"הבירוקרטיה הישראלית תוקעת את החקלאות, חוקים משנת 56, הגיע הזמן לעדכן ולהתחדש"

תערוכת אגרומשוב 2022, המזמינה לחוויה יוצאת דופן של חקלאות ישראלית במיטבה, תציג בין ה-5-6.9 בבנייני האומה בירושלים רשימה ארוכה של חידושים. בין המשתתפים באירוע יהיה אריאל שי, אגרונום מוסמך, המפתח זנים טרופיים ייחודיים של צמחים שלא קיימים בישראל. שי יסביר כיצד אפשר בשיטות וטכנולוגיות שונות ניתן להגיע לפרי תוך שנתיים במקום 20 שנה וידרוש: רעננו את חוק ייבוא זרעים.

 

 

פרסום

אריאל שי, תושב בית חלקיה הינו אגרום מוסמך ומגדר מוביל. לדבריו, שורש הבעיה נמצאת בבירוקרטיה הישראלית "המדינה צריכה לייבא מיליוני זרעים של עשרות אלפי מינים בוטנים של פירות וירקות, ומהם לברור אלפי זנים מקומיים לאזורי ישראל השונים. הדרך היחידה המקובלת בעולם כיום היא ייבוא דרך בוסתנים וגינות של אנשים פרטיים. לא דרך מכוני מחקר. הבירוקרטיה הישראלית היא זו שכעת תוקעת את החקלאות, לא ייתכן שיבוא זרע אחד בארץ שקול מבחינה בירוקרטית לייבוא של 100 טון. החוק שאוסר על יבוא הינו מ-1956, חוק שלא עבר חידוש, עדכון או תוספות".

 

השיטה השנייה שמציע שי היא דרך הברכות אוויר. לטענתו, "היא מאפשרת להשריש על מרבית העצים בישראל וענפים עבים על סף פריחה או נושאי פרי, כשבתוך 3 חודשים מהנטיעה מקבלים כבר יבול. שיטה זו לא מפותחת בישראל לחלוטין. למעט בליצ'י בלבד. הברחות אוויר יאפשרו לגדל בישראל את כל העצים הכי טרופיים בעולם, בעציצים בחממה ביתית, וכך תהיה התקדמות אדירה בגידול עשרות מינים טרופיים בישראל".

 

שי מסביר איך גם חקלאי בעל גינה קטנה יוכל בעתיד הקרוב לגדל, אם ירצה, עץ פקאן בביתו. "בניגוד לעמדת המומחים לעצי פקאן, אני משריש הברחות אוויר של פקאן בעציץ וזה נותן לי פרי. לפי השיטה שלי, אפשר לגדל פקאן גם במרפסת בקומה ה-20 בכל בית פרטי". על הטכנולוגיה החדשנית שהוא מציע, אומר שי: "כאשר בבוסתן אנו פוגשים עוד אלפי מיני צמחים, אנחנו מפתחים עבורם שיטות גידול וטכנולוגיות חדשניות מבלי היכרות לאלפי מינים חדשים. כאשר אני מגדל סברס, אני מגדל אותו בחצי גזעולים. כאשר מגדלים צמח מטפס טרופי שאין בישראל, ניתן לפתח עבורו טכנולוגיות כדי שייתן הרבה פרי בנפח מצומצם. דוגמא נוספת הוא המנגוסטין הסגול-לוקח 20 שנה להפוך אותו מזרע לפרי אך בשיטה שלי זה ייקח שנתיים בלבד בתנאים בישראל".

 

שי, כאמור, ינאם במסגרת תערוכת החקלאות אגרומשוב 2022 שתתקיים בבנייני האומה בירושלים ב-5-6.9.2022. במסגרת התערוכה בבנייני האומה בירושלים, יוצגו מגוון טכנולוגיות מתקדמות וחדשניות לעולם החקלאות ולחקלאי. תערוכת אגרומשוב הינה התערוכה המובילה והגדולה בישראל לחקלאות, התערוכה תתקיים זו השנה ה 31  עם מאות מציגים ואלפי חקלאים ויזמים בתחום החקלאות. התערוכה שמתקיימת בחללים ממוזגים כאשר מציגים ויזמים גם מעבר לים ישתתפו בארוע.

 

 

פרסום

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

הישראלי הממוצע צורך כ-40 ק"ג תפוחי אדמה בשנה

23 במאי 2024

דוח מבקר המדינה בחקלאות

21 במאי 2024

93.3% מהדגימות של דוח שאריות חומרי ההדברה עמדו בתקן הישראלי, שהוא מהמחמירים...

20 במאי 2024

פרופסור בני חפץ נכנס  הבוקר לתפקיד ראש מינהל המחקר החקלאי- מכון וולקני

19 במאי 2024

מחקרים חדשים פורצי דרך הוצגו בכנס מיגל ה-19 ע"ש יעקב ארזי ז"ל

15 במאי 2024

חתימה על הצהרת כוונות עם רומניה לאספקת חיטה לישראל בעת חירום

12 במאי 2024

הישראלי הממוצע צורך כ-40 ק"ג תפוחי אדמה בשנה

23 במאי 2024

דוח מבקר המדינה בחקלאות

21 במאי 2024

93.3% מהדגימות של דוח שאריות חומרי ההדברה עמדו בתקן הישראלי, שהוא מהמחמירים...

20 במאי 2024

פרופסור בני חפץ נכנס  הבוקר לתפקיד ראש מינהל המחקר החקלאי- מכון וולקני

19 במאי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים