זעקת עץ האקליפטוס !

לחתימה על העצומה- זעקת עץ האקליפטוס! בקישור זה >  עצומה

התנגדות מקצועית וציבורית להמשך האומלל

של כריתת עצי אקליפטוס השייכים לציבור

פרסום

ארגון מגדלי הדבורים, מועצת הדבש, בוטניקאים, חקלאים והציבור הרחב קוראים לחתום על עצומה

זעקת עץ האקליפטוס !

רט"ג (רשות הטבע והגנים) כורתת אלפי עצי אקליפטוס בשנה

פריחת האקליפטוס הינה מזון צוף חשוב של הדבורה המאביקה

הדבוראים: השמדת האקליפטוסים הינו נזק בלתי הפיך, לא רק למגדלי הדבורים,

אלא לכל ענפי החקלאות ! לא נשקוט עד שייעצרו לאלתר כל כריתות !

 ראשי הרשויות בארץ, החקלאים והדבוראים מוחים, כי רט"ג (רשות הטבע והגנים) כורתת אלפי עצי אקליפטוס בשנה, ללא תכנית חלופית ולעיתים ללא אישור פקיד היערות במשרד החקלאות, וקוראים לציבור הרחב לחתום על עצומה- זעקת עץ האקליפטוס! בקישור זה >  עצומה

במטרה לעצור לאלתר את המשך מדיניות רט"ג לכריתת העצים הגורמת לחיסול ענף הדבורים והאבקת הגידולים החקלאיים בישראל, הטבע הישראלי, מורשת ההתיישבות ובית לבעלי החיים, עד למציאת פתרונות חלופיים לשמירה על חיי הדבורים, שהן המאביקות העיקריות של המזון מהצומח. ללא דבורים לא יהיה מזון!

העצומה תוגש לנשיא המדינה, ראש הממשלה, יו"ר הכנסת, שר החקלאות ופיתוח הכפר, השר להגנת הסביבה, שרים וחברי כנסת, בקריאה לשים סוף להמשך הכריתות המאסיביות האומללות ברחבי הארץ! לעצומה כבר הצטרפו 36 בוטנאים, חוקרים ואקולוגים בכירים אשר הכריזו, כי הם מתנגדים להמשך כריתת האקליפטוסים והגדירו את האקליפטוס כמין גר אך לא מין פולש כפי שטוענת רט"ג, וקבעו עוד, כי האקליפטוס אינו מסכן את צמחיית הבר בישראל וכי חובה להפסיק ולכרות אותו !

ראשי רשויות שלחו מכתבים למשרד החקלאות והנהלת רט"ג לעצירת כריתות האקליפטוסים האיומות המתרחשות לאורך השנה בשטחים המוחזקים ע"י רט"ג, בין ראשי הרשויות: אלי מלכה ראש מועצה אזורית גולן, אילן אור ראש מועצה מקומית יסוד המעלה, גיורא זלץ ראש מועצה אזורית גליל עליון, רני אידן ראש מועצה אזורית עמק חפר ועוד.

 רק בשנה האחרונה ביצעה רט"ג, האמורה לשמר את הטבע, אך מסיבות השמורות עמה מחסלת אותוכריתות יזומות ועצומות של מעל אלפיים עצי אקליפטוס בוגרים השייכים לכלל הציבור בנחל אלכסנדר, רמת הגולן, נחל שורק, שמורת הדן ועוד, שנמכרו לקבלני וסוחרי עץ פרטיים!!

 

  חקלאים ותושבים ברחבי הארץ התעוררו מדי בוקר, למראה האסון בו נכרתים מול עיניהם אלפי עצי אקליפטוסים ותיקים, רמי קומה, שהינם חלק מנוף הארץ כבר עשרות שנים. כתוצאה מהכריתות המאסיביות נגרם נזק בלתי הפיך לענף הדבש, נפגעו מעל ל- 2,000 כוורות דבורים. עץ אחד של

אקליפטוס מספק מזון צוף לכוורת שלמה שתפוקתה בין 30-50 ק"ג דבש. ההפסד השנה לענף הדבש  מוערך בכ- מיליון שקלים.

בועז כנות, יו"ר ארגון מגדלי הדבורים בישראל: "זו המלחמה של כלל אזרחי ישראל ! אנו קוראים לראשי הרשויות שעדיין לא הצטרפו למאבק, לחקלאים ולציבור הרחב, לחתום על העצומה החשובה.

לא ייתכן שהממשלה, וגוף הנחשב לירוק, יאשרו כריתת עצים צופניים, מזון הדבורים, בתקופה בה מושבות דבורים שלמות נכחדות עקב מחסור במזון הדבורים. אנו דורשים ממשרד החקלאות לעצור לאלתר את כל כריתות האקליפטוסים המתוכננות!".

הרצל אבידור, מנכ"ל מועצת הדבש אומר, כי על כולנו להבין את משמעות ייצור מזון מהצומח בהקשר קיום הדבורה ולשמור עליה למען עתיד האנושות כולה: "כל צמח או עץ צופני שיינטע יסייע בייצור מזון לדבורי הדבש ויתרום להמשך קיום החקלאות וייצור המזון. שליש מכמות המזון החקלאי הטרי בעולם,

פרסום

מופק בעזרת האבקתה של הדבורה ולכן אנו נאבקים למניעת כריתת עצי האקליפטוסים וקידום נטיעות צופניות ברחבי הארץ!".

 

בעולם הרחב כבר הבינו את מה שרט"ג אינה מבינה- שמירה ומחקר בכל העולם כבר מתקיים בניסיון לשמר את ענף הדבורים- בשל תופעת היעלמות הדבורים המאביקות את גידולי החקלאות.

שליש מאוכלוסיית הדבורים בכל רחבי הגלובוס נעלמה והסיבה הראשונה והעיקרית הינה התמעטות המזון לדבורים, בשל צמצום האזורים החקלאיים והבר, שהינו הגורם הישיר לירידה המתמדת בהיקף הייצור המקומי, של הדבשים, בכ- 30%- 50%, בשני העשורים האחרונים, בנוסף לכריתות אלפי עצי אקליפטוס. כיום פועלים בישראל כ- 500 דבוראים. דבורת הדבש תורמת לתל"ג החקלאי באמצעות האבקת הגידולים החקלאיים כ- 2.5 מיליארד שקלים בשנה.

לאחרונה התקיים כנס חירום של הדבוראים תחת הכותרת– די לכריתת עצי האקליפטוס בישראל! בכנס חתמו מאות דבוראים על העצומה. למרות שהכנס התקיים במשרד החקלאות בבית דגן, שר החקלאות אורי אריאל ומנכ"ל משרדו לא הגיעו לכנס החשוב.

לחתימה על העצומה- זעקת עץ האקליפטוס! בקישור זה >  עצומה

 

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

יוצבו עוד כ-300 מיגוניות נוספות לביטחון החקלאים בצפון

22 ביולי 2024

מחלוקת על אספקת מים בערבה: חברת מקורות מאיימת בהפסקת אספקת מים לחקלאים עקב ...

21 ביולי 2024

יובל ליפקין מונה לראש מִנהל ביטחון המזון במשרד החקלאות

21 ביולי 2024

מלון שגדל על המים - ניסוי חקלאי מרגש: מלון על מים באוויר

18 ביולי 2024

דבוראים מצפון הארץ וקו העימות השתתפו בכנס מקצועי שדן בהתמודדות עם אתגרי המ...

15 ביולי 2024

מלגות הצטיינות ע"ש משפחת דין מפנסלבניה ארה"ב לטובת הקמת פרויקטים חקלאיים מ...

15 ביולי 2024

יוצבו עוד כ-300 מיגוניות נוספות לביטחון החקלאים בצפון

22 ביולי 2024

מחלוקת על אספקת מים בערבה: חברת מקורות מאיימת בהפסקת אספקת מים לחקלאים עקב ...

21 ביולי 2024

יובל ליפקין מונה לראש מִנהל ביטחון המזון במשרד החקלאות

21 ביולי 2024

מלון שגדל על המים - ניסוי חקלאי מרגש: מלון על מים באוויר

18 ביולי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים