דף הבית / חדשות בחקלאות / חכו עוד קצת עם מנגו מסוג “שֶלִי”

חכו עוד קצת עם מנגו מסוג “שֶלִי”

חכו עוד קצת

בימים אלה עולים על המדפים ברשתות השיווק והמזון ובחנויות הירקנים פירות מנגו מסוג “שלי”, אולם  מועצת הצמחים פרסמה  אזהרה לא לקנות פירות אלה. לפי הודעת המועצה פירות מנגו אלה הם בוסר ומומלץ להמתין כשבועיים להגעת פירות בשילים למדפים.

במועצה מציינים עם זאת כי פירות מנגו המגיעים מהערבה הם כבר בשלים וניתן לזהות אותם על פי המדבקה המודבקת עליהם עם הכיתובים: יופי של ירקות, ליאן או קיבוץ בית הערבה.

פרסום

“קטיף המנגו בארץ אמור להתחיל בסוף חודש יוני, כאשר הזנים המוקדמים יותר מתחילים להבשיל” מסבירה ארנה סנדל, מנהלת איכות וסטנדרטים בענף הפירות במועצת הצמחים”. הקטיף אמור להתחיל בערבה ולהגיע לעמק הירדן וסובב כנרת רק באמצע יולי. זן המנגו ‘שלי’ מבשיל מאוחר יותר – זמן הקטיף האופטימלי שלו הוא בחודש אוגוסט. לצערי, כאשר אנו אפילו לא באמצע חודש יוני, ישנם מגדלים הממהרים לשווק לצרכנים כבר עכשיו את ה’שלי’, כאשר הוא עודנו בוסר (פרי מוקדם). מי שירכוש כעת מנגו מזן ה’שלי’ יתאכזב מאוד; חיצונית – הפרי אמנם צבעוני ורך, אבל הטעם שלו ‘חיוור’ ואינו מזכיר את המנגו שכולנו מכירים ואוהבים”.

סנדל מוסיפה כי “זן המנגו מסוג ‘שלי’ מקבל צבע אדמדם כהה עוד לפני ההבשלה המלאה שלו, וכך ניתן להטעות את הצרכנים שאינם מבחינים בין זן לזן וטועים לראות בצבע הקליפה סימן להבשלה. בנוסף, חלק מבתי האריזה מעבירים את המנגו תהליך מהיר של הבחלה (כלומר – הבשלה) שגורם לו להתרכך מעט. אנו במועצת הצמחים פועלים כל השנה במטרה למנוע קטיף מוקדם, אך כאמור – קוראים גם לציבור לא לרכוש כרגע מנגו בוסר מזן ה’שלי'”.

 

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של אגרונט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל אגרונט

מערכת פורטל אגרונט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום החקלאות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

גוף בטחוני-פרטי הוקם על ידי חקלאים במטרה לצמצם את נזקי הגניבות בענף האבוקדו

      פרסום   2 בדצמבר, 2018 החקלאי השומר גוף בטחוני-פרטי הוקם על ידי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *