המשרד להגנת הסביבה יקיים שימוע למפעל דור כימיקלים בחיפה בגין רצף אירועי חומרים מסוכנים בשבועות האחרונים וחשד להפרת תנאים בהיתר הרעלים

 

בזימון לשימוע ציין המשרד להגנת הסביבה כי במפעל אירעה בשבועות האחרונים שורה של אירועי חומרים מסוכנים בזה אחר זה. המפעל לא זיהה את כולם, לא דיווח על כולם כיאות, ובתחזוקת אחסון החומרים המסוכנים שלו נמצאו ליקויים •

 

פרסום

השר להגנת הסביבה, ח"כ זאב אלקין: "נמשיך במדיניות של אפס סובלנות כלפי מפעלים מזהמים. כמו במקרים קודמים, אם יתברר כי הופר היתר הרעלים, לא נהסס לפעול בכל האמצעים שלרשותנו על מנת להבהיר לכל המפעלים בארץ שלא משתלם לזהם" •

 

סגן השר, ח"כ ירון מזוז: ״כפי שהצהרתי לא אחת בעבר וכמי שמייצג בממשלה את תושבי מטרופולין חיפה והקריות, אנו נטפל ביד חזקה ולא נניח לשום מפעל מזהם המסכן את בריאות תושבי ישראל וסביבתה. המשרד שם לנגד עיניו את מדיניות האכיפה והפיקוח – כל זאת כדי שכל מי שמרשה לעצמו לזהם ולהעמיד בסכנה חיים של אזרחים במדינת ישראל, ייתן על כך את הדין״ •

 

ישראל דנציגר, מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה: "אנחנו ממשיכים במהפכה יסודית שאנו מבצעים במשרד בתחומי הפיקוח והאכיפה. אנחנו מוצאים יותר הפרות, מסדירים ואוכפים יותר – ופועלים למען בריאות תושבי ישראל"

 

==

המשרד להגנת הסביבה זימן את מנהלי דור כימיקלים בע"מ לשימוע במחוז חיפה טרם החלטת המשרד על נקיטת צעדי אכיפה כנגד המפעל, בגין הפרה לכאורה של תנאי היתר הרעלים. השימוע יתקיים ב-5 בספטמבר (מחר).

בזימון לשימוע שנשלח למפעל דור כימיקלים מפורטים מספר אירועים. ב-7 ביולי, בעקבות תלונה על ריח חריף שמקורו במפעל, נציגי המשרד להגנת הסביבה הגיעו למפעל ומצאו דליפה של גז פחמימי מסוכן C4, חומר דליק ונפיץ ביותר. הדליפה התרחשה בעת ביצוע תחזוקה בצינור המוביל את הגז.

פרסום

בעקבות דרישת המשרד, ב-25 ביולי, העביר המפעל תחקיר שלא עמד בדרישות היתר הרעלים. מהתחקיר עולה כי המפעל לא טיפל באירוע בהתאם לדרישות ההיתר.

בנוסף לאירועים אלו, ב-14 ביולי, אירע במפעל דור כימיקלים אירוע חומרים מסוכנים נוסף של דליפת גז מימן בעת מילוי מכל המימן. תוך כדי האירוע, גם פרצה שריפה במשאבת מים במפעל.

מתחקיר האירוע שהועבר למשרד עולה החשד כי המפעל לא פעל בהתאם להוראות היתר הרעלים, הן בתחזוקת ובדיקת גלילי המימן בשגרה והן בטיפול באירוע. לכך יש להוסיף ליקויים נוספים שנמצאו במפעל בסיור פיקוח שנערך ב-28 ליוני על ידי המשרד להגנת הסביבה.

מתיאור המקרים עולה, כי במפעל אירעה בשבועות האחרונים שורה של אירועי חומרים מסוכנים בזה אחר זה. המפעל לא זיהה את כולם, לא דיווח על כולם כיאות, לא טיפל בהם בהתאם להיתר הרעלים וגיליונות הבטיחות, ולא הגיש תחקרים כנדרש על מנת לאתר את הסיבות לכשל ולמנוע הישנות מקרים. זאת, בנוסף לאחסון החומרים במפעל, שלא נעשה בהתאם לתנאי היתר הרעלים והתחזוקה השוטפת לקויה.

בשימוע שיתקיים ב-5 בספטמבר 2017, יוזמנו מנהלי המפעל להשמיע את טענותיהם, בטרם יקבל המשרד להגנת הסביבה החלטה.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

סטארטאפ חדשני יצמצם אובדן יבול באמצעים ידידותיים לסביבה 

7 ביולי 2024

מצע גידול חדשני מציל את יבול המלפפונים ממחלת הפוזריום

30 ביוני 2024

התחלת עונת הפיטאיה בישראל

28 במאי 2024

חברת סטארט אפ האגריטק Edete מכפילה פי ארבעה את שטחי האבקת הפיסטוקים שלה בקל...

20 באפריל 2024

קומפקטוס עין החורש מציגה : סטנדרט חדש בתחום חקלאות אורבנית

17 במרץ 2024

בי-יו דבש חוברת למכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT) לפיתוח טכנולוגיה הרותמת ת...

29 בפברואר 2024

סטארטאפ חדשני יצמצם אובדן יבול באמצעים ידידותיים לסביבה 

7 ביולי 2024

מצע גידול חדשני מציל את יבול המלפפונים ממחלת הפוזריום

30 ביוני 2024

התחלת עונת הפיטאיה בישראל

28 במאי 2024

חברת סטארט אפ האגריטק Edete מכפילה פי ארבעה את שטחי האבקת הפיסטוקים שלה בקל...

20 באפריל 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים