הסטארט-אפ Fieldin גייס 30 מיליון דולר בהובלת פורטיסימו כדי להפוך את החוות החקלאיות לאוטונומיות

מערכת ההפעלה החקלאית (AgOS) שפיתחה פילדאין כבר עובדת ב-5 מתוך 10 החוות החקלאיות הגדולות בקליפורניה ותומכת ביותר מ-20% מגידולי השקדים בעולם

סטארט-אפ האגריטק פילדאין (Fieldin), מיקנעם השלים גיוס סבב B בהיקף 30 מיליון דולר בהובלת קרן ההשקעות פורטיסימו ((Fortissimo Capital, ובהשתתפות Zeev Ventures של אורן זאב, Icon Ventures, ,Akkadian Ventures קרן Maor Investments מלוקסמבורג, והמשקיעים הקיימים. סך ההון שגייסה החברה הגיע עתה ל-55 מיליון דולר. בין המשקיעים הקיימים בחברה נמצאות הקרנות Mindset, Germin8, Gal Ventures, Terra Ventures.

 

פרסום

פילדאין פיתחה מערכת הפעלה חקלאית (AgOS) לחוות חקלאיות מסחריות, המאפשרת למגדלים לעמוד בקצב הדרישות המהיר של העולם המודרני. הפלטפורמה מנטרת בזמן אמת את הפעילות החקלאית ומזהה חריגות שעלולות לפגוע בגידולים וביעילות התפעולית. באמצעות טכנולוגיות לימוד מכונה (ML) ובינה מלאכותית (AI) המערכת ממליצה על פעולות לאופטימיזציה של כל הליך הגידול ועוקבת אחר ביצוען.

 

ה-AgOS מנטרת ומנהלת את כל הליך הגידול החקלאי משלב התכנון ועד לשלבי הביצוע. חיישני פילדאין מותקנים על כל  הציוד החקלאי בחווה, ובתוכם טרקטורים, מרססים, מנערות וכו׳, והופכים כל מכונה למכונה ׳חכמה׳. הנתונים הנאספים מהשטח ביחד עם נתונים דוגמת מזג האוויר, נתוני האופרציה והמלצות העבודה מועברים בזמן אמת לניתוח במערכת. בכל רגע נתון מתקבלת תמונת מצב של החווה ובעזרת השקיפות והתובנות שמוצגים לכל בעלי התפקידים בחווה, מתאפשרת חלוקת תפקידים יעילה, קבלת החלטות מדויקת, ייעול שיטות העבודה ושיפור התוצאות.

 

הטכנולוגיה המתקדמת של פילדאין כבר עובדת ב-5 מתוך 10 החוות החקלאיות הגדולות בקליפורניה, תומכת ביותר מ-20% מגידולי השקדים בעולם ומביאה לשיפור מוערך של כ-25% בפרודוקטיביות של לקוחותיה. בין לקוחותיה בקליפורניה נמצאות החברות Olam, אחת ממגדלות השקדים הגדולות בעולם, Taylor Farms המגדלת כ-30% מהחסה הנצרכת בארצות הברית, ומגדלת הזיתים California Olive Ranch. בישראל, החברה עובדת עם כ-50% מחקלאות המטעים ובין לקוחותיה יקבי כרמל, יקבי ברקן, גרנות, מהדרין, הדרי ניצנים, מגל ועוד.

 

פילדאין הוקמה בשנת 2013 על ידי בועז בכר (מנכ"ל) ויפתח בירגר (COO), שניהם בעלי רקע משפחתי עשיר בחקלאות הישראלית. פילדאין מעסיקה 100 עובדים, 60 מהם במרכז הפיתוח ביקנעם ו-40 בסן חוזה ובפרזנו, קליפורניה ובמילדורה, אוסטרליה. החברה צפויה לגייס בשנה הקרובה עשרות עובדים למרכז הפיתוח ביקנעם ולמרכז בקליפורניה שיתמכו בצמיחתה המהירה.

 

פרסום

בועז בכר, מייסד משותף ומנכ"ל Fieldin, מסר: "פילדאין ממציאה מחדש את שיטות העבודה החקלאיות והופכת אותן לדיגיטליות מתחילתן ועד סופן. הטכנולוגיה של פילדאין לניהול חכם של חוות מספקת כלים לניהול אופרציה יעילה ומבוססת דאטה לכל בעלי התפקידים בחווה. המערכת מעניקה למגדלים יכולת להתמודד עם שינויים גלובאליים וסביבתיים שכבר הובילו לפשיטות רגל של חוות קטנות ובינוניות במהלך מגיפת הקורונה".

בכר הוסיף: "אנחנו מתחילים לראות פיתוחים של כלים חקלאיים אוטונומיים שאנחנו צופים שיובילו לשינוי שיטות העבודה ועבודה עתידית של חוות אוטונומיות. למערכת ה-AgOS של פילדאין היכולת להפעיל ואף לנהל את הנתונים שייוצרו בעתיד מציוד החווה האוטונומי".

יפתח בירגר, מייסד משותף ו-COO של Fieldin, ציין: "מגדלים חקלאיים עומדים בפני אתגרים רבים, דוגמת מחסור בעובדים, רגולציות מחמירות, אתגרים הקשורים במזיקים, ריסוסים, מזג האוויר, מים, מחירי הנפט ועוד. השימוש המושכל במשאבים החקלאיים וצמצום העלויות באמצעות פילדאין מביא גם לאופטימיזציה בשיטות העבודה ושיפור הרווחיות, וגם מעניק תרומה חיובית לעולם על ידי ייצור מזון בריא יותר והשפעה סביבתית טובה יותר".

יואב הינמן, שותף ב-Fortissimo Capital, שהובילה את ההשקעה בפילדאין, אמר: "חוות חקלאיות מסחריות יכולות להתגבר על האתגרים העומדים בפניהן גם באמצעות בפני רגולציה, וגם באמצעות חברות טכנולוגיה המסוגלות להטמיע טכנולוגיות חדשניות המאפשרות גדילה ויתרון תחרותי ברור. פילדאין היא בדיוק חברה מסוג זה, ובחרנו להשקיע בה כדי לתמוך בהובלת מהפכת החקלאות האוטונומית".

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

סטארטאפ חדשני יצמצם אובדן יבול באמצעים ידידותיים לסביבה 

7 ביולי 2024

מצע גידול חדשני מציל את יבול המלפפונים ממחלת הפוזריום

30 ביוני 2024

התחלת עונת הפיטאיה בישראל

28 במאי 2024

חברת סטארט אפ האגריטק Edete מכפילה פי ארבעה את שטחי האבקת הפיסטוקים שלה בקל...

20 באפריל 2024

קומפקטוס עין החורש מציגה : סטנדרט חדש בתחום חקלאות אורבנית

17 במרץ 2024

בי-יו דבש חוברת למכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT) לפיתוח טכנולוגיה הרותמת ת...

29 בפברואר 2024

סטארטאפ חדשני יצמצם אובדן יבול באמצעים ידידותיים לסביבה 

7 ביולי 2024

מצע גידול חדשני מציל את יבול המלפפונים ממחלת הפוזריום

30 ביוני 2024

התחלת עונת הפיטאיה בישראל

28 במאי 2024

חברת סטארט אפ האגריטק Edete מכפילה פי ארבעה את שטחי האבקת הפיסטוקים שלה בקל...

20 באפריל 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים