העסקת עובדים ישראלים חדשים בחקלאות לייצור המזון הטרי

משרד החקלאות יתמוך בגיוס עובדים ישראלים חדשים למשקים החקלאיים בהיקף של כ-5 מיליון ₪      • המטרה: הבטחת ביטחון המזון הישראלי ושמירה על רציפות תפקודית לאורך שרשרת אספקת המזון

 

במסגרת הערכות מצב המבוצעות כל העת במשרד החקלאות בראשות מנכ"ל משרד החקלאות, אורן לביא, עלה כי עובדים רבים שסייעו לחקלאים בשגרה בפעולות הזריעה, הקטיף והטיפול, לאורך כל שרשרת האספקה גויסו או לא התייצבו לעבודה אם בגלל חשש או בגלל סגר שמוטל על הרשות הפלשתינאית.

פרסום

 

לנוכח זאת, וכחלק מהמאמצים לסייע בהתמודדות עם המצב הביטחוני והמחסור בידיים עובדות, משרד החקלאות יתמוך בהעסקת עובדים ישראליים חדשים בענפי החקלאות השונים. בתוך כך, המשרד יסייע למשקים החקלאיים בהיקף של כ-5 מיליון ₪. תמיכה זו היא חלק מפתרונות אד-הוק שמעמיד המשרד למען סיוע למשקים החקלאיים השונים, להבטחת ביטחון המזון הישראלי ולשמירה על רציפות תפקודית לאורך שרשרת אספקת המזון.

 

במסגרת התמיכה, המשרד יתמוך בהעסקתם של עד עשרה עובדים ישראלים חדשים בכל משק חקלאי, למשך שלושה חודשים לפחות. המשרד יעניק למעסיק 2,000 ₪ בחודש על כל עובד חדש בכפוף להצגת תלושי שכר, ובתנאי שהעובד לא הועסק בחקלאות בחודשיים שקדמו לתחילת עבודתו. כזכור, בסוף השבוע  הודיע המשרד על תמיכה בהבאת מתנדבים לעבודה בחקלאות לנוכח מצב החירום בו נמצא המשק הישראלי. התמיכה הנוכחית והקודמת משמשות ופתרונות אד-הוק על מנת לדאוג לרציפות תפקודית ולביטחון מזון לציבור.

פרסום

 

ד"ר אסף לוי, מנהל אגף גורמי ייצור במשרד החקלאות ופיתוח הכפר: "מצב החירום שנוצר בעקבות מלחמת 'חרבות ברזל' מדגיש יותר מתמיד כי משרד החקלאות הוא למעשה משרד המזון של מדינת ישראל. אם לא נפעל כעת לשיקום המחסור בידיים עובדות בחקלאות, הוא עלול להיתרגם לפגיעה בביטחון המזון הישראלי. בייחוד בשעה קשה זו, אנו קוראים לכל מי שיכול לצאת ולעבוד במשקים החקלאיים השונים, ובכך לעזור לביטחון המזון של כל אזרחי המדינה".

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

משרד החקלאות וביטחון המזון מפרסם ארבעה מסלולים שונים להגדלת עובדים זרים בחק...

8 ביולי 2024

התנועה הקיבוצית פתחה קמפיין גיוס המונים עבור ציוד כיבוי ראוי לצפון. מוזמנים...

26 ביוני 2024

משרד החקלאות פועל למיצוי זכויות חקלאי הצפון

17 ביוני 2024

קול קורא לחקלאים שציודם החקלאי נפגע ב 7-באוקטובר

11 ביוני 2024

עשרות אלפי דונם של שטחי מרעה נשרפו בגולן ובגליל כתוצאה מהשריפות שנוצרו מיר...

4 ביוני 2024

הודעת המדינה שאומרת למספר קיבוצים מהנגב המערבי כי עליהם לחזור הביתה מהמקום ...

1 ביוני 2024

משרד החקלאות וביטחון המזון מפרסם ארבעה מסלולים שונים להגדלת עובדים זרים בחק...

8 ביולי 2024

התנועה הקיבוצית פתחה קמפיין גיוס המונים עבור ציוד כיבוי ראוי לצפון. מוזמנים...

26 ביוני 2024

משרד החקלאות פועל למיצוי זכויות חקלאי הצפון

17 ביוני 2024

קול קורא לחקלאים שציודם החקלאי נפגע ב 7-באוקטובר

11 ביוני 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים