זרעי עגבניות – מה חשוב לדעת על נביטת זרעים של עגבניה

זרעי עגבניות חיוניים לצמיחה של צמחי עגבניות. תהליך הנביטה הוא צעד חיוני לקראת גידול צמחי עגבניות בריאים ופרודוקטיביים. נביטה היא התהליך שבו זרע גדל לצמח צעיר. במאמר זה נדון במדע מאחורי נביטת זרעי עגבניות ובגורמים המשפיעים עליה.

גורמים המשפיעים על נביטת זרעי עגבניות:

טמפרטורה: לטמפרטורה יש תפקיד מכריע בתהליך הנביטה. זרעי עגבניות דורשים טווח טמפרטורות של 20°C עד 30°C (68°F עד 86°F) להנבטה מוצלחת. בטווח טמפרטורות זה מופעלים האנזימים שמפרקים מזון מאוחסן בזרע. קצב הנביטה יורד כאשר הטמפרטורה יורדת מתחת או עולה על טווח זה.

לחות: לחות היא גורם קריטי נוסף המשפיע על נביטת זרעי העגבניות. זרעי עגבניות דורשים לחות מספקת כדי להתחיל את תהליך הנביטה. עם זאת, לחות מוגזמת עלולה להוביל לצמיחה פטרייתית, שעלולה לפגוע בזרע. רמת הלחות האידיאלית לנביטת זרעי עגבניות היא בסביבות 50% עד 60%.

פרסום

אור: זרעי עגבניות אינם דורשים אור כדי לנבוט, אך הם דורשים זאת לצורך פוטוסינתזה וייצור כלורופיל. השתילים ידרשו בסופו של דבר מספיק אור כדי לצמוח ולפתח עלים בריאים, אך הם יכולים לנבוט ולצמוח ללא אור למשך תקופה קצרה.

תהליך הנביטה:

תהליך הנביטה מתחיל כאשר הזרע סופג מים ומתנפח. קליפת הזרעים נסדקת, והרדיקל יוצא מהזרע. הרדיקל הוא השורש העוברי של הצמח, והוא צומח אל תוך האדמה כדי לעגן את הצמח ולספוג מים וחומרי הזנה. הצמיתים, העלים העובריים, צצים לאחר מכן, והם מספקים את האנרגיה לצמח לגדול עד שהוא יכול לייצר את מזונו באמצעות פוטוסינתזה.

המדע מאחורי נביטת זרעי עגבניות:

כאשר מתקיימים התנאים הנכונים של טמפרטורה, לחות ואור, קליפת הזרעים של זרעי העגבניות סופגת מים דרך אוסמוזה, וגורמת לה להתרחב ולהתפצל. לאחר שעטפת הזרעים מתפצלת, מתחיל תהליך הנביטה. הרדיקל צומח אל תוך האדמה כדי לעגן את הצמח, והקוטילדונים מגיחים, ומספקים את מקור התזונה הראשוני לצמח המתפתח.

לטמפרטורה יש תפקיד משמעותי בתהליך הנביטה שכן היא משפיעה על האנזימים המפרקים מזון מאוחסן בזרע. טווח הטמפרטורות האופטימלי של 20°C עד 30°C (68°F עד 86°F) עוזר להפעיל את האנזימים ולהקל על הנביטה. רמת הלחות היא גורם קריטי נוסף שכן היא יוזמת את התנפחות הזרע, המובילה להופעת הרדיקל.

פרסום

אור אינו הכרחי לנביטת זרעי עגבניות, אך הוא נדרש לייצור כלורופיל ולפוטוסינתזה של הצמח לאחר מכן. ברגע שהצמח גדל מספיק כדי לייצר עלים, הוא ידרוש מספיק אור לצמיחה והתפתחות.

סיכום:

נביטת זרעי עגבניות היא צעד מכריע לקראת גידול צמחי עגבניות בריאים ופרודוקטיביים. התהליך כולל שילוב נכון של טמפרטורה, לחות ואור כדי להפעיל את האנזימים המפרקים את המזון המאוחסן בזרע. זרעי עגבניות דורשים לחות מספקת כדי להתחיל את תהליך הנביטה, וטווח הטמפרטורות האופטימלי הוא בין 20°C ל-30°C (68°F עד 86°F). למרות שאין צורך באור להנבטה, הוא נחוץ לייצור כלורופיל ופוטוסינתזה. על ידי הבנת המדע מאחורי נביטת זרעי עגבניות, מגדלים יכולים להבטיח שהזרעים שלהם יגדלו לצמחים בריאים.

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

הצהרת נגישות פורטל אגרונט

26 בפברואר 2024

קנט מחדשת את ביטוח זיתי השמן – השנה יופרדו חוזי הביטוח של גידולי הבעל וגיד...

7 בפברואר 2024

מדוע חשוב המיתוג של מיכלי איסוף לפירות וירקות

22 בינואר 2024

הבעיות, הפתרונות והמגמות העתידיות בתחום הבצל- אלי מרגלית, ממ"ר בצל

17 בינואר 2024

 תגובת התאחדות חקלאי ישראל בנוגע להצעת תקציב המדינה לשנת 2024

10 בינואר 2024

איך לגדל לבד ירקות בגינה

7 בנובמבר 2023

הצהרת נגישות פורטל אגרונט

26 בפברואר 2024

קנט מחדשת את ביטוח זיתי השמן – השנה יופרדו חוזי הביטוח של גידולי הבעל וגיד...

7 בפברואר 2024

מדוע חשוב המיתוג של מיכלי איסוף לפירות וירקות

22 בינואר 2024

הבעיות, הפתרונות והמגמות העתידיות בתחום הבצל- אלי מרגלית, ממ"ר בצל

17 בינואר 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום

כדי להיות תמיד מעודכנים