זן חדש של קיווי צהוב – קיווי ג'ינטאו (Jin Tao)

מתוק במיוחד ומכיל כמות גבוהה של ויטמין C!

 

הפרי מכיל את כמות ויטמין C הנדרשת ליממה!

פרסום

 

במו"פ צפון  ובחברה לפיתוח הגליל, קוטפים בימים אלו זן חדש ומיוחד של קיווי. מדובר בקיווי ג'ינטאו (Jin Tao) הנחשב לזן חדש בשוק העולמי 'המאיים' על עתידו של הקיווי המסורתי- הירוק.

 

מבחינת מראהו החיצוני הג'ינטאו נראה כגליל מאורך ומרקם קליפתו פחות 'שעיר' מהקיווי המוכר. כשפותחים את הפרי מתחילה הפליאה, את הצבע הירוק מחליף צבע צהוב וכן מבחינת הטעם מדובר בקיווי מתוק משמעותית מהקווי המסורתי. חוקרי מו"פ צפון עמלו על אקלום הזן המיוחד שמקורו באיטליה ולראשונה בימים אלו נקטפים הפירות הראשונים של הזן בישראל, בגליל.

 

אלקנה בן ישר, מנכ"ל מו"פ צפון מציין, כי הצבע הצהוב אינו ההבדל היחיד: "מדובר בזן פופולארי מאוד בשווקים האסייתיים, שם קיימת העדפה לפירות מתוקים מאוד, בדיוק כמו קיווי הג'ינטאו. כמו כן, מדובר בפרי המכיל כמות גבוהה של ויטמין C , כך שגם מבחינה בריאותית יש כאן בשורה של ממש".

אגב, הכמות המומלצת לצריכת ויטמיןC  ביממה הינה 100 מ"ג, כמות אותה מכיל הקיווי הצהוב!.

פרסום

 

בחברה לפיתוח הגליל מציינים, כי קטיף הפרי הינו במהלך חודש אוקטובר וכי יש לו חיי מדף ארוכים במיוחד המאפשרים, שיווק ומכירה לאורך זמן.

 

הקיווי נחשב לפרי ממשפחת האקטינידיים ומקורו בדרום סין. כיום מגדלים בישראל בעיקר את הזנים 'ברונו' ו'היווארד', כך שגידול זן זה מרחיב את שוק הקיווי בישראל וייתכן, כי יאפשר אף ייצוא של קיווי איכותי ומיוחד גם לשווקים מעבר לים, בדגש על המדינות האסייתיות.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

זני פירות הדר חדשים

18 בפברואר 2024

"מנגו ננסי" והפרי העשיר ביותר בארץ בוויטמין סי!
זנים מסחריים שיאריכו את עונת הדובדבן
גדילן מצוי marianum Silybum משפחת המורכבים Asteraceae
תפוח אדמה.. אלה מה
מיני פלפל לממולאים ובישול
זני פירות הדר חדשים

18 בפברואר 2024

"מנגו ננסי" והפרי העשיר ביותר בארץ בוויטמין סי!
זנים מסחריים שיאריכו את עונת הדובדבן
גדילן מצוי marianum Silybum משפחת המורכבים Asteraceae
תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים