דף הבית / חדשות בחקלאות / היקף נזקי הטבע לחקלאים בשנת 2016: כ-285 מיליון ₪

היקף נזקי הטבע לחקלאים בשנת 2016: כ-285 מיליון ₪

אינדקס חברות וספקים

עיקר הנזקים נגרמו למגדלי הירקות, ההדרים והפירות # סיבת הנזק המרכזית: קרה # דוד גינזבורג, מנכ"ל קנט: ללא הביטוח הממשלתי משקים רבים היו קורסים ואספקת התוצרת החקלאית הטריה הייתה נפגעת

פרסום

היקף נזקי הטבע לחקלאים בשנת 2016 עמד על כ-285  מיליון ₪. כך עולה מסיכום נתוני קנט, הקרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות המציינת השנה 50 שנות פעילות. מתוך כך, מגדלי הירקות ספגו נזקים בהיקף של כ-80 מיליון ₪. עוד עולה מהנתונים כי במהלך השנה התקבלו במשרדי קנט כ-11,500 הודעות נזק. הנזקים התפרשו על פני כל הארץ. הנזק המרכזי לחקלאים בשנה החולפת שנגרם ממספר אירועי קרה שגרמו לנזקים בהיקף של כ-60 מיליון ₪. בשלוש השנים האחרונות שילמה הקרן למגדלים למעלה ממיליארד ₪.

היקף הפיצוי למגדלי הירקות: 80 מליון ש"ח

מסיכום נתוני 2016 שנערך בקנט עולה כי הנזק הגדול בשנה החולפת נגרם למגדלי הירקות – כ-80 מיליון ₪. עיקר הנזק נגרם למגדלי תפוחי האדמה. אלו פוצו בשנה החולפת על ידי קנט בכ-25 מיליון ₪. מגדלי העגבניות פוצו בכ-20 מיליון ₪ ומגדלי הפלפל בלמעלה מ-15 מיליון ₪. נזקים משמעותיים נגרמו בשנת 2016 גם למגדלי המלפפונים, הבצל והאבטיחים.

 היקף הפיצוי למגדלי הפירות: 50 מליון ש"ח

היקף הנזקים למגדלי הפירות עמד בשנה החולפת על למעלה כ- 50 מיליון ₪ כאשר עיקר הנזק נגרם למגדלי הנקטרינה שפוצו בשנה החולפת בכ-8 מיליון ₪. מגדלי ענבי המאכל פוצו בכ-7.5 מיליון ₪ ומגדלי המנגו בלמעלה מ-4 מיליון ₪. נזקים משמעותיים נוספים נגרמו בשנה האחרונה למגדלי האפרסקים, האגסים, השזיפים ותפוחי העץ.

היקף הנזקים למגדלי ההדרים עמד בשנה החולפת על כ-25 מיליון ₪ נזקים משמעותיים נוספים נגרמו בשנת 2016 למגדלי הפלחה. הללו פוצו בהיקף של למעלה מ-22 מיליון ₪.

ומה היו בשנה האחרונה גורמי הנזק המרכזיים לגידולים החקלאיים?

פרסום

 מנתוני קנט עולה כי בשנה האחרונה התקבלו בחברה למעלה מ-11,400 הודעות נזק. כ-4,700 מהם התקבלו ממגדלים בצפון הארץ, למעלה מ-3,100 מאזור המרכז לכ-3,600 מאזור הדרום.

הקרה הייתה גורם הנזק המרכזי בשנה החולפת. עבור נזקים אלו פיצתה קנט את המגדלים בשנה האחרונה בכ- 60 מיליון ₪. יצויין כי חלקם של הנזקים הנגרמים מהקרה ניתן לזהות מיד לאחר האירוע, אולם חלקם פוגעים בגידול  הצמחים ורק לאחר חודשים ניתן לאמוד את מידת הנזק.

לדברי דוד גינזבורג, מנכ"ל קנט, גם בשנה האחרונה היינו עדים לעוצמתו של הטבע ולנזקים העצומים היכולים להיגרם למגדלים בזמן קצר. מדובר בנזקים שאין  יכולת להיערך מולם מבעוד מועד. רק הביטוח הממשלתי מבטיח את המשך אספקת התוצרת החקלאית הטריה בישראל ואת עמידותם הכלכלית של החקלאים בארץ. אנו נמשיך לפתח פוליסות ביטוח שיתנו מענה מיטבי למגדלים ולפגעי מזג האוויר המשתנים.

 

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של אגרונט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל אגרונט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל אגרונט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום החקלאות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר/ כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל:[email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר