התחלת עונת הפיטאיה בישראל

מעל ל-50 טון פיטאיה שיווקה גרנות בשנת 2023, בעיקר של זני ונוס ואפולו הגדלים בקיבוץ מעברות, אליהם יצטרפו השנה זנים נוספים בהם גולדן, פינקי ועומר מ"חוות הפיטאיה" של משק גור • בנוסף תשווק גרנות גם קובו, אחד מסוגי קקטוסי הפיאטיה

חקלאי גרנות תחל לשווק בעונת הפיטאיה הקרובה את הפרי של משק גור, ממושב גבעת יואב שבדרום רמת הגולן. במסגרת ההסכם שנחתם בין הצדדים, תשווק גרנות את הפיטאיה הגדלה בחוות הפיטאיה על פני שטח של כ-50 דונמים, וקובו, אחד מסוגי קקטוסי הפיטאיה, הגדל במשק בשטח של כ-10 דונם וצפוי להניב כ-15 טון. בסה"כ צפויה גרנות לשווק כ-140 טון פיאטיה ובכך לשלש את כמות הפיאטיה שתשווק לשוק הישראלי לעומת שנה שעברה. שטח נוסף של 10 דונם, ששתלה גרנות בקיבוץ מעברות לפני כשנה, צפוי להגדיל את היבולים משמעותית בעוד כשנתיים.

משק גור הוקם בשנות ה-80 על ידי רמי גור במושב גבעת יואב שבדרום רמת הגולן, ועבר גילגולים רבים בענף החקלאות. ממשק לגידול מולרדים (ברווזים) ועד לגידול שושן, פרדסים, בננות וגפן. בשנת 2000 החליט רמי על גידול ניסיוני של פיטאיה, אשר הובאה לישראל ממקסיקו על ידי פרופ' יוסי מזרחי מאוניברסיטת בן גוריון. לדברי תמיר בושניצקי, מנכ"ל "חקלאי גרנות", "אנו שמחים לצרף לשורותינו חקלאי ישראלי ותיק, המתמחה בגידול הפיטאיה, שאומצה בחום על ידי הקהל בישראל. באמצעות החיבור עם רמי גור אנו מעריכים כי נכפיל את כמות הפיטאיה שנשווק לרשתות המזון ולשווקים הסיטונאים, ונגיע לכ-140 אלף טון פרי".

פרסום

הפיטאיה, הנקראת גם פרי הדרקון, היא קקטוס חסר קוצים הצומח לגובה, וגדלה בישראל במישור החוף, בנגב ובערבה. הזנים העיקריים של פיטאיה אותם משווקת גרנות הם S-91, זן אדום מבחוץ ולבן מבפנים, הפותח את העונה בסוף יוני. גולדן, זן  צהוב מבחוץ ולבן מבפנים, כשמרבית הפרי מגיע לשווקים בספטמבר – נובמבר. עומר, הזן האדום והעסיסי ופינקי, הנחשב לזן הטעים והטוב ביותר, ומלך המדבר, זן חורפי ומשובח במיוחד.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

סטארטאפ חדשני יצמצם אובדן יבול באמצעים ידידותיים לסביבה 

7 ביולי 2024

מצע גידול חדשני מציל את יבול המלפפונים ממחלת הפוזריום

30 ביוני 2024

התחלת עונת הפיטאיה בישראל

28 במאי 2024

חברת סטארט אפ האגריטק Edete מכפילה פי ארבעה את שטחי האבקת הפיסטוקים שלה בקל...

20 באפריל 2024

קומפקטוס עין החורש מציגה : סטנדרט חדש בתחום חקלאות אורבנית

17 במרץ 2024

בי-יו דבש חוברת למכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT) לפיתוח טכנולוגיה הרותמת ת...

29 בפברואר 2024

סטארטאפ חדשני יצמצם אובדן יבול באמצעים ידידותיים לסביבה 

7 ביולי 2024

מצע גידול חדשני מציל את יבול המלפפונים ממחלת הפוזריום

30 ביוני 2024

התחלת עונת הפיטאיה בישראל

28 במאי 2024

חברת סטארט אפ האגריטק Edete מכפילה פי ארבעה את שטחי האבקת הפיסטוקים שלה בקל...

20 באפריל 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים