכנס וקראו למשתתפי הכנס לאיחוד כוחות למאבק למניעת מהלכים חד צדדיים הרסניים של משרד האוצר כנגד חקלאי ישראל.

ניר מאיר, מזכ"ל התנועה הקיבוצית קרא למשתתפי הכנס לאחד כוחות עם התאחדות התעשיינים ועם ההסתדרות ולמנוע בכח מהלכים חד צדדיים של הממשלה שיקבעו את גורלה של החקלאות בישראל.

פרסום

ח"כ איתן ברושי אמר: "המשבר בחקלאות והרפורמה של האוצר יוצרים הזדמנות לאיחוד כוחות אירגונים וגורמים נוספים למען החקלאות וההתיישבות העובדת. צריך לנהל מאבק תוך אחדות ונחישות" אמר ח"כ ברושי.

 

אורי דורמן, יו"ר החברה לפיתוח הגליל אמר, כי רוב גידולי הירקות לתעשייה נמצאים בגליל העליון , המשתרעים על 40 אלף דונם .ההכנסה השנתית נעה בין 160 ל- 200 מיליון שקלים בשנה. מתן פטור ממכס על יבוא רסק עגבניות או ירקות קפואים יביא לפגיעה קשה בחקלאות האזור ובתעשייה שמייצרת את המוצרים , כמו גם שירותי המעטפת, לוגיסטיקה ושיווק . דורמן הוסיף, כי ממתן הפטור למכסים יפגעו קרוב למעל 1000 בתי אב. "הממשלה פועלת כנגד הציבור בפריפריה הרחוקה שאין לה מקורות פרנסה רבים, מלבד חקלאות ותעשייה הנשענת על מוצרי החקלאות. במקום שהממשלה תתמוך בקיום פריפריה היא שוב ושוב מכה את אזרחיה האמנים בגבולות הארץ. פתיחת היבוא כמו תמיד תעשיר את קופת היבואנים ואנשי ההון המסוגלים לקיים יבוא ומי שיפגע מכך יהיו שוב החקלאים והצרכנים, מאחר ומחירי המזון לצרכן לא ירדו והסכנה בהכנסת מוצרי מזון ממקורות לא ברורים הינה גם סכנה . ישראל תהפוך ל"פח האשפה" של מוצרי מזון שהאיחוד האירופי מסרב להכניס לארצותיו והכל יגיע לכאן" אומר דורמן.

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

תמיכה בצעירים בענף החקלאות

7 ביולי 2024

מגדלי הירקות ממשיכים לסבול מנזקי משבר האקלים

7 ביולי 2024

תמיכה ישירה על סך של כ- 40 מיליון ₪ במגדלי עצי זית לשמן

7 ביולי 2024

ארגון מגדלי הפירות בישראל קיים סיור חירום במטעי צפון רמת הגולן ובחברת השיוו...

3 ביולי 2024

קנט, הקרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות: שיא בהיקף נזקי החום הישירים לגידולים החק...

3 ביולי 2024

קרן "פועלים לתקומה" של בנק הפועלים תקים בית ספר חקלאי של רשת בתי הספר ״אדם ...

26 ביוני 2024

תמיכה בצעירים בענף החקלאות

7 ביולי 2024

מגדלי הירקות ממשיכים לסבול מנזקי משבר האקלים

7 ביולי 2024

תמיכה ישירה על סך של כ- 40 מיליון ₪ במגדלי עצי זית לשמן

7 ביולי 2024

ארגון מגדלי הפירות בישראל קיים סיור חירום במטעי צפון רמת הגולן ובחברת השיוו...

3 ביולי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים