דף הבית / חדשות בחקלאות / המרחב הכפרי מתגייס לפתרון בעיות חקלאות עולמיות

המרחב הכפרי מתגייס לפתרון בעיות חקלאות עולמיות

בסוף השבוע האחרון התקיים האקתון אתגרים ייחודי במפעל “דולב” במועצה האזורית בני שמעון, בנושא פתרונות לאזורים מנותקי רשת בעולם.

 

במשך 3 ימים התקבצו במפעל מעל 100 מהנדסים, מעצבים, חקלאים, מדענים, חיילים, עובדי מפעלי התעשייה הקיבוצית וסטודנטים מתחומים שונים כדי לקחת חלק באירוע ההאקתון.

פרסום

בשנה האחרונה יזמו “דולב” ,”סולב” ואיגוד התעשייה הקיבוצית תהליך חדשנות מיוחד בנושא אתגרים ופתרונות לאזורים מנותקי רשת, אשר שיאו בקיום אירוע ההאקתון. בהובלת האירוע לקחה חלק גם המועצה האזורית בני שמעון שמעודדת לאורך כל השנה יזמות ופעילויות חקר בנושאים הייחודיים למרחב הכפרי בישראל .

 

הרעיון מאחורי היוזמה הוא ההבנה כי בשילוב טכנולוגיות, רעיונות יצירתיים ושיתופי פעולה לא שגרתיים נוכל לפתור חלק מהאתגרים הנוצרים עם הצמיחה המהירה באוכלוסייה ובראשה המחסור במשאבים, ביטחון תזונתי, מים זמינים, חקלאות ורפואה. האקתון הוא מפגש מרוכז של אנרגיה יצירתית לפתרון אתגרים בקבוצה.

כל צוות עבד על הפרוייקט שלו ודורג גם על הצלחתו, וגם על העזרה שהוא נותן לצוותים אחרים. לרשות הצוותים עמדו בעלי מקצוע נוספים להתייעץ בהם, סדנה משוכללת לדיגום שכללה מדפסות תלת ממד, אמצעים לשרטוט ממוחשב, מכונות יצור ועמדות עבודה בעץ, מתכת, בד ועוד.

 

מיכל צורן, מנהלת הסחר הבינלאומי באיגוד התעשייה הקיבוצית: “התעשייה הקיבוצית הובילה ומובילה בפיתוח פתרונות לא שגרתיים לבעיות ולאתגרים חובקי עולם. בזכות הניסיון והידע הרב בתעשייה הקיבוצית בנושאי תמיכה חדשנית בחקלאות כמו השקייה, טיפול במערכות מים, תשתיות ואחסון תוצרת חקלאית, יש לה את האפשרות לתרום לנושא רבות.  אנו חשים מחויבות לשאת נס ולהוציא חדשנות ייחודית מישראל לעולם. זהו המפגש הראשון בשרשרת אירועים שנתיים שיובילו לפתרונות בזירה הבינלאומי וייצרו נישה עסקית חדשה לתעשייה הישראלית”.

 

ניר זמיר, ראש המועצה האזורית בני שמעון: ” אני גאה לארח את אירוע ההאקטון במועצה האזורית בני שמעון. אירוע המשלב מטרה נעלה, המאפשרת מעורבות ואחריות חברתית וסביבתית אמתית, עם העולם העסקי והטכנולוגי. אני מודה למפעלים “דולב” ו”סולב” ולאיגוד התעשייה הקיבוצית על הפקת האירוע ורואה בו נדבך נוסף בתרבות שיתופי הפעולה ה”בני שמעונית”.

פרסום

 

מנכ”ל סולב, דרור גרין היה בין מארגני ומובילי האירוע יחד עם מפעל דולב בניהול של סלסו האמר, איגוד התעשייה הקיבוצית והמועצה האזורית בני שמעון.

 

אלו האתגרים שדנו בהם באירוע:

  1. פיתוח מערכת גידול אנכי על מצע מנותק העומדת במגבלות שטח
  2. חקלאים מאבדים כ 60% מהסחורה בדרך מהמטע לשוק, בגלל התחממות וטלטלה
  3. השקיה בלחץ נמוך (טפטוף): פתרונות מקומיים וישימים (לחץ בקרה, לחץ השקיה)
  4. פיתוח מערכות קטנות וזולות לתחזוקה לאספקת מים נקיים
  5. יריעות גידול (פלסטיק) לשימור חוזר
  6. תקשור של תחזית התפרצות מזיקים
  7. Adjustable drip spacing –מערכת טפטוף חכמה
  8. פתרון לחקלאות ימית בגאנה – עולם בהתפתחות
Print Friendly, PDF & Email

בנוסף אולי תאהב/י

מצטרפים לדף הפייסבוק של אגרונט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל אגרונט

מערכת פורטל אגרונט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום החקלאות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

בידקו גם

עמק הירדן בדרך להפוך למרכז אגרו-טק בינ”ל מוביל

במכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן נפתח השבוע (חמישי 14/2)  מרכז החדשנות kinneret-innovation, פרי שיתופם של …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *