דף הבית / חרבות ברזל - חקלאות בצל המלחמה / הפיצויים לחקלאים – אושר מתווה פיצויים ייעודי לחקלאות

הפיצויים לחקלאים – אושר מתווה פיצויים ייעודי לחקלאות

אינדקס חברות וספקים

משרד החקלאות בשיתוף משרד האוצר ו-ועדות הכלכלה והכספים של הכנסת גיבשו מתווה פיצויים ייעודי לחקלאות:

פרסום

 

פיצוי מלא בטווח 9-0 ק"מ בצפון ו-7-0 ק"מ בדרום * בטווח 20-7 ק"מ – מסלול אדום או מסלול ירוק נורמטיבי מהיר ללא הוכחת נזק לפי נוסחה קבועה מראש, ועד לגובה מקסימלי של 3 מיליון ₪ לנזק לחודש * בטווח 40-20 ק"מ – מסלול ירוק נורמטיבי (ללא הוכחת נזק) * מעל טווח 40 ק"מ, קרי כל שאר הארץ – פיצוי של 47% במתווה מיוחד בו מחושב ההפרש בין המחזור עתה לעומת ממוצע המחזור של 4 חודשים אחורה

 

 

שר החקלאות, חה״כ אבי דיכטר: " מתווה הפיצויים שגובש הוא בשורה משמעותית לחקלאים שספגו מכה קשה מאז פרוץ המלחמה. מהרגע הראשון נלחמנו כדי להרחיב את איזורי הפיצויים גם למעל 7 ק״מ בדרום, כך שההגדלה של עד 40 ק״מ היא מתבקשת וחשובה. נמשיך לדאוג שהחקלאות תוכל להמשיך להשתקם ולשגשג. מודה לשותפים למהלך: לשר האוצר, ליו״ר ועדת הכספים וליו״ר ועדת הכלכלה."

מנכ"ל משרד החקלאות, אורן לביא: "אנחנו מנהלים מו"מ ופועלים להשגת מתווה פיצויים ייעודי לחקלאות ולחקלאים החל מהשבועות הראשונים למלחמה וזאת על מנת להבטיח שמירה על החקלאים בישראל, תחום החקלאות כולו וכן על הרציפות התפקודית וביטחון המזון במדינת ישראל. נמשיך להוביל מהלכים בין משרדיים ובשיתוף פעולה מלא עם ועדות הכנסת על מנת לחזק את החקלאות הישראלית"

 

משרד החקלאות בשיתוף משרד האוצר ו-ועדות הכלכלה והכספים של הכנסת גיבשו מתווה פיצויים ייעודיים לחקלאות. יצוין כי לגיבוש המתווה סייע דובי אמיתי, יו"ר התאחדות האיכרים בישראל ויו"ר נשיאות המגזר העסקי. המתווה כולל:

בטווח 9-0 ק"מ בצפון ו-7-0 ק"מ בדרום – מסלול אדום, שמשמעותו פיצוי מלא על אובדן הרווח.

בטווח 20-7 ק"מ – מסלול אדום או מסלול ירוק נורמטיבי מהיר, ללא הוכחת נזק לפי נוסחה קבועה מראש, ועד לגובה מקסימלי של 3 מיליון ₪ לנזק לחודש. החקלאי יוכל לבחור בין שני המסלולים.

פרסום

בטווח 40-20 ק"מ – מסלול ירוק נורמטיבי (ללא הוכחת נזק). פרטי המסלול יגובש בשבוע הקרוב.

מעל טווח 40 ק"מ, קרי כל שאר הארץ – מתווה מיוחד בו מחושב ההפרש בין המחזור עתה לעומת ממוצע המחזור של 4 חודשים אחורה (למול חודש יחיד בעסקים), הפיצוי יהיה בגובה 47% מההפרש (למול 22% מהתשומות הקבועות בעסקים).

 

במשרד החקלאות הבהירו את העמדה על פיה החקלאות שונה מענפים אחרים במשק, ואין לפצותה בהתאם למתווה הרגיל לעסקים, המתייחס לירידת המחזור של העסק בין תקופת המלחמה לתקופה הזהה בשנה הקודמת. המתווה הייעודי מתחשב בעובדה שהחקלאות מבוססת על עונתיות ופריסת ההוצאות השוטפות היא לאורך השנה, ובכך שונה מעסקים אחרים. כך לדוגמה, החקלאי, שלא קוטף הדרים עתה, כבר השקיע את רוב הכסף שנדרש בדשן, מים, עובדים וכיוצא בזאת.

יצוין כי המתווה יעוגן בחקיקה בכנסת.

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של אגרונט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל אגרונט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל אגרונט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום החקלאות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר/ כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל:[email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר