חדש: פלפל עמיד לנמטודות עפצים!

פיתוח חדש של חברת 'הזרע', מאפשר גידול זן חדש של פלפלים, העמיד מפני מזיקים, ללא צורך בחומרי הדברה. מדובר בזן משובח ובריא במיוחד, המתאים גם לחקלאות האורגנית, שיוצג לראשונה בתערוכה החקלאית במו"פ (מחקר ופיתוח) ערבה תיכונה וצפונית בין התאריכים 1-2 בפברואר 2017.

 

זן הפלפל החדש בצבע אדום בוהק ויתרונו המשמעותי הינו בעמידותו כנגד פגיעתן של 'נמטודות העפצים', תולעי נימיות הפוגעות בשורשי הצמח בקליטת המים וחומרי ההזנה המצויים בקרקע בחלקות הנגועות במזיקים המקטינים את כמות היבול באופן משמעותי. עמידות של הגידול החדש, מאפשרת לחקלאים להתמודד עם נזקים לשתיל ובכך גם לתרום לאיכות הפלפל.

פרסום

פיתוח הזן החדש מאפשר למגדלים להפחית באופן משמעותי ואף לעיתים, להפסיק לגמרי את השימוש בחומרי הדברה בחלקות נגועות, או בחלקות פלפל אורגני בהם לא ניתן להשתמש בחומרי הדברה. המגדלים רואים בעמידות של פלפלים נגד מזיקים, תוספת חדשנית וחשובה להעלאת פוטנציאל היבול והפדיון בשטחי הגידול.

מלבד פלפל זה, חברת 'הזרע' תציג בתערוכה החקלאית במו"פ ערבה תיכונה וצפונית בתחנת "יאיר" בחצבה, זן חדש שנוסף של פלפל- 'הצלף'. פיתוח זה, מותאם לתנאי האקלים הייחודיים בארץ ולצרכים של המגדלים. היתרון של הזן החדש הינו בהתאמתו למזג האוויר בארץ בצורה המאפשרת תנובת יבול ואיכות גבוהה יותר.

איציק עזרא, מנהל שוק ישראל בחברת 'הזרע' אומר: "חיפשנו פתרון שייטיב עם המגדלים ויאפשר להם ליהנות מיבול רב ואיכותי. פלפל "צלף" מותאם לגידול גם במים מליחים, הפלפלים שומרים על גודלם לכל אורך הגידול, שהינו בעל חשיבות לשוק היצוא".

 

פרסום

חידושים אלו ועוד, ניתן יהיה לראות ללא תשלום במהלך התערוכה החקלאית הגדולה בישראל בתחנת "יאיר", בחצבה, ב- 1-2 בפברואר 2017, מו"פ (מחקר ופיתוח) ערבה תיכונה וצפונית, שם פועלים לאורך השנה על פיתוחים חדשים. פעם בשנה פותחים החוקרים את חממות הפיתוח לקהל הרחב לבקר ולראות זנים פיתוח חקלאיים חדשים. הכניסה ללא תשלום.

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

זני פירות הדר חדשים

18 בפברואר 2024

"מנגו ננסי" והפרי העשיר ביותר בארץ בוויטמין סי!
זנים מסחריים שיאריכו את עונת הדובדבן
גדילן מצוי marianum Silybum משפחת המורכבים Asteraceae
תפוח אדמה.. אלה מה
מיני פלפל לממולאים ובישול
זני פירות הדר חדשים

18 בפברואר 2024

"מנגו ננסי" והפרי העשיר ביותר בארץ בוויטמין סי!
זנים מסחריים שיאריכו את עונת הדובדבן
גדילן מצוי marianum Silybum משפחת המורכבים Asteraceae
תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים