הצבת עוד מיגוניות לחקלאי הדרום, העברת פירות שהיו מיועדים לעזה לעמותת חסד בדרום לשטחי כינוס של צה"ל ולבתי חולים ושיחות אישיות עם כלל חקלאי הדרום והצפון לאיתור צרכים ובעיות

מנכ"ל משרד החקלאות, אורן לביא, מקיים מדי יום מספר הערכות מצב כחלק מ"שגרת העבודה" בחירום של המשרד. המטרה המרכזית שהוגדרה היא צמצום הפגיעה באספקת המזון לציבור מן הצומח ומן החי, ודאגה לביטחון המזון הלאומי ולרציפות תפקודית לאספקת המזון לציבור.

במסגרת הערכות המצב המתקיימות במשרד, ובהתבסס על קשר ישיר של גורמי המקצוע עם החקלאים בשטח, התקבלו מספר החלטות:

משרד החקלאות וארגון  "לקט ישראל" ישתפו פעולה במיזם משותף שמטרתו קניית פירות שהיו מיועדים ליצוא לעזה והעברתם לעמותות חסד באזור הדרום, לשטחי כינוס של צה"ל ולבתי חולים. מנכ"ל המשרד, אורן לביא, תיקצב את המיזם המשותף ב-500 אלף ש"ח.

פרסום

 

משרד החקלאות אישר הצבת כ-90 מיגוניות חדשות נוספות במשקים חקלאיים ביישובי עוטף עזה. מנכ"ל המשרד, אורן לביא, אישר הגדלת תקציב לנושא בסך של 3.8 ש"ח. המיגוניות יוצבו בימים הקרובים והן מתווספות ל-600 המיגוניות המוצבות כבר בשטח, אותן הציב המשרד החל משנת 2007.

המיגוניות תוצבנה בשטחים חקלאיים ובאזורים בהם קיימים ריכוזי עובדים דוגמת: רפתות, חממות,  בתי אריזה ומכוני מיון ביישובי עוטף עזה, בדגש על יישובים סמוכי גדר בטווח של עד 7 ק"מ מהגבול.

פיזור המיגוניות והצבתן ייעשה בשיתוף פעולה מלא עם המועצות האזוריות ומטרתו להבטיח את רציפות הפעילות החקלאית וייצור המזון לאוכלוסייה.

 

חקלאים רבים חווים פגיעה אישית ופגיעה משמעותית ביכולת העבודה שלהם. משרד החקלאות פונה באופן אישי לכל אחד מהחקלאים באזורי הלחימה בדרום ובצפון, על מנת לשאול בשלומם ולהציע עזרה וסיוע בפתרון בעיות, במטרה לסייע לחקלאים בשמירה על יכולת העבודה שלהם ועל ביטחון המזון של האזרחים במדינה.

פרסום

 

המשרד ימשיך לקיים הערכות מצב שוטפות ולעקוב אחר השינויים בשוק, להיות בקשר עם החקלאים בשטח, ולעדכן את הציבור ככל שיידרש.

אנו מזמינים את הציבור לפנות בכל שאלה או בקשה למוקד שלנו הזמין 24/7, בטלפון: 6016*

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

מתקן לטיפול בפסולת חקלאית צמחית יוצא לדרך

12 במאי 2024

העובדים התאילנדים יחזרו לאזורים ירוקים בלבד

9 במאי 2024

180 מיליון ש"ח יוקצו לחקלאים בדרום כחלק מתוכנית משרד החקלאות ומנהלת תקומה ל...

8 במאי 2024

חשיבות שיקום ושימור השטחים הפתוחים בנגב במערבי

29 בפברואר 2024

משרד החקלאות יאפשר לחקלאים לגדל לפי יכולתם ורצונם ולא לפי כורח משאב הידיים ...

30 בינואר 2024

הפתרון להיעדר העובדים הפלסטינים בחקלאות

29 בינואר 2024

מתקן לטיפול בפסולת חקלאית צמחית יוצא לדרך

12 במאי 2024

העובדים התאילנדים יחזרו לאזורים ירוקים בלבד

9 במאי 2024

180 מיליון ש"ח יוקצו לחקלאים בדרום כחלק מתוכנית משרד החקלאות ומנהלת תקומה ל...

8 במאי 2024

חשיבות שיקום ושימור השטחים הפתוחים בנגב במערבי

29 בפברואר 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים