חוק הפרוטקשיין אושר

הוועדה המשותפת לוועדת החוקה וביטחון לאומי אישרה לקריאה שניה ושלישית את חוק הפרוטקשן במסגרתו נקבעו עונשי מינימום וחילוט אזרחי של כספים מעבריינים גם ללא הרשעה

הוועדה המשותפת לוועדת חוקה, חוק ומשפט והוועדה לביטחון לאומי אישרה היום (רביעי) לקריאות שנייה ושלישית את הצעת חוק העונשין שיזם ח"כ יצחק קרויזר יחד עם הצעות החוק של הח"כים ניסים ואטורי ואלמוג כהן.

הוועדה אישרה את הנוסח החדש שהציעה הממשלה, הכולל שתי עבירות חדשות שעניינן גביית דמי חסות בנסיבות שונות, והקלה על הוכחת העבירות באמצעות חזקת מודעות, עונשי מינימום למי שעובר על העבירות החדשות וכן הסדרי חילוט, ובין היתר חילוט אזרחי, שמשמעותו חילוט על ידי בית משפט של רכוש הקשור בעבירה, שלא על בסיס הרשעה

פרסום

הנוסח שאושר כולל את הסעיפים הבאים: גביית דמי חסות תוך ניצול מצוקה ללא איום – מוצע לקבוע עבירה חדשה שעניינה גביית דמי חסות בדרך של ניצול מצוקה, ללא יסוד של איומים, עם עונש מרבי לצדה של 5 שנות מאסר, כל עוד הניצול לא הביא את הקורבן להעביר את דמי החסות, ושל 7 שנות מאסר אם הקורבן שילם בפועל את דמי החסות.

חזקת מודעות– הוועדה השתכנעה כי יש הצדקה לקביעת חזקה המעבירה את נטל ההוכחה למי שמקבל, באופן מתמשך או שיטתי, תשלום שלא הולם את שווי העסקה, אם לפני כן התרחשו אירועים בסביבתו של הקורבן, אשר מעצם טיבם עלולים לגרום לחשש לגוף או לרכוש. בהתקיים נסיבות אלו, תקום חזקה כי העבריין ידע שהתשלום נעשה עקב מצוקה, אלא אם כן יוכיח אחרת.

גביית דמי חסות באיומים– מוצע לקבוע עבירה נוספת, חמורה יותר, של גביית דמי חסות באיומים, שהעונש בצידה יעמוד על 7 או 9 שנות מאסר, כתלות בהעברת התשלום מצד הקורבן בפועל.

חילוט-הוועדה הוסיפה הסדר חילוט פלילי ואזרחי על בסיס מנגנון החילוט הקיים בפקודת הסמים המסוכנים, תוך התאמות שונות ובהן אפשרות לחילוט אזרחי של כסף בשווי תקבולי העבירה, או בשווי רכוש שהושג לאחר ביצוע העבירה. כלי החילוט האזרחי שייכלל בנוסח ההצעה יאפשר לראשונה, לקחת מעברייני פרוטקשן רכוש הקשור לביצוע העבירה, ללא צורך בהרשעה פלילית אלא בהליך אזרחי, דבר המסיר את הצורך להוכחת ביצוע העבירה מעבר לכל ספק סביר.

פרסום

לבקשת היו"ר ח"כ רוטמן, נקבעה הוראת השעה לתקופה של 5 שנים לאור ייחודיות ההסדר החדש לנושא עונש המינימום והסדר החילוט. רוטמן הודה לח"כים פוגל וקרויזר ואמר: "יצרנו פה הסדר שיקל מאוד על כוחות אכיפת החוק, משטרת ישראל הפרקליטות ומשרד המשפטים לטפל בתופעת גביית החסות. אני רוצה להודות גם לחברי האופוזיציה שהסכימו לעשות את הישיבה בשעה זו ולאפשר את אישור הצעת החוק עוד בכנס זה".

יו"ר הוועדה לביטחון לאומי, ח"כ צביקה פוגל הודה ליו"ר רוטמן על הובלת הוועדה המשותפת ואמר: "ביחד הובלנו חוק טוב יותר לישראל".

.ח"כ יצחק קרויזר: "השילוב של חוק הנשק שמאפשר להיכנס ולשים יד על כלי הנשק והמצלמות כדי להביא חומר מודיעיני טוב יותר יחד עם חוק הפרוטקשן שנותן כלי חשוב ביותר כדי להפוך את העברה ללא משתלמת, חוק דרומי, וחוק השמירה זו מעטפת אדירה שמוביל השר לביטחון לאומי יחד עם הוועדה. החוק החשוב הזה מגיע בהסכמות מקיר לקיר כדי לשמור על חייהם וביטחונם של אזרחי ישראל".

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

שיא בהיקף הפיצויים למגדלי אגוזי האדמה: קנט פיצתה את המגדלים בכ-15 מיליון ש"...

4 באפריל 2024

בשלוש השנים האחרונות פיצתה קנט את מגדלי האבוקדו בקרוב ל-100 מיליון ש"ח

3 באפריל 2024

קנט פיצתה את מגדלי ההדרים בלמעלה מ-54 מיליון ש"ח במהלך שלוש שנים האחרונות –...

3 באפריל 2024

לקראת חג הפסח, מפקחי משרד החקלאות החלו לתגבר את פעילותם במעברי הגבול וסיכלו...

3 באפריל 2024

נחתם הסכם בין קרן הפיצויים במס רכוש ומשרד החקלאות למגדלי ירקות בבתי צמיחה

3 באפריל 2024

תחרות הצילום המסורתית "הגלריה החקלאית" של קנט תעמוד השנה בסימן הצדעה למתנדב...

20 במרץ 2024

שיא בהיקף הפיצויים למגדלי אגוזי האדמה: קנט פיצתה את המגדלים בכ-15 מיליון ש"...

4 באפריל 2024

בשלוש השנים האחרונות פיצתה קנט את מגדלי האבוקדו בקרוב ל-100 מיליון ש"ח

3 באפריל 2024

קנט פיצתה את מגדלי ההדרים בלמעלה מ-54 מיליון ש"ח במהלך שלוש שנים האחרונות –...

3 באפריל 2024

לקראת חג הפסח, מפקחי משרד החקלאות החלו לתגבר את פעילותם במעברי הגבול וסיכלו...

3 באפריל 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים