המוסד לביטוח לאומי ישלם מענק תמרוץ למי שעובד בחקלאות ובנייה בתקופת מלחמת חרבות ברזל

המוסד לביטוח לאומי ישלם מענק תמרוץ למי שעובד בחקלאות ובנייה בתקופת מלחמת חרבות ברזל. מי שיעבוד בתקופה זו בבנייה או חקלאות ולא עבד בתחומים לפני כן, יהיה זכאי למענק של עד 6 אלף שקל בכל אחד משני החודשים הראשונים ועד 8 אלף שקל בחודש השלישי.

מדובר על מענק מצרפי של עד 20 אלף שקל בשלושה חודשים, אך ברוב המקומות מדובר במענק של 10 אלף שקל.  למעשה, בהינתן השכר בתחום הבנייה שהוא 13-15 אלף שקל בחודש למתחילים, הרי שמדובר בתוספת שכר שמביאה את השכר בתחום הבנייה להיות מאוד גבוה. בחקלאות השכר הבסיסי הוא כ-8-9  אלף שקל, ובהינתן המענק זה סכום נאה, אבל לא כמו בתחום הבנייה.

הסיבה למענק ברורה. הרצון והצורך לעזור לענף הבנייה והחקלאות שחסר בהם ידיים עובדות על רקע המלחמה. בחקלאות אין עובדים כי העובדים הזרים עזבו, בבנייה אין עובדים כי התחום התבסס על עובדי הרצועה ואיו"ש. הפעילות בבנייה עולה בהדרגה כשעובדים מערביי ארץ ישראל חרו לעבודה בחודש שעבר, וכן נראה שהממשלה תאפשר כניסת עובדים מאיו"ש.

פרסום

ועדיין יש מחסור של רבבות עובדים והממשלה מנסה לקבל עובדים זרים ממדינות שונות בעולם. בינתייםצ מציעים את המענק האמור. התנאי לקבלת המענק הוא שמדובר בתושב ישראל שהחל לעבוד בענפי החקלאות או הבנייה במהלך התקופה שמ-7.10.23 עד 31.12.23.

תנאים נוספים – עבודה פיזית ומינימום של 11 ימי עבודה. ניתן לקבל מענק עבור 3 חודשי עבודה לכל היותר, בתקופה שמ-1.11.23 עד 31.3.24.

סכום המענק 

אם מקום העבודה נמצא באזור שאינו מפונה, המענק עבור החודש הראשון יהיה 3,000 שקל, עבור חודש העבודה השני ברצף – 3,000 שקל, עבור חודש העבודה השלישי ברצף – 4,000 שקל.

אם מקום העבודה נמצא באזור מפונה, אזי עבור החודש הראשון התשלום יהיה 6,000 שקל, עבור חודש העבודה השני ברצף – 6,000 שקל,  עבור חודש העבודה השלישי ברצף – 8,000 שקל.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

משרד החקלאות וביטחון המזון מפרסם ארבעה מסלולים שונים להגדלת עובדים זרים בחק...

8 ביולי 2024

התנועה הקיבוצית פתחה קמפיין גיוס המונים עבור ציוד כיבוי ראוי לצפון. מוזמנים...

26 ביוני 2024

משרד החקלאות פועל למיצוי זכויות חקלאי הצפון

17 ביוני 2024

קול קורא לחקלאים שציודם החקלאי נפגע ב 7-באוקטובר

11 ביוני 2024

עשרות אלפי דונם של שטחי מרעה נשרפו בגולן ובגליל כתוצאה מהשריפות שנוצרו מיר...

4 ביוני 2024

הודעת המדינה שאומרת למספר קיבוצים מהנגב המערבי כי עליהם לחזור הביתה מהמקום ...

1 ביוני 2024

משרד החקלאות וביטחון המזון מפרסם ארבעה מסלולים שונים להגדלת עובדים זרים בחק...

8 ביולי 2024

התנועה הקיבוצית פתחה קמפיין גיוס המונים עבור ציוד כיבוי ראוי לצפון. מוזמנים...

26 ביוני 2024

משרד החקלאות פועל למיצוי זכויות חקלאי הצפון

17 ביוני 2024

קול קורא לחקלאים שציודם החקלאי נפגע ב 7-באוקטובר

11 ביוני 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים