הארנונה למבנים חקלאים תופחת

שר האוצר ויו"ר מפלגת 'כולנו' משה כחלון חתם השבוע על תיקון חוק ההסדרים במשק המדינה והפחית את תעריף הארנונה המזערי למבנה חקלאי מ-0.28 ₪ למ"ר ל-0.1 ₪ למ"ר.

בשנת 1992 הוסמכו שר האוצר והפנים לקבוע הגבלות על סכומי הארנונה לרשויות המקומיות על כל אחד מסוגי הנכסים שייקבעו. ביניהם "מבנה החקלאי" ו"אדמה חקלאית".

'מבנה חקלאי' הוא מבנה קבע שנמצא על אדמה חקלאית ומשמש לצרכי חקלאות. 'אדמה חקלאית' מוגדרת כקרקע שבשטח העירייה שאינה בנין המשמשת כמטע / משתלה / משק בעלי חיים / גידול תוצרת חקלאית ועוד.

פרסום

עד כה, תעריף הארנונה למבנה חקלאי היה גבוה בהרבה מהתעריפים לאדמה חקלאית. בעקבות זאת, רשויות מקומיות הממוקמות באזורי אקלים קיצוניים בהם גידול ירקות בחממות הוא הכרחי, נאלצו לשלם עבור 'מבנה חקלאי' ולא את התעריף של 'אדמה חקלאית'. כדי להקל על החקלאים הפועלים ברשויות הוחלט לקדם את תיקון החקיקה בנושא.

שר האוצר משה כחלון: "כפי שהצלנו לפני מספר חודשים את ענף ההטלה באזור, יש לנו כוונה להמשיך ולתמוך בענף החקלאות בכל הארץ ובמיוחד בגליל ובצפון. אנחנו פה בשביל להצמיח את המשק באמצעות רפורמות, השקעות ושינויים וככה נצמיח את המדינה. זאת ארץ ישראל שלנו וצריך לפתח אותה ולכן אני שמח לראות את ההתמדה שיש בפיתוח הצפון והגליל. אנחנו צריכים להמשיך לפתח את האזור בלי לתת לקשיים לעצור בעדנו ולכן הגענו לפה היום כדי לתמוך בחקלאי הצפון והגליל שאוחזים בקרקע באומץ ובגבורה ומצליחים לגדל את הפירות הטובים ביותר שיש. אין אחיזת קרקע יותר טובה משלהם ".

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל החקלאות המוביל אגרונט. אגרונט הוא פורטל חקלאות מקצועי וותיק שעוסק במגוון תחומי חקלאות של ירקות פירות וגידולי שדה גד"ש. בפורטל החקלאות חדשות לחקלאות, מאמרי חקלאות מובילים, זני ירקות ופירות חדשים, פורום חקלאות מקצועי עם מומחים לשאלות ותשובות שיענו על שאלות בתחום החקלאות. בנוסף מכרזים לחקלאות, לוח הודעות לחקלאות, חיפוש חברות לתחום החקלאות, חידושים של חברות חקלאיות, מחירי ירקות ופירות, הדרכה לגידולים חקלאיים, רשימת משווקים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

הישראלי הממוצע צורך כ-40 ק"ג תפוחי אדמה בשנה

23 במאי 2024

דוח מבקר המדינה בחקלאות

21 במאי 2024

93.3% מהדגימות של דוח שאריות חומרי ההדברה עמדו בתקן הישראלי, שהוא מהמחמירים...

20 במאי 2024

פרופסור בני חפץ נכנס  הבוקר לתפקיד ראש מינהל המחקר החקלאי- מכון וולקני

19 במאי 2024

מחקרים חדשים פורצי דרך הוצגו בכנס מיגל ה-19 ע"ש יעקב ארזי ז"ל

15 במאי 2024

חתימה על הצהרת כוונות עם רומניה לאספקת חיטה לישראל בעת חירום

12 במאי 2024

הישראלי הממוצע צורך כ-40 ק"ג תפוחי אדמה בשנה

23 במאי 2024

דוח מבקר המדינה בחקלאות

21 במאי 2024

93.3% מהדגימות של דוח שאריות חומרי ההדברה עמדו בתקן הישראלי, שהוא מהמחמירים...

20 במאי 2024

פרופסור בני חפץ נכנס  הבוקר לתפקיד ראש מינהל המחקר החקלאי- מכון וולקני

19 במאי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחירת תחום עניין

כדי להיות תמיד מעודכנים