דף הבית / זנים חדשים לירקות ופירות / זני פלפל חדשים מבית הזרע
פלפל דינור, צילום: באדיבות חברת הזרע

זני פלפל חדשים מבית הזרע

 

פיתוחים של זני פירות וירקות תלויים במשתנים רבים, אם בביקוש מהצרכנים או מהחקלאים בשטח. חברת “הזרע” תציג בתערוכה החקלאית הגדולה בישראל בערבה, מגוון חדש של זני פלפל שבאים לתת מענה לצרכי הגידול והשיווק המשתנים.

בין זני הפלפלים יוצגו זנים ייחודיים אשר עמידים בפני מזיקים ובכך מסייעים לחקלאים להתמודד עם הרס היבול ובכך מופחת משמעותית השימוש בחומרי הדברה.

איציק עזרא, מנהל שוק ישראל בחברת ‘הזרע’: ”אנו מחפשים ומוצאים פתרונות שייטיבו עם המגדלים ויאפשרו להם ליהנות מיבול רב ואיכותי, לרווחתם ולרווחת הצרכן הסופי. פיתוחי חברת ‘הזרע’ מאפשרים לחקלאי הערבה התאמה לצרכי הגידול השונים ונותנים לחקלאים מענה טוב ומגוון לתנאי השוק התחרותיים”.

פרסום

פלפל דינור  – זן כתום חדש המותאם לתנאי האקלים הייחודיים בארץ ולצרכי המגדלים. לזן פירות רגולריים בהתפלגות מתאימה בטווח גדלים L ו-XL. היתרון המשמעותי של הזן מתבטא ביכולת הנבה משמעותית בחלקה השני של העונה. בכך, מקבל החקלאי רציפות בקטיף ובשווק. בעמידותו כנגד פגיעתן של נמטודות העפצים. עמידות זו, מאפשרת לחקלאים להתמודד באופן יעיל יותר כנגד נזקי מזיק זה. אם עד היום החקלאים השתמשו אך ורק בחומרי חיטוי קרקע לפני הגידול וחומרי הדברה נוספים תוך כדי הגידול , היום פותח עבורם כלי עזר משמעותי והוא הזן עצמו אשר עמיד לפגיעת הנמטודות.

לעיתים גם אחרי יישום של חומרי הדברה, הנמטודות חוזרות לפעילות בעיקר בטמפרטורות קרקע גבוהות וגורמות להפחתת יבול ניכרת. הזן החדש מהווה כלי הגנה משמעותי נוסף ויתרום תרומה מכרעת להתמודדות עם המזיק.

מיקה, פלפל בלוקי אדום – פיתוח זה מותאם לתנאי האקלים הייחודיים בארץ ולצרכים של המגדלים. פלפל בלוקי אדום – זן בכיר המתאים לשתילות מוקדמות ושומר על צמח חזק ויבול איכותי גם בסוף העונה. היתרון של מיקה הינו האפשרות לקבל יבול גבוה ובהתפלגות פרי טובה המתאימה לצרכי היצוא לאורך כל עונת הגידול.


פלפל מיקה, צילום: באדיבות חברת הזרע

פרסום

ניל, פלפל בלוקי צהוב – בעל יבול איכותי רב! הזן בכיר מאד, מתאים לשתילות מוקדמות ומניב פרי גדול ואיכותי לאורך כל העונה. תכונותיו אילו של הזן ניל מעניקים יתרון משמעותי בהשוואה לזני הפלפל הצהובים הנמצאים כיום בשוק.


פלפל ניל, צילום: באדיבות חברת הזרע

חידושים אלו ופיתוחים נוספים יוצגו במהלך התערוכה החקלאית הגדולה בישראל בתחנת יאיר בתאריך 30-31 בינואר 2019 , מו”פ (מחקר ופיתוח) של ערבה תיכונה וצפונית, שם פועלים במרץ לאורך השנה על פיתוחים חדשים. פעם בשנה פותחים החוקרים את חממות הפיתוח לקהל הרחב לבקר ולראות זנים פיתוח חקלאיים חדשים. הכניסה ללא תשלום.

Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של אגרונט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל אגרונט

מערכת פורטל אגרונט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום החקלאות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

תפוחים ורימונים לראש השנה- זני פטנט חדשים

במו”פ צפון והחברה לפיתוח הגליל פיתחו ואקלמו זני פטנט חדשים של רימונים ותפוחים   פרסום …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *