חברת Bayer, נטפים ואוניברסיטת בן-גוריון בנגב מכריזות על שיתוף פעולה

במסגרת שיתוף הפעולה תבוצע אופטימיזציה של הולכת חומרים המגנים על הצמח באמצעות מערכת ההשקיה בטפטוף וכלים דיגיטליים​

חברת Bayer העולמית, חברת נטפים הבינלאומית ו- BGN Technologies, חברת מסחור הטכנולוגיות של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, הכריזו היום בתערוכת Fruit Logistica 2019 בברלין על חתימת  הסכם לשיתוף פעולה מחקרי לשלוש שנים. הפרויקט ישלב מחקר קרקע מתקדם, תחזיות באמצעות כלים דיגיטליים ואת טכנולוגיית הטפטוף המתקדמת בעולם של נטפים, על מנת לפתח את הפרקטיקה הטובה ביותר לשימוש במערכות טפטוף להשקיה כמערכות הובלה של Nematidic- Velum Prime (חומרים להגנת הצמח) שמפתחת Bayer.

בשנים האחרונות אנו רואים מגמה של הפחתה משמעותית של חומרי הדברה המותרים לשימוש. הגנה על יבול זה צעד חשוב לקבלת היבול הפוטנציאלי, ואי לכך חקלאים רבים ניצבים בפני בעיה חמורה ומחפשים אחר פתרונות חקלאיים בני-קיימא. כמענה לאתגר, Bayer ונטפים פיתחו פתרון בשם DripByDrip. בפתרון החדשני נעשה שימוש במערכת הטפטוף של נטפים להעברת החומרים להגנת הצומח יחד עם המים להפצה בשדה, ישירות אל שורשי הגידולים. המערכת תאפשר לחקלאים תפעול מוצרים להגנת הצומח בצורה מדייקת וחסכונית.

מטרת שיתוף הפעולה שהוכרז היום היא להמשיך ולפתח את מערכת ה – DripByDrip. במסגרת שיתוף הפעולה, יבוצעו ניסויים שבמסגרתם יופקו מערכי נתונים מקיפים שיכוילו למודלים דיגיטליים לחיזוי עבור יישום אופטימלי של תרכובות להגנת הצומח באמצעות השקיה בטפטוף. הניסויים יבוצעו הן במעבדות והן במחקרי שדה להערכת ההתנהגות של ה- Nematidic Velum שמפתחת Bayer בקרקע ובצמחים תחת תנאי חקלאות נפוצה ובסוגי קרקעות ואקלים שונים.

פרסום

הפעילות המחקרית תתבצע בישראל, במתקנים של נטפים ובמכון לחקר המדבר ע"ש יעקב בלאושטיין באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. הפרויקט מובל על ידי ד"ר מארק ריסט, מהמו"פ של חטיבת מדעי היבול של Bayer,  דובי רז, מנהל המחלקה החקלאית של נטפים,ופרופ' שמעון רחמילביץ, וצוותו במכון לחקר המדבר באוניברסיטה. פרויקט המחקר המשותף יבוצע במתקנים של אוניברסיטת בן-גוריון ונטפים, בנוסף למחקרי שדה בישראל.

 

נטע כהן, מנכ"ל BGN Technologies, ציין: "הסכם שיתוף פעולה זה עם חברות מובילות כמו Bayer ונטפים הוא עדות למובילות של המכון לחקר המדבר של אוניברסיטת בן-גוריון בתחום החקלאות. המחקר בקמפוס שדה בוקר של האוניברסיטה, שממוקם במדבר, מתמקד במים, אנרגיה, חקלאות ופתרונות אקולוגיים עבור תנאי מדבר ויובש קיצוניים, שהופכים יותר ויותר רלוונטיים עקב שינויים סביבתיים כמו ההתחממות הגלובלית".

הולגר וקוורט, מנהלך תחום ניהול פורטפוליו ופתרונות לקטילת חרקים בחטיבת היבול של Bayer, ציין: "הוספה של רכיבים להגנת הצומח במערכת ההשקיה מאפשרות להתמקד באופן מדויק בצמחים הרלוונטיים, מה שמאפשר תהליך ידידותי לסביבה, יעיל ומשתלם כלכלית, ולכן תורם תרומה חשובה לחקלאות בת-קיימא. אנחנו מצפים לעבודה המשותפת עם החוקרים המובילים באוניברסיטת בן-גוריון לשכלול המלצות המותאמות לשימוש ב Nematidic Velum עם מערכת הטפטוף של נטפים".

דובי רז הוסיף: "מערכות הטפטוף מעבירות מים, דשנים וחומרים להגנה על יבול הכוללים חומרים ביולוגיים היישר לתוך שורש היבול. גישה זאת מאפשרת לחקלאות להשתמש במוצרים להגנת היבול בצורה יותר ממוקדת בעזרת טכנולוגיית ההשקיה בטפטוף של נטפים. לאחר שלוש שנים של מחקר מקיף בתנאים גיאוגרפיים ומצבי יבול שונים, הצלחנו להשיג הוכחה ברורה ליעילות הכלכלית של המערכת, לטובת לקוחותינו. בעקבות ההצלחה של שיתוף הפעולה ארוך הטווח עם Bayer, אנו מקבלים בברכה את מדעני אוניברסיטת בן-גוריון, שיסייעו לנו לבצע אופטימיזציה של שימוש בחומרים המגנים על היבול דרך מערכת ההשקיה בטפטוף".

 

אודות Bayer 

פרסום

Bayer היא חברה גלובלית עם יכולות ליבה במדעי החיים בתחומי הבריאות והחקלאות. מוצרי ושירותי החברה מתוכננים לתועלת האנשים ולשיפור איכות חייהם. בה בעת, הקבוצה שואפת לייצר ערך בעזרת חדשנות, צמיחה וכוח השתכרות גבוה. Bayer ​מחוייבת לעקרונות פיתו בר קיימר ולאחריות החברתית והאתית שלה כאזרח תאגידי. בשנה הפיסקלית של 2017, הקבוצה העסיקה כ-99,800 אנשים וסך המכירות שלה עמד של 35 מיליארד יורו. הוצאות עמדו על 2.4 מיליארד יורו, והוצאות מו"פ על 4.5 מיליארד יורו.

אודות נטפים

נטפים היא המובילה העולמית לפתרונות השקיה מדייקת לעתיד בר קיימא. לחברה 29 חברות בנות, 17 מפעלי ייצור ולמעלה מ-4,500 עובדים ברחבי העולם, באמצעותם מספקת פתרונות חדשניים למיליוני חקלאים, החל ממגדלים קטנים ועד חברות חקלאיות גדולות, בלמעלה מ-110 מדינות. החברה נוסדה בשנת 1965, כשהיא מובילה את מהפכת הטפטוף, ויצרה מעבר פרדיגמטי להשקיה מדויקת. כיום, נטפים מספקת פתרונות השקייה חכמה מגוונים לחקלאות, לחממות, לגינון ולכרייה, מלווים בתמיכה בתחום האגרונומיה, הטכני והתפעולי. החברה גם מובילה את החקלאות הדיגיטלית בתחום ההשקייה, תוך שילוב ניטור, אנליזה, שליטה ובקרה בפלטפורמה מתקדמת אחת. נטפים מספקת פרויקטי השקיה מקצה לקצה – ממקור המים ועד לשורשי הצמח, בתמיכת מהנדסים, ניהול פרויקטים ושירותי מימון. ב-2017, Mexichem, ספקית מובילה של פתרונות חדשניים בבנייה ותשתיות, תקשורת, השקיה ותעשיות כימיות, רכשה 80% מנטפים, וקיבוץ חצרים מחזיק ב-20% הנותרים.

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

קומפקטוס עין החורש מציגה : סטנדרט חדש בתחום חקלאות אורבנית

17 במרץ 2024

בי-יו דבש חוברת למכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT) לפיתוח טכנולוגיה הרותמת ת...

29 בפברואר 2024

פיתוח פירות וירקות המתייבשים באופן עצמאי על הצמח

21 בינואר 2024

מלגות בסכום כולל של מעל רבע מיליון שקלים לסטודנטים מצטיינים לחקלאות שיתנדבו...

18 בדצמבר 2023

מוצר חדש: תי-קו-מיקס - מערכת ייצור תה קומפוסט לחידוש פוריות קרקע בשטחים קטנ...
פטנט ישראלי: 70 ירקות ועשבי תיבול - בחבית אחת!
קומפקטוס עין החורש מציגה : סטנדרט חדש בתחום חקלאות אורבנית

17 במרץ 2024

בי-יו דבש חוברת למכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT) לפיתוח טכנולוגיה הרותמת ת...

29 בפברואר 2024

פיתוח פירות וירקות המתייבשים באופן עצמאי על הצמח

21 בינואר 2024

מלגות בסכום כולל של מעל רבע מיליון שקלים לסטודנטים מצטיינים לחקלאות שיתנדבו...

18 בדצמבר 2023

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים