הפגנת החקלאים בתל אביב נגד פתיחת הירקות ליבוא

החקלאים הפגינו בת"א נגד פתיחת הירקות ליבוא וחילקו ירקות חינם אלפי ישראלים הגיעו וחיסלו את סחורה של עשרות טונות תוך פחות משעה.

עשרות חקלאים הפגינו במסגרת מחאת החקלאים, מול קרית הממשלה, בפינת הרחובות קפלן ומנחם בגין שבתל אביב, במחאה נגד החלטת משרדי החקלאות והאוצר לפתוח מכסות לייבוא ירקות וזאת כאשר, לטענת החקלאים ישנה מספיק תוצרת חקלאית מקומית והיבוא "מחסל את הענף". במקביל החקלאים הזמינו את הציבור להגיע ולקחת תוצרת חקלאית בחינם "במקום שנשמיד את התוצרת הישראלית, רבים יהנו ממנה בשולחן החג" אומר ברק אומגה, חקלאי ממושב פארן שבערבה ממובילי המאבק למען עתיד החקלאות ולמען צרכנות הוגנת בישראל.

החקלאים חילקו עשרות טונות של תוצרת חקלאית שכללו: עגבניות, דלורית, בצל, קולורבי, כרוב לבן, צנונית, חסה, כוסברה, פטרוזיליה, נענע ופלפלים כאמור, אלפי ישראלים הגיעו לתמוך בחקלאים ולאסוף תוצרת חקלאית טריה, ועשרות טונות של ירקות נחטפו כך שהסחורה חוסלה תוך פחות משעה, בעוד עפ"י דף הפייסבוק של ברק אומגה החקלאים תכננו לחלק את התוצרת עד השעה 13:00 בצהריים כדי לאפשר לכמה שיותר ישראלים נזקקים להגיע ולאסוף ירקות שיהיה להם מה לשים על שולחן החג.

פרסום

במסגרת ההפגנה אומגה אמר "לא יתכן שיעדיפו תוצרת חקלאית זרה, שבכלל לא עומדת בסטנדרטים הבריאותיים הנדרשים, על פני תוצרת ישראלית שגודלה בעמל ויזע רב והיא איכותית בהרבה ועם זאת עדיין במחירי שוק הוגנים. במקום שנשמיד את התוצרת שלנו רבים יהנו ממנה בשולחן החג. כמות הישראלים שהצטרפו אלינו היום למחאה היתה מחממת לב וכולנו שמחים שתוצרת איכותית, שעמלנו על גידולה תגיע להרבה בתים בחג במקום לאשפה".

"נראה שמדובר על חלק מהאסטרטגיה של רשתות השיווק לשבור את החקלאים כדי להגדיל את הרווחיות שלהן על חשבון הצרכן שיקבל סחורה לא איכותית מירדן ומעזה. איפה שומרי הסף שאמורים להגן עלינו? ומי דואג שלנו יהיה מה לשים על שולחן החג בבתים שלנו?"

"לקראת החג עם הצפת השוק בירקות ערך היבול ירד לרמות של 0 ש"ח. ק"ג עגבניות נמכר כיום במחיר של 1.5 ש"ח, קולורבי נמכר ב-80 אגורות, כרוב ב-60 אגורות, עגבניות שרי נמכרות ב-2 ש"ח וחציל נמכר ב1.3 ש"ח לק"ג. בעוד מוצרי בסיס אחרים כגון לחמים ומוצרי חלב נמכרים במחיר פחות או יותר קבוע שמאפשר להם להתקיים". סיכם אומגה

יחד עם ברק אומגה ממושב פארן, הפגינו והביאו תוצרת עשרות חקלאים מכל רחבי הארץ בהם המושבים עמיקם, אחיטוב, צופר, פארן, חצב, יציץ, היוגב, שדה עוזיהו, נווה מיכאל, ביצרון, מושב רוויה בעמק המעיינות, גפן, ברוש, לכיש, מבטחים, חבל אשכול ורמת השרון.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

תמיכה בצעירים בענף החקלאות

7 ביולי 2024

מגדלי הירקות ממשיכים לסבול מנזקי משבר האקלים

7 ביולי 2024

תמיכה ישירה על סך של כ- 40 מיליון ₪ במגדלי עצי זית לשמן

7 ביולי 2024

ארגון מגדלי הפירות בישראל קיים סיור חירום במטעי צפון רמת הגולן ובחברת השיוו...

3 ביולי 2024

קנט, הקרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות: שיא בהיקף נזקי החום הישירים לגידולים החק...

3 ביולי 2024

קרן "פועלים לתקומה" של בנק הפועלים תקים בית ספר חקלאי של רשת בתי הספר ״אדם ...

26 ביוני 2024

תמיכה בצעירים בענף החקלאות

7 ביולי 2024

מגדלי הירקות ממשיכים לסבול מנזקי משבר האקלים

7 ביולי 2024

תמיכה ישירה על סך של כ- 40 מיליון ₪ במגדלי עצי זית לשמן

7 ביולי 2024

ארגון מגדלי הפירות בישראל קיים סיור חירום במטעי צפון רמת הגולן ובחברת השיוו...

3 ביולי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים