דף הבית / חדשות בחקלאות / החקלאים בישראל מוזמנים לסמן את תוצרתם בתו"מיוצר בישראל'
"מיוצר בישראל' - צילום איילת אורון

החקלאים בישראל מוזמנים לסמן את תוצרתם בתו"מיוצר בישראל'

אינדקס חברות וספקים

ככל שיותר יצרנים יזדרזו להציג את תו מיוצר בישראל כך נוכל לסייע לצרכנים לבחור את הבחירה הנכונה – רכישת מוצרים כחול לבן!

פרסום
משרד החקלאות בשיתוף מטה כחול לבן במשרד הכלכלה והתעשייה, התאחדות האיכרים בישראל והתאחדות התעשיינים, פועלים לסימון התוצרת החקלאית המקומית (פירות וירקות) בתו כחול-לבן "מיוצר בישראל". הסימון יאפשר לצרכנים לזהות בקלות את התוצרת המקומית ולרכוש אותה בביטחון מלא בנוגע למקום יצורה. הסימון בתו יגדיל להערכת המשרד  את המודעת הצרכנית בנושא וירומם את גאוותם של המגדלים. התו הוא וולונטרי, ופתוח להצטרפות לכל חקלאי המגדל בישראל פירות וירקות, בהתאם לנוהל ההצטרפות.
הסימון יהיה בדומה לסימון המוצרים האחרים, על ידי סמליל ומלווה בכיתוב "מיוצר בישראל". הסימון יוטבע על האריזה או לחילופין על הפרי או הירק באמצעות מדבקה. רשימת החקלאים שיקבלו את התו תתפרסם באתר מוצרי "כחול-לבן": www.madeinisrael.gov.il​.
התאחדות האיכרים בישראל, תרכז את הפניות מהחקלאים תבדוק ותאשר אותן בשם התאחדות חקלאי ישראל לטובת קבלת התו, ותעביר את המלצתה למטה "מיוצר בישראל" בהתאחדות התעשיינים אשר יאשר את הבקשה וישלח לחקלאים את הסמליל. השירות אינו כרוך בתשלום, והינו וולונטרי לשיקול דעתו של החקלאי. בשל החשיבות הרבה שמשרדי הממשלה והצרכנים מייחסים לתו זה, יערכו ביקורות של נציגי המשרדים בבתי העסק, מכוני מיון, אחסון ובבתי האריזה. הביקורות תעשנה מפעם לפעם במטרה לבדוק את העמידה בתנאים, או במקרה של קבלת תלונה על חשד שבית העסק אינו פועל בהתאם לכללים. אם החקלאי המגדל הינו גם יבואן, יהיה עליו לאחסן את התוצרת העצמית שלו ולטפל בה במתחם נפרד מהתוצרת המיובאת בכדי להיות זכאי לקבלת התו.
שר החקלאות, אורי אריאל: "התו החדש יאפשר לחקלאים הישראליים גאווה מקומית, ויחזק את הקשר עם הצרכן. אני בטוח שהציבור יעדיף לקנות תוצרת מקומית כחול-לבן ולתמוך בחקלאים הישראליים".
אלי כהן, שר הכלכלה והתעשייה מברך על המהלך: "ההחלטה על התחלת סימון תוצרת חקלאית ב"תו מיוצר בישראל", זאת בנוסף על סימון מוצרים תעשייתיים המתבצע כבר מספר שנים, מאפשרת להרחיב משמעותית את סל המוצרים המסומנים כתוצרת כחול לבן, ומהווה נדבך נוסף במאמצים המושקעים על ידי משרדי לעידוד ייצור מקומי והעדפת תוצרת הארץ למען קידומן של התעשייה והחקלאות וחיזוקה של הכלכלה הישראלית."
אורי צוק בר, סמנכ"ל החטיבה למחקר, כלכלה ואסטרטגיה במשרד החקלאות: "התו מיוצר בישראל יבדל את התוצרת המקומית מתוצרת מיובאת ויאפשר לצרכן להעדיף את התוצרת המקומית הטרייה בביטחון מלא במקורה. אנו מעריכים כי הסימון בתו ירומם את גאוותם של החקלאים המקומיים, ויעודד אותם להביא לשוק תוצרת טובה וממותגת הודות למדבקה".
נעמה קאופמן-פס, המשנה למנכ"ל  משרד הכלכלה והממונה על התעשייה: "התעשייה הישראלית מובילה את הצמיחה, הכלכלה והתעסוקה. לרכישת מוצרים  מיוצרים בישראל חשיבת רבה להמשך הצעדתה של התעשייה הישראלית קדימה והרחבת התעסוקה. סימון מוצרים חקלאיים בתו כחול לבן יסייע לצרכנים לזהות מוצרים המיוצרים בישראל ולבצע בחירה בסל מוצרים הכולל גם מוצרים ישראלים ובתוך כך לתמוך גם בחקלאות ובכלכלת ישראל".
דובי אמיתי, נשיא התאחדות האיכרים: "מדובר במהלך שנולד לאחר עבודה מאומצת אשר יוביל לחיזוק החקלאות המקומית ויהווה הישג משמעותי ביותר עבור הצרכן הישראלי שנחשף בשנה האחרונה לתוצרת מיובאת נחותה. סימון התוצרת יאפשר שקיפות לצרכן ותיתן לו את היכולת לבחור אם לצרוך מוצר מיובא או תוצרת מקומית טרייה ומבוקרת ואין זמן סימבולי יותר לחזק את הייצור המקומי, ערב יום העצמאות ה-69 למדינת ישראל".

זכאות לתו מיוצר בישראל

 • זכות השימוש בתו הינה ללא תשלום! ודורשת עמידה בתנאי סף, מילוי טפסים ותהליך הרשמה קצר.
 • בחינת הזכאות לתו מתבצעת על ידי נציגים של מטה מיוצר בישראל בהתאחדות התעשיינים.
 • כל יצרן ישראלי, גם אם אינו חבר בהתאחדות התעשיינים, יכול להירשם לקבלת זכות השימוש בתו.

תהליך ההרשמה לתו מיוצר בישראל – באמצעות טפסים מקוונים

 • בשלב הראשון תתבקשו למלא את פרטי העסק ב- טופס פרטי עסק 
  (יתכן ותדרשו להוריד בנוסף את סרגל הכלים של שרות הטפסים הממשלתי)
 • בשלב השני לאחר מילוי הטופס המערכת תפיק לכם מספר פניה ותציג לכם מסמכים לחתימה של מנכ"ל/בעל עסק ורו"ח / יועץ מס (לעצמאיים בלבד) בדבר שיעור המרכיב הישראלי במוצר
 • כדי להשלים את התהליך תתבקשו להעלות את המסמכים חתומים וסרוקים לטופס נוסף – טופס השלמת פרטים
  ההזדהות בתהליך תתבצע באמצעות כתובת הדואר אלקטרוני שתוזן על ידכם במהלך ההרשמה ומספר הפניה שיופק עבורכם
 • אפשרות נוספת להעברת שני המסמכים החתומים היא ​לשלוח אותם לפקס
  03-5103152
 • בסיום התהליך, לאחר בחינת הנתונים, תקבלו אישור במייל לקבלת זכאות לסימון מוצרים בתו יחד עם הקבצים הגרפים של התו לשימושכם
 • לאחר קבלת התו תוכלו בשלב הראשון להציג את הלוגו באתר האינטרנט שלכם ובשלב השני תוכלו להטמיעו באריזות המוצרים.

יש לכם שאלות? צרו עימנו קשר

נשמח לענות על שאלות בנוגע להצטרפות לתו מיוצר בישראל, או לסייע בתקלות בתהליך ההרשמה. בכל פניה צרו עימנו קשר.
נמשיך לפעול בכוחות משותפים לעורר מודעות ולהביא את "תו מיוצר בישראל" לידיעת כלל הציבור.

Print Friendly, PDF & Email
מצטרפים לדף הפייסבוק של אגרונט ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

אודות מערכת פורטל אגרונט

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל אגרונט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום החקלאות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר/ כמו כן אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל:[email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמו לניוזלטר