חטיבת מדעי החיים של Merck משתפת פעולה עם לברת האגטק הישראלית בטרסידס

מיליפור-סיגמא (Merck) משתפת פעולה עם בטרסידס על מנת לוודא את השימוש בכלי CRISPR לעריכה גנומית בצמחים, ולמתן רישיון לקניין הרוחני היסודי של CRISPR

 

  • שיתוף הפעולה נועד להדגים את התועלת של ה-CRISPR שפותח ע"י מיליפור-סיגמא לעריכה גנטית בצמחים
  • רישיון עולמי הנועד להאיץ את השימוש בעריכה גנטית של CRISPR ביישומים חקלאיים
  • ה-CRISPR יהפך לזמין יותר
  • מיליפור-סיגמא מעניקה באופן פעיל רישיונות לטכנולוגיית ה CRISPR-שלה לשימושים חקלאיים ולשימושים נוספים

 

פרסום

ברלינגטון, מסצ'וסטס – מיליפור-סיגמא(MilliporeSigma) , חטיבת מדעי החיים של מרק ((Merck KgaA מדארמשטאט, גרמניה, חברת מדע וטכנולוגיה מובילה, מודיעה  כי חתמה על הסכם להדגמת התועלת  של כלי הCRISPR לעריכה גנטית שלה, לשימושים חקלאיים, וכן הענקת רישיון לקניין הרוחני היסודי של CRISPR  שבבעלותה לחברת בטרסידס בע"מ- (BetterSeeds)  חברת אגטק (טכנולוגיה חקלאית) ישראלית, העושה שימוש בטכנולוגיות עריכה גנטית, בין היתר בעזרתCRISPR , כדי לפתח זנים ותכונות חדשות של צמחים.

 

הניסיון של מיליפור-סיגמא בתחום העריכה הגנטית הוביל לפורטפוליו המקיף ביותר של CRISPR ומוצרים גנומיים מתקדמים  וטכנולוגיות נוספות. החברה משתמשת במומחיות שלה כדי להציע מוצרים ושירותים למגוון יישומים, כולל Gene knockout, אינטגרציה ממוקדת ומוטגנזה, לצד ספריות רצפים גנטיים התומכות במחקר מדעי בסיסי ובפיתוח של אבחונים ותרופות חדשות. המדענים של מיליפור-סיגמא ממשיכים לפתח טכנולוגיות ייחודיות חזקות  ומרחיבים את היקף היישומים הללו כדי להאיץ מחקר המדעי.

המובילות של מיליפור-סיגמא בתחום העריכה הגנטית מתקדמת בשיתוף פעולה זה עם בטרסידס, ומדגימה את הפוטנציאל לשימוש בכלי ה-CRISPR לעריכה גנטית שלה בצמחים, בין השאר עם הכלים החדשים הבאים אשר נמצאים בפיתוח:  1.  CRISPR-CHROM 2. high fidelity Cas9 (HiFi Cas9) 3. high quality HPLC purified synthetic guide RNAs (gRNAs); ו-4.  Cas9-GFP fusions for optimizing transient gene editing strategies by ribonucleoprotein (RNP) delivery

הענקת הרישיון של מיליפור-סיגמא לקניין הרוחני היסודי שלCRISPR- לחברת בטרסידס הוא צעד חשוב  בקידום המחקר, הפיתוח והמסחור של צמחים ערוכים גנטית, תוך שימוש בטכנולוגיית ה-CRISPR של מיליפור-סיגמא, כולל אינטגרציה מבוססת CRISPR. "אינטגרציה מבוססת CRISPR היא כלי בסיסי עבור יישומים רבים לעריכה גנומית, אך מבחינה היסטורית היה קשה במיוחד לביצוע בצמחים. בזכות שיתוף פעולה זה, אנו שואפים לבחון את גבולות הטכנולוגיה הזמינה כיום בתעשייה חשובה זו, ולסייע להביא ביטחון תזונתי למיליונים, תוך הפחתת ההשפעה הסביבתית של תהליך החקלאות", אומרת אנג'לה מאיירס, ראש עריכת גנטית ושיטות חדשות בחברת מיליפור-סיגמא. חברת מיליפור-סיגמא מחזיקה כ-50 פטנטים הקשורים ל-CRISPR ברחבי העולם – מבחינת שיטות והרכבים, כולל הטכנולוגיה היסודית של אינטגרציה בתאים אאוקריוטיים בעזרת CRISPR-Cas9 .

 

חברת בטרסידס מתכננת להשתמש בנכסי הפטנט היסודי של מיליפור-סיגמא כדי לערוך גידולים עיקריים וחשובים, כגון לוביה וקנאביס, על מנת לפתח ולשלב, בעיקר באמצעות כלי עריכה גנטית, תכונות שוברות שוק, אשר אינן קיימות כיום בגידולים רבים בשל מגבלות טיפוח רגיל. בטרסידס שואפת להתמודד עם אתגרי החקלאות של המאה ה-21, כולל לאפשר לחקלאים ולרגולטורים לעמוד ביעדי תפוקת מזון, תוך שימוש בשטחי גידול מצומצמים משמעותית. המטרה המוצהרת של בטרסידס הנה "התאמת היבולים של היום לאתגרי המחר". "אנו שמחים על כך שמיליפור-סיגמא בחרה בחברת בטרסידס, כדי לוודא את כלי ה-CRISPR שלה בצמחים. בשל היותנו חברת האגטק הראשונה שמקבלת גישה לטכנולוגיה זו של מיליפור-סיגמא בצמחים, יכולותיה של בטרסידס לפתח ביעילות יבולים באיכות גבוהה עם תכונות טובות יותר תתחזק", אומר עדו מרגלית, מנכ"ל בטרסידס.

 

"מיליפור-סיגמא נמצאת בחזית החדשנות לעריכה גנטית כבר 17 שנים וממשיכה לעבוד, הן מבחינה אתית ובאופן אחראי, על ידי דמוקרטיזציה של טכנולוגיית ה-CRISPR המוגנת בפטנט שלנו", אומרת אנג'לה מאיירס. מיליפור-סיגמא מכירה בכך שעריכה גנוטית הביאה להתקדמות משמעותית במחקר ביולוגי וברפואה. במקביל, הפוטנציאל האדיר של טכנולוגיות עריכה גנטית  הוביל לחששות מדעיים, משפטיים וחברתיים. מיליפור-סיגמא תומכת במחקר בעזרת עריכה גנטית תוך בחינה מדוקדקת של סטנדרטים אתיים ומשפטיים. חברת האם של מיליפור-סיגמא – חברת מרק (Merck) אשר בדארמשטאט גרמניה, הקימה פאנל ייעוץ ביו-אתי עצמאי חיצוני כדי ליצור עקרונות מחקר לעסקיה, לרבות מחקר על שימוש בעריכה גנטית, ועל כן פיתחה, הגדירה ופרסמה בשקיפות קווי יסוד לעריכה גנטית תוך התחשבות בסוגיות מדעיות וחברתיות ולהתאימם לגישות תרפואיטיות מבטיחות לשימוש ביישומי מחקר.

 

מיליפור-סיגמא מעניקה באופן פעיל רישיונות לטכנולוגיית ה-CRISPR שלה לשימושים חקלאיים, תראפויטיים ואחרים, ומחפשת שיתופי פעולה למחקר ולפיתוח מוצרים.

 

אודות עסקי מדעי החיים של מרק (Merck KGaA) בדארמשטאט, גרמניה

פרסום

חטיבת מדעי החיים של חברת מרק (Merck KGaA) בדארמשטאט, גרמניה, הפועלת כ-מיליפור-סיגמא בארצות הברית ובקנדה, מעסיקה כ-22,000 עובדים בכ-59 אתרי ייצור ברחבי העולם, עם פורטפוליו של יותר מ-300,000 מוצרים המתמקדים בשירותי מדע, ייצור ביולוגי ושירותי בדיקות. מרק בדארמשטאט, גרמניה, השלימה את רכישת סיגמא-אולדריץ' (Sigma-Aldrich) ב-17 מיליארד דולר בנובמבר 2015, והפכה למובילה עולמית בתעשיית מדעי החיים בשווי של 125 מיליארד דולר.

 

אודות בטרסידס (Betterseeds)

בטרסידס מיישמת ומשפרת את טכנולוגיית עריכת הגנים CRISPR-cas9, במטרה לפתח זנים חדשים ומשופרים של יבולים נבחרים. השיפור מושג על ידי הטמעת תכונות שוברות שוק חיוניות, אשר אינן זמינות כיום, בשל המגבלות של שיטות טיפוח קונבנציונליות.

בטרסידס מובלת על ידי אנשי מקצוע מנוסים מתעשיית הזרעים , ובעלי ניסיון מעשי רב ביישום טכנולוגיית העריכה הגנטית. הצוות כולל את עדו מרגלית – מייסד-שותף ומנכ"ל; ד"ר טל שרמן – מייסד-שותף וסמנכ"ל מחקר ופיתוח; ד"ר שירה כורם – דירקטורית עריכה גנוית וביולוגיה מולקולרית; אהרון ברדה – נשיא ויו"ר וכן סגן יו"ר קרן ההשקעות סמארט-אגרו (SmartAgro); ואילנית מדרי – סמנכ"לית כספים. חברי צוות נוספים כוללים את פרופ' חיים רבינוביץ' – מומחה בטיפוח צמחים; וד"ר עמית גלאון – מומחה בעריכה גנטית, החברים בוועדה מייעצת מדעית של החברה.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

קומפקטוס עין החורש מציגה : סטנדרט חדש בתחום חקלאות אורבנית

17 במרץ 2024

בי-יו דבש חוברת למכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT) לפיתוח טכנולוגיה הרותמת ת...

29 בפברואר 2024

פיתוח פירות וירקות המתייבשים באופן עצמאי על הצמח

21 בינואר 2024

מלגות בסכום כולל של מעל רבע מיליון שקלים לסטודנטים מצטיינים לחקלאות שיתנדבו...

18 בדצמבר 2023

מוצר חדש: תי-קו-מיקס - מערכת ייצור תה קומפוסט לחידוש פוריות קרקע בשטחים קטנ...
פטנט ישראלי: 70 ירקות ועשבי תיבול - בחבית אחת!
קומפקטוס עין החורש מציגה : סטנדרט חדש בתחום חקלאות אורבנית

17 במרץ 2024

בי-יו דבש חוברת למכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT) לפיתוח טכנולוגיה הרותמת ת...

29 בפברואר 2024

פיתוח פירות וירקות המתייבשים באופן עצמאי על הצמח

21 בינואר 2024

מלגות בסכום כולל של מעל רבע מיליון שקלים לסטודנטים מצטיינים לחקלאות שיתנדבו...

18 בדצמבר 2023

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים