חדש על המדף: התירס הלבן של 'צמח'

בתאגידים 'צמח אבוקדו' ו'צמח שיווק תוצרת חקלאית' מתכוננים לעונת הקיץ הקרבה עם שיווקו של זן תירס חדש, שיתרונותיו מורגשים כבר בביס הראשון

החודשים הראשונים של הקיץ הם ללא ספק החודשים שבהם התירס מתחיל לככב על מדפי רשתות השיווק. מנתוני הלמ"ס, בשנת 2019 שיווקו חקלאי ישראל מעל ל-77 אלף טונות של תירס מובחר. הדגן הפופולרי שמקורו בדרום אמריקה ולו מעל 300 זנים שונים, זוכה להצלחה גדולה גם במדינתנו. בקרב קהל הצרכנים בשל טעמו המתקתק והקלות שבה ניתן לצרוך אותו, ובקרב המגדלים בשל התאמת תנאי גידולו לאקלים הישראלי.

בתאגידים הצמחיים של 'צמח מפעלים' עונת התירס החלה השנה מספר שבועות מוקדם מהצפוי, כתוצאה ממזג האוויר שסיפק לנו החורף שעבר. עובדה זו לא השפיעה כלל על איכותה של התוצרת וכתוצאה מכך בימים אלה תאגיד 'צמח שיווק תוצרת חקלאית' בשיתוף עם בית האריזה 'צמח אבוקדו' מתחילים בשיווקם של קלחי תירס מזן חדש: תירס לבן.

פרסום

צורתם של קלחי הזן החדש זהים לחלוטין לזו של הצהוב, וצבע הגרגרים, כאמור, לבן. במה עוד שונה הזן הלבן מזה הצהוב? אולי במרכיב החשוב ביותר: בטעם. התירס הלבן מתוק הרבה יותר מהתירס הצהוב. וגם במרקם, מעידים אנשי 'צמח אבוקדו', ניתן להרגיש כי קלחי התירס פריכים יותר מהצהובים.

אבי אייזנברג, מנכ"ל 'צמח אבוקדו': "עמק הירדן מתהדר בחקלאות מתקדמת ומצליחה, מה שמאפשר לנו התאגידים הצמחיים לשאוף כל הזמן להביא לשוק הצרכנים בשורות ופיתוחים חדשים. אנו מאמינים שגם התוצרת החקלאית שכבר מוכרת וידועה לציבור תמיד נתונה לשיפור, לכן בתאגיד עומלים כל השנה בגידול מגוון מוצרים חדשים וחדשניים לרווחת הצרכן".

אופיר שוורץ, מנכ"ל 'צמח שיווק תוצרת חקלאית': "אנו עדים לעלייה הדרגתית בביקוש ובצריכה של תירס ככל שעונת הקיץ מתקרבת. הזן החדש הוא עוד צעד שמבסס את התוצרת החקלאית של 'צמח' כמובילה וחדשנית בשוק המקומי. מדובר בתוצרת בריאה, ישראלית וטעימה, ומכאן שככל שהאוכלוסייה המקומית תתוודע לתירס הלבן – כך הביקוש יגבר".

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

סטארטאפ חדשני יצמצם אובדן יבול באמצעים ידידותיים לסביבה 

7 ביולי 2024

מצע גידול חדשני מציל את יבול המלפפונים ממחלת הפוזריום

30 ביוני 2024

התחלת עונת הפיטאיה בישראל

28 במאי 2024

חברת סטארט אפ האגריטק Edete מכפילה פי ארבעה את שטחי האבקת הפיסטוקים שלה בקל...

20 באפריל 2024

קומפקטוס עין החורש מציגה : סטנדרט חדש בתחום חקלאות אורבנית

17 במרץ 2024

בי-יו דבש חוברת למכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT) לפיתוח טכנולוגיה הרותמת ת...

29 בפברואר 2024

סטארטאפ חדשני יצמצם אובדן יבול באמצעים ידידותיים לסביבה 

7 ביולי 2024

מצע גידול חדשני מציל את יבול המלפפונים ממחלת הפוזריום

30 ביוני 2024

התחלת עונת הפיטאיה בישראל

28 במאי 2024

חברת סטארט אפ האגריטק Edete מכפילה פי ארבעה את שטחי האבקת הפיסטוקים שלה בקל...

20 באפריל 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים