הקלות בארנונה על מבנים חקלאים

ועדת הכספים של הכנסת אישרה אחר הצהריים (ב') תקנות שיאפשרו הקלות בארנונה באמצעות קביעת תעריף מינימום למבנים המשמשים לחקלאות, קרי מבני קבע הנמצאים על אדמות חקלאיות והמשמשים לצורכי חקלאות.

עד היום, חקלאים שהקימו מבנים כמו חממות, המשמשים לגידולי חקלאות בלבד, נאלצו לשלם בגינם ארנונה בשיעורים גבוהים, בשעה שאותם הגידולים בשדה פתוח נהנו מארנונה מופחתת, אף בשיעור מינימום.

התקנות הנוכחיות שיכנסו לתוקף החל מה- 1 בינואר 2018, מאפשרות כאמור לשרי האוצר והפנים לקבוע להם ארנונה מינימלית בגין אותם מבנים.

פרסום

את התקנות הציג סגן מנהל מינהל השלטון המקומי במשרד הפנים, סיון להבי: "מי שמגדל את התוצרת החקלאית שלו בתוך מבנה משלם הרבה יותר ארנונה לעומת מי שמשלם ארנונה בגין השימוש בשדה פתוח ובעקבות פניות של חקלאים בעניין לשרי האוצר והפנים, אנחנו פונים לוועדה בבקשה לאשר את ההפחתה באמצעות אישור התקות המצ"ב. עפ"י התקנות החקלאים יוכלו ליהנות משיעור מינימום בארנונה, קרי הפחתה מסך של 0.342 ₪ או של 0.43 ₪ למ"ר ל- סך של 0.1 ₪ למ"ר. הדבר נבחן יחד עם המועצות האזוריות".

ח"כ יצחק וקנין (ש"ס): "עד היום התקיים מצב של אבסורד. יש מקומות שהם גם חמים ויש גם בעיות אחרות ולפעמים אתה עושה כיסוי מפלסטיק ובגינו תשלום תעריף יקר מאוד בארנונה. מדובר במעמסה קשה מאוד על החקלאים. אני מברך על המהלך הזה כי הוא הכרחי כי המצב החקלאות קשה מאוד, מחיר המים וכד'. כל דבר שיוריד מהמעמסה על החקלאים מבורך".

ח"כ איתן ברושי (המחנה הציוני) בירך על הבאת התקנות לוועדת הכספים, אך קרא ליו"ר הוועדה, ח"כ גפני, "לקיים דיון בוועדת הכספים על מצב החקלאות ותקציב המיועד לה. המצב הרבה יותר קשה ואנחנו מדברים על משבר מצטבר. מחיר המים זה המסמר האחרון בארון הקבורה של החקלאות ויש לכנס דיון דחוף על-מנת לראות כיצד בכל זאת, ניתן להציל את החקלאות במדינת ישראל".

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני (יהדות התורה), קרא ללהבי "להחיל את התקנות גם לגבי חקלאות שנעשית על גגות של מבנים, קרי גידולים שנעשים באופן מיוחד על גגותיהם של מבנים. כפי הנראה אין הרבה מקרים כאלו אבל במקרים שהדבר קיים יש לאפשר את התעריף הנמוך". גפני דרש לקבל תשובה בעניין לפני ה- 1 בינואר 2018, עת כניסת התקנות לתוקף.

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

תוצאות הסקר- 85% מהציבור מעדיף לרכוש תוצרת חקלאית מקומית

26 בפברואר 2024

צפוי יבול שיא של כ-250 אלף טון פרי אבוקדו

26 בפברואר 2024

הגשת בקשה לקבלת המלצה להעסקת עובדים זרים לחקלאים פעילים אשר העסיקו עובדים פ...

25 בפברואר 2024

מחלוקת בין משרדי הבריאות והחקלאות על אימוץ תקנים אירופאיים בחומרי הדברה

12 בפברואר 2024

קנט מחדשת את ביטוח זיתי השמן – השנה יופרדו חוזי הביטוח של גידולי הבעל וגיד...

7 בפברואר 2024

הפגיעה העולמית בגידולי גפן היין לא פוסחת על ישראל:

7 בפברואר 2024

תוצאות הסקר- 85% מהציבור מעדיף לרכוש תוצרת חקלאית מקומית

26 בפברואר 2024

צפוי יבול שיא של כ-250 אלף טון פרי אבוקדו

26 בפברואר 2024

הגשת בקשה לקבלת המלצה להעסקת עובדים זרים לחקלאים פעילים אשר העסיקו עובדים פ...

25 בפברואר 2024

מחלוקת בין משרדי הבריאות והחקלאות על אימוץ תקנים אירופאיים בחומרי הדברה

12 בפברואר 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום

כדי להיות תמיד מעודכנים